Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçici iş göremezlik maaş sürem doluyor. Şimdi ne yapmam gerek?

mahir1984

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba abiler arkadaslar ben 2015 11. ayda is yerinde 9 metreden düserek sol kolumda 3 yerden parcali kirik ve bilegimde ve dirsegimde cikma topugumda catlak ve belimde sinir sıkısmasi olarak hasarlar olustu
şu an sükür belimle topugum düzeldi kolumdanda toplam 6 ameliyat olarak ve platin takilarak su an fizik tedavi görüyorum

bir hafta sonra isgörmezlik raporum bitecek ve isbasi yapacagim
su an kolumda kalici hasar var el bilegimi ve dirsegimi eskisi gibi kullanamiyorum hareket kısıtlılıgı var
arti ben agir ve tehlikeli islerde calisiyorum yani makina bakim onarimciyim ve solagım
bütün kayitlarim is kazasi olarak gecti ve kaza yaptigim günden beri hem sirketim maasimi yatiriyor hemde aylik devletten 1980 tl isgörmez rapor parasi aliyorum

raporum bittikten sonra ben ne yapmam gerekli bana yol gösterecek abilere arkadaslara simdiden tessekkür ederim

Kardeş iş kazasından dolayı kalıcı bir hasar oluştu ise bağlı bulunduğun sgk ya başvuruyorsun. Sgk seni hastaneye sevk ediyor. Durumunu belirten sağlık kurulu raporu alıyorsun. Sgk bölge sağlık kurulu yüzde 10 ve üzeri bir oran verirse işkazası geliri bağlanıyor. Orana göre sana maaş bağlanıyor(işkazası gelir)

işvereniniz sizin çalışabileceğiniz bir iş kısmına sizi geçirmesi gerekiyor eski işinizi yaptığınız kısıma değil o işyerinde daha hafif sizin çalışabileceğiniz bir kısma sizi alması gerekiyor yani siz işe başladığınızda her zamanki yaptığınız işi değil size ait yapabileceğiniz bir kısımda sizi çalışması gerekiyor dahası diğer arkadaşımızın dediği gibi iş kazası maluliyet için sgk nın iş kazası servisine başvurmamışsınız başvurmanız gerekiyor sgk sizi devlet hst sevk edip orda durumunuz ile ilgili işlemler olacak siz bu safhaya gelin bize yazın işe başlarsanızda yukardaki gibi olacak ama bu arada işe başlamadan sgk ya gidip iş kazası maluliyet talebinde bulunacaksınız

ben simdi pazartesi isbasi yapacagim is yerindeki yetkili kişilerle görüstüm raporum bitiyor ama benim kolumda hareket kısıtlılıgı var eski işimde calisamiyacagimi belirttim onlarda sana uygun bir iş var sen bunu kafana takma biz seni isten cikartmiyacagiz yine devam edeceksin diye bi söylemde bulundular simdi benim is yerim ankarada ben ankara disindayim bu sgk a basvuruyu isbasi yaptiktan sonra yapmamda bir sakinca varmi yada bulundugum bölgedeki sgk a gitsem dilekcemi kabul ederlermi ?

sol kolumda dirsekte ve bilekte hareket kısıtlıgı var 19 aydir 6 kez ameliyat oldum ve 1.5 senedir fizik tedavi görüyorum

işe başlamadan başvurmalısın çünki senin için daha rahat olur bulunduğun yerdeki sgk ya git ordan başvurabiliyorsan başvur iş yerinin merkezi neresi bilmiyorum bulunduğun yerdeki kurum sana bilgi verir

teşekkür ederim hilal hanım bugun burdaki sgk a bi gideyim bakalim burdan dilekcemi kabul edeceklermi

is gücü kaybı icin sgk a basvurdum gerekli evraklari verdim beni ankadara bi hastaneye sevk ettiler engel oranim %41 cikti simdi kac ay bekleyecez bakalim is gücü kaybi orani kac gelecek bu arada sgk kayitlarimda makina bakim onarimcisi diye geciyor meslegim is gücü kaybim yüksek gelirse herhangi bi malulenlik olasiligi varmı bilgisi olan paylasabilirmi

%40 dan %59 kadar vergi indirimine başvuru yapıp erken emeklilik yada %60 ve üzeri bir oran çıkması halinde malulen emekli olursunuz

Tesekkür ederim levent bey verdiginiz bilgiler icin simdi etrafimdaki insanlar bu oranla git bir avukatla görüs yüklü sekilde bir tazminat alabilirsin diyorlar bu hafta sonu izmirde kuzenimin dügününde bi avukat tanidigi ile ayak üstü biraz sohbet ettik 20 ay oldu 4 ay icinde dava etmezsen haklarin yanar diye bi söylemde bulundu sizce bu dogrumu birde ankarada bildiginiz iyi bir is kazalarina bakan avukat varmı

iş kazalarında zaman aşımı 10 yıldır 20 ay diye birşey söz konusu değil ben 9. yılında dava açtığım için net bilgidir.

arkadaslar banada yardimci olursaniz sevinirim.bende is kazasi gecirdim maluliyetimin tespiti icin sgk ya basvuruda bulundum.heyete girdim dosyam ankaradaymis.benim ogrenmek istedigim maluliyet cikarsa yani yuzde altmisi gecerse otomatikman emeklimimi ederler acaba.anlayacaginiz malulen emekli olmak istemiyorum.ne yapabilirim

bugun e-devlet de emeklilik bilgisine baktigimda emeklilik oranı 70 yaziyor bu 70 neyi ifade ediyor bilgisi olan varmı ödemeler ws 0 0 olarak görünüyor

Merhabalar mahir bey, benim de işaret parmağımın 3 te 1 i koptu. yüzde 5 maluliyet verdiler. kusur oranım yüzde 20 ydi. 27.500 tl maddi 9 bin tl de manevi tazminat çıktı. dilerseniz avukatıma yönlendirebilirim sizi.

Üst Alt