Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçirdiğim iş kazasından dolayı SGK'ya dava açabilir miyim?

• Konbuyu başlatan umutsuz13
  • Başlangıç tarihi
U

umutsuz13

Benım oncekı konuda yazmıs oldugum gıbı saglık durumum orftada calısma bakanlıgı %65 ıs guvenlıgı olmadıgı ıcın ısyerı hatalı dıye rapor verdıler
ben davayı actım avukatımın aracılıgıyla
merak ettıgım konu actıgım dava netıcesınde tazmınat kazanma oranım nedır bu konuda bılgısı olan arkadaslar yorum ve cevablarınızı beklıyorum
suanda ıs goremezlık maası alıyorum ssk desenız 700 gun prımım var malulen emeklı olamıyorum ve ayrıyeten ssk ya da ıs kazası nedenıyle dava acabılır mıyım.
Bu arada hastanenın bana vermıs oldugu rapor oranı % 70 ama altta 1 yıl dıye yazıyor. Saygılarımla...

Bu konuda sgk'Ya dava açılabilir mi, bilemiyorum. Bilen arkadaşımız var mı?

Bülent bey sgk dan cok %65 ıs guvenlıgı olmadıgı ıcın ısyerı hatalı dıye rapor verdıler
ben davayı actım avukatımın aracılıgıyla
merak ettıgım konu actıgım dava netıcesınde tazmınat kazanma oranım nedır bu konuda bılgısı olan arkadaslar yorum ve cevablarınızı beklıyorum
suanda ıs goremezlık maası alıyorum ssk desenız 700 gun prımım var malulen emeklı olamıyorum

arkadaşım benimde iş kazasından dolayı dava açtım ve kazandım 5 sene sürdü ama sigorta zaten sana uvuz kaybından dolayı maaş baglıyor yani sigortaya neden dava açacaksınız anlamadım çünkü bundan siğortanın suçu olmadıgı gibi açaccan davada kaybetme oranın yüksek ama işverene aöçacan davada kanunlar zaten magdur oldugun için senden yana oluyor benim raporumda ise çalışma bakanlığı yüzde 80 işyerine yüzde 10 da usta başına hata vermişti yüzde 90 raporla dava açmıştım işvrene

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun sgk dava açmanın bir anlamı yok neden dersen kurumdan bir sorunun varmı eğer varsa hak kaybın o zaman olabilir ama sen tzminat istiyorsan bunu iş yerinden alman gerekir ayrıca avukatın bilgi vermiyormu sana o senin ne alacağını 2aşağı 5 yukarı söyler ha şu olabilir pirim günün 1800 günü geçer ve iş görememez raraporun %60 üzerinde olursa malül olarak emekli olabilirsin bildiğim budur

Üst Alt