Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçirdiğim iş kazası sonucu %70 kusurlu bulundum. İş göremezlik geliri alabilir miyim

hbayram42

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
3 Aralık 2010 Güncel:

Bu gün sgk dan kağıdım geldi ilgilenen ve sonucunu merak eden arkadaşlarla paylaşmak istedim.

sonuç %44.20 iş gücü kaybı ve aylık bağlama oranı 70 bağlanan gelir sürekli işgörememezlik geliri günlük kazancım 19,47 tl bana bağlanan gelir 530+ek ödeme tahmini oda 24,5tl

ben haydar. 24 eylül 2007 de iş kazası geçirdim. şu an sol elimi ve bileğimi kullanamıyorum. %45 raporum var.
kaza geçirdiğimde müfettişler kusurun %70 ni bana vermişler. bu durumda ben iş gücü kaybı gelirine bağlanabilir miyim. bu gelir aylık mı yoksa 3 ayda birmi veriliyor ve miktarı tahmini ne kadar ve geriye dönük ödeme yapılıyor mu
geçici iş görememezlik bitiş tarihi 15.02.2008

bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

gecmiş olsun efem

iş kazası geliri alabilirsin :)ölene kadar almaya devam edersin :)her ay alırsın :)bu haktan hic bir zaman feragat etme:)bu sitedeki işkazası ile ilgili linkleride okumaya gayret et:)tekrar gecmiş olsun

Kusurlu olsan dahi, işkazası olduğu tespit edildiğine göre işkazası maluliyet maaşı (sürekli işgöremezlik geliri) alabilirsin.Ancak kusurlu olman nedeniyle belli oranda kesinti yapılır.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim içimi ferahlattınız içimde bir acaba alamaz mıyım vardı yalnız benim kazanın üzerinden 2.5 yıl geçti geriye dönük ödeme yapılıyor mu.ben bilmiyordum böyle bir geliri bu sitede öğrendim

Miktarı, iş kazası geçirdiğinizde almış olduğunuz resmi maaşa ve işgücü kaybı oranınıza göre belirlenir.

Gelir,

[FONT=TimesNewRomanPSMT]- Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]- Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]raporun tarihini,[/FONT]
takip eden ay başından başlatılacaktır.​

Temmuzda hastahane %54 iş gücü kaybı belirledi Ağustos ayı sonunda kurum ankaraya gönderdi
bu gün görüştüm 03 eylülde evrağı konyaya göndermişler kurumu aradım daha ellerine ulaşmamış.
Günlük gelirim 19,5 TL idi tahmini ne kadar iş gücü kaybı maaşı alırım

bu konuda beni aydınlatırsanız.

Gelir bağlamama gibi bir durum olabilir mi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim.

%50 ve üzeri rapor aynen kabul edilirse çok çok iyi. Her şeyden önce bu gelir tıpkı emeklilik gibi vefatınızdan sonra geride kalan hak sahiplerine kalır.

Ne kadar gelir bağlanır inanın bilemiyorum. Tamamen içgüdülerimle söylersem, bence 550 TL gibi bir gelir bağlanır. Ama iş kazasında %70 siz soumlu olduğunuz için bir düşüş olur mu bu miktarda; bilemiyorum. Bekleyip görelim bakalım. Ben de merak ediyorum :)

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Bu gün kurumu aradım 3 eylülde rapor ankaradan gönderilmişti kurum beni yeniden hastaneye göndereceğini söyledi ankaraya yeni raporu gönderecekler herhalde eski rapor %54 idi. Belkide başka hastaneye gönderecek diğer hastane belki daha az verir düşüncesi olabilir. Hastane kendi hür iradesiyle bana %54 rapor verdi. Daha başka gelişmeler olursa buraya yazarım.

Bu gün kuruma gittim. Ankara beni birde pilastik cerrahların görmesi ve vücuttaki tedavi edilemeyen hasarın vücut bazında % oranını istemiş bu gerekçe ile göndermiş kurum beni pilastik cerrahisi olan bir hastaneye sevketti yani ünüversite hastanesine oradada sade bir çömez var o da beni haftaya erteledi
zaten iş kazından sonra tedavisi burda yapılmıştı.
Dolayısıyla bütün tedavi sürecini biliyorlar yalnız bu günkü doktorun dediği avuç içi büyüklüğündeki bir bölge vücut bazında %1 tekabül ettiğini dolayısıyla benim hasarın %5-6 yı geçemeyeceği yolunda bir yorumu oldu

artık bilemiyorum bunun sonucu ne kadar etkili olur :confused:

Oran çok önemli... %10'un altında olursa, sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz...

Dün tıp fakültesinde pilastik cerrahide muayene oldum zaten tedavimi aynı doktorlar yaptığı için bütün tedavi sürecini biliyorlar nihayetinde vücut bazında tahriş olan (deri ve doku)ve ameliyatla düzeltilemeyecek kısımın %8-10 arasında olduğunu heyet raporu ile kuruma bildirdiler.

Doktorlar iş gücü kaybını kendilerinin vermediğini ortapedinin belirlediğini (kol bazında %90 vücut bazında %54 ) belirtti. Kendilerinin sadece doku tahribatını belirlediğini bununda iş gücü kaybı oranını etkilemeyeceğini belirtti.

