Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçirilen iş kazası sonucu iş veren baskısı mobbing sonucu psikolojik tedavi görmek.?

Sabahattin ERDEM

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Selam 2013 yılında geçirmiş olduğum iş kazasını iş verenim hiç bir şekilde kabul etmedi hak arayıncada baskı yıldırma ve cezalandırmalar başladı. özel güvenlik gorevlisiyim .hata yapmamak isverenimin baskı yıldırma ve beni işten çıkarma hamle tahrik ve kızdırmalarına gelmemek için önce bakırköy ruh sinir hastanesinde akabinde yönlendirilmesi sonucu 2.basamak polikliniginde tedavi görmeye başladım ve tedavim devam ediyor. Ayda 1 kere seansım var tedavi karnem ilaç raporlarım var 2013 yılından beri. Ve iş veren iş akdimide 29.maddeden tazminatsiz fesh etti işsizlik maaşı da alamıyorum.sgkya basvursam bir hak talebim olurmu teşekkürler. Meslek hastalığı veya iş kazası sonucu oluşan bir kazanım?

Mutlaka ama mutlaka bir avukata danışın, bir yerle iki ve daha fazla dönem sözleşme imzaladiginizda sozlesmeniz belirsiz süreli sözleşme hükmüne geçer...Bu da demektir ki her akla geldiğinde işinize son verilmez, verilirse de bütün ihbar, kıdem vb. tazminatlarınız ödenmek zorundadır. İşsizlik ödeneği için işkur'a mutlaka gidin, il müdürlüğünden sorabilirsiniz. Ayrıca işe iade davası açma hakkınız ve diğer yapabileceğiniz işlemler için de bir avukattan destek alın. İşe iade davası için 30 günlük bir zamanaşımı öngörülmüştür. Bu süreyi asarsaniz işe iade davaniz reddolunur. İşe iade davası paralelinde mobing davası da açabilirsiniz, ikisi farklı davalar olarak ilerleyecektir. Mobing için şahit ve kanıt olması çok çok önemlidir. Ama hakimin anlattiklariniza göre kanaat göstermesi de mümkündür. Yani kendinizi çok iyi ifade etmeniz lehinize olur. İnternettn daha detaylı bilgileri de öğrenebilirsiniz, ama beklemeden avukata gitmek en iyisidir. 39. madde konularına daha çok açıklık getirecektir. Kolaylıklar dilerim.

İşe iade davasını avukat kanalı ile açtım ilk duruşma 17.03.2017de .İşsizlik maaşı için İşkura gidip müracaat ettim işten sgk çıkış kodum 29 .maddeden işçi kusuru olduğu için faydalanamiyorum mahkeme bitimi davayı kazanırsan kararı getir toptan alırsın dediler. 07.12.2016 tarihinden beri işsizim form ve başvuru yaptığım yerlerden cevap gelmedi çoğu yer 39 yaşımda olmama rağmen bana yaşlı gözüyle bakıyor almıyor. 29. Maddeden çıkışım sicilime işlenmiş beni kimse kabul etmiyor. 3 çocuğum var .sgk benim psikolojik tedavi görmemi meslek hastalığı veya iş kazası olarak sayarmi ? Mobbing davasında kazanımım ne olur tecrübesi olan ? Teşekkürler

Üst Alt