Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçici bir süreliğine özel sağlık sigortası yaptırılırsa 2022 aylığı kesilir mi?

canhan58

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar bir yakınımızın eşi ve çocugu 2022 maaşı almaktadır,aile üyelerinin yeşil kartları da vardır.Babanın bir rahatsızlığı çıktı babanın bir yakını özel sağlık sigortası yapıp ameliyat yaptırmak istiyor ameliyat olduktan sonra özel sağlık sigortasını iptal ettiricek bizim öğrenmek istediğimiz engelli maaşlarına ve yeşil kartlarının iptal olma riski var mı??

şimdiden cevaplıcak arkadaşlara teşşekürler...

Sanırım özel sağlık sigortası etkilemez ama neden özel sigorta yapılıyor yeşil kart hemen hemen her yerde geçerli,sgk olmadığı sürece o kişiler etkilenmez diye biliyorum

Sanırım özel sağlık sigortasından yararlanan baba, 2022 aylığı almıyor. Bu durumda özel sağlık sigortasının 2022 aylık alan eş ve çocuklar için sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Ama yeşil kart için bilemiorum.
İşin açıkçası özel sağlık sigortası ile ilgili bilgiye sahip değilim. O yüzden bilen arkadaşların da yardımcı olması açısından bu sorunuzu şurada sorabilir misiniz?:Sağlık Güvencesi
Bilen arkadaşlar size daha iyi yardımcı olacaklardır...

NOT:İlgili Yönetmelik'e göre genel sağlık sigortası primi yatıranlar 2022 aylıgından yararlanamıyor. Bu durumla kıyas yapınca özel sağlık sigortası hakkında bilgiye sahip de olmayınca kuşkuyla yaklaşıyorum. Tabi 2022 aylıkları alanlar için konuşuyorum bu durumu. O yüzden 2022 aylığı alanların özel sağlık sigortası için SGK'na danışmalarını öneriyorum.

Üst Alt