Artık ne kadar doğru hep beraber bekleyip göreceğiz.
3 yıldır uğraşıyorum halen bir sonuca ulaşabilmiş değilim bu raporda geri döner veya gelir bağlamama gibi bir sonuca varırsa artık bilemem.

görüşmek dileğiyle......:cool::eek::rolleyes::mad:

Iş gücü kaybı geliri

Bu gün ankarayı aradım rapor kuruldan çıkmış %44 olarak çıkmış ve konyaya gönderilmiş. bu orana göre ne kadar maaş bağlana bilir tahmini olan var benimle paylaşırsa sevinirim.kaza geçirdiğimdeki günlük net gelirim 19,5 tl idi bu konuda tahminleri bekliyorum.

konyadan ankaraya giden raporum %54 olarak gönderilmişti.çetveli kontrol ettim bir elin ampute edilmesi veya hiç bir şekilde çalışmaması oranı %54 işaret ediyor konyadaki ortapedi uzmanıda çetvele baktı beni muayene etti ve rapora amputeye eş değer olarak yazıp %54 oranını belirledi ama bu ne hikmetse ankarada %44 de düşürüldü artık hakkımızda hayırlısı.

cevap ve tahminlerinizi bekliyorum görüşmek dileğiyle..........:eek::eek::)

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun

bende 2005 yılı eylül ayında iş kazası kaza geçirdim 2006 haziran ayında işe başladım gelen iş müfettişleri bana yüzde 50 kusur buldu 2009 aralık ayında sgk ya gidip sürekli iş göremezlik ödeneği için başvurdum 2010 mayıs ayında 550 tl maaş bağlandı
bu geliri her ay alıyorum
bu gelirde hesaplanırken GÜNLÜK YEVMİYE X 30 X ÖZÜRLÜLÜK ORANIN BUNA göre hesaplanıyo
bu oranda ne kadar maaş baüğlanırsa iş müfettişinin raporu devreye giriyo
mesela 1000 tl maaş bağlandı sende %70 kusur olduğu için senin maaşın %70 keserler 300 tl alırsın ( geçici iş göremezlik ödeneğinin bittiği ayı takip eden ilk aybaşında maaşa bağlanmak zorundasın yani geriye dönük ödemenide alırsın maaşa bağlandığın ilk ay toplu şekilde yatırılır)

benim ikinci raporum ankaraya 28 eylülde gönderildi ellerine 5 ekimde ulaşmış ankaradanda 19 ekimde evrağın çıktığını belirttiler ama ne hikmetsse ayın 28 i olmasına rağmen halen evrak gelmedi postacı yürüyerek getirse şimdiye gelirdi ama halen gelmedi öğrendiğime göre %44 rapor çıkmış artık bu sonuca göre ne kadar ele geçer bilemem tahmini olan varsa veya bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.Görüşmek dileğiyle.:p:rolleyes::(;)

01.11.2010 tarihinde ankara dan konya sağlık müdürlüğüne %44 olarak rapor giriş yaptı.Benim merak ettiğim acaba bu ay gelir alabilirmiyim. ne kadar bağlanır?

Çok güzel haber..

Bu ay mümkün değil bence. Önümüzdeki ay inşallah :)

bu gün sgk dan telefonla aradılar (hastaneden çıktıktan sonra 45 gün rapor verilmiş ve onun parasını sgk ödemişti)485 tl rapor parasını istediler bunun 371 tl si verilen para 114 tl side faizi maaş bağlandığında başlangıç noktası olarak bu 45 günlük (parasını faizi ile geri istedikleri) rapor bitiş tarihini gösterdiler.benim anlamadığım 45 günün parasını geri alıyorlar daha sonra bu rapor bitiminden maaşı başlatıyorlar.bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim...:confused:

Bu gün sgk dan kağıdım geldi ilgilenen ve sonucunu merak eden arkadaşlarla paylaşmak istedim.

sonuç %44.20 iş gücü kaybı ve aylık bağlama oranı 70 bağlanan gelir sürekli işgörememezlik geliri günlük kazancım 19,47 tl bana bağlanan gelir 530+ek ödeme tahmini oda 24,5tl

benimde beklediğimden iyi geldi allah bereket versin
bu ayın 22 sinde alacağım.tabi 33 aylık birikmişinide 2 aydan bu tarafa bekliyordum ama bu mebla biraz bana hayal geliyordu tahminlerim 250 ile 360 arası olabilir tahmininde idim. bu miktarıda düşünüyordum ama benim için bir hayal diye düşünüyordum.

görüşmek dileğiyle saygırla.

Süper haber, hayırlı olsun :)

Bu arada miktar konusunda nokta atışı yapmışım :)

Teşekkür ederim devamlı bu işin içide olduğunuzdan tahmininiz daha kuvvetli.o zaman sizin tahminde bulunduğunuz miktara bende inanamadım içimden inşallah dedim ama daha az gelir tahininde idim .bu miktar banada süpriz oldu.görüşmek dileğiyle....

Üst Alt