Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gelir testi yaptırıp sağlık güvencesinden yararlanma prosedürü..?

sarasota

Aktif Üye
Konular
49
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

benim % 55 RAPORUM VArdı fakat eşim bağkurlu olduğundan ve bağkurada borcumuz olduğundan ne sağlıktan yararlanıyordum ne de 2022 den
ilaçlarımı da raporlu olduğu halde ücretli alıyordum

fakat yeni düzenlemeyle eşleri bağkura borçlu olanlarda bu şeylerden faydalanır diye duydum ve sydv ye gittim bana evet yararlanabilirsiniz dediler hatta bimerede yazdım ordanda evet alabilirsiniz dediler

ben sydv ye gittim kayıt yaptırmaya memur dedi bağkurlu gözüküyorsunuz ne yapacaz dedim ben normalde 60c1 di dedim o da bana eşinizin işyeri açılış tarihinde sonlandırılmış dedi şimdi yeniden gelir testi yaptırıp 60 c1 alacak ondan sonra burya geleceksiniz dedi
bende internet üzerinden gelir testine yeniden başvurdum yapmam gereken başka bişey vamı acaba

Başvuru yapmışsanız ve kayıtlara geçmişse bundan sonra beklemek lazım. 2 haftada bir gelişme olur

gelir testi ne zaman sonuçlanıyor

arkadaşlar 16 gün oldu netten başvuralı hala tık yok ne zaman belli olur 15 gün diyorlardı

sana netten başvuru olur diye kim söyledi? gelir testi için gerekli başvuru formuyla birlikte vakfa başvurman gerekiyor.

netten nereden başvurdun link verebilir misin?

bana vakıftan dediler melek hanım seyhan kaymakamlığı sydv vakfı netten girdinizmi çıkar

1 ocak 2014 itibariyla başvurular sydv nin sitesinden yapılıyor en azından adana ili için böyle gerisini bilmiyorum

yok, geneli ben d ebilmiyorum. sadece yönetmelikte başvuru formuyla bizzat vakfa gidilmesi gerektiği yazıyor onun ustune soyledim. ama online başvuru sistemi d evarmış demek ki:)

o halde hane ziyareti için bekleyeceksin. hane ziyareti de olması gerekiyor gelir testi için. istersen bunun için vakfa bir sor. yönetmelikte hane ziyareti de yapılması gerektiği söylenmiş ama online başvuru sisteminde gerekirse hane ziyareti olacak denmiş:)
hane ziyareti olup olmayacagını öğrenin.

burda başvurular netten yapılıyor melek hanım her şey için engelli maaşı içinde netten başvuruyorsunuz

hane ziyareti var diyorlar ama gelmiyorlar ama engelli maaşı için başvurunca geliyorlarmış bende öyle sanıyorum bu uygulama güzel ama özellikle büyükşehirlerde nüfusun fazla olduğu yerlerde vakfın kapısından bile girilmiyordu kalabalıktan şimdi herşey netten halloluyor

güzel bir uygulama bence:) Seyhan vakfına buradan alkış göndermek gerekli:) düşünsene burada bir vakıf engellinin bizzat başvurusu olmazsa bile kabul etmiyor. ya engelli gidecek ya da kanuni temsilcisi ya da noter onaylı vekaletle vekili:)
başvurunun bu şekilde online olması harika. bunu bilmiyordum mesela ben. öğrendiğim iyi oldu.
yönetmeliklerde de bahsetmediği için haberim olmadı. uygulamalara yönelik bu gibi şeyleri sizler sayesinde ögreniyoruz. teşekkürler...
ilgili yönetmeliklerde başvurunun bizzat yapılması esastır. gelir testinde de, 2022 aylığında da. o yüzden size sordum netten nereden başvurdunuz diye. başvurunuzun doğruluğunu teyit etmek istedim. evet, doğru yapmışsınız başvurunuzu. teknolojik yöntemle:)

zaten şahsen kabul etmiyorlar ben elimde evraklarım vardı netten başvuracaksınız dediler mesela evimde gecenin 3ünde başvurunu yapabilirsin evrak falanda yok siteye girdiyseniz görmüşsünüzdür

evet, gördüm inceledim ve begendim:)
acaba yanlış bir işlem mi yaptınız diye düşünmüştüm o yüzden bakmak istedim ama boylece güzel bir uygulamaya şahit oldum sayenizde:)

yok vhayır yanlış yapacak bir durum yok başvuru sorgulama hanesi var gördüyseniz oraya tıkladığınızda kimlik no su girmenizi istiyor ben girdiğim zaman mesela işlem aşmasındadır yazıyor ve mütevelli heyet tarafından dosyanın kontrolleri yapıldıktan sonra sonuç yazılacaktır diyor

keşke tüm türkiyede böyle olsa ne güzel olur ben heryerde böyle sandım ne bileyim

yok, belki vardır ama ben ilk sizden duydum. doğruluğuna şüphem yok ya, baktım ve inceledim.
ama yönetmelikte bu şekilde bir uygulamaya atıf yok. başvurunun bizzat yapılması vs söylenmiş. e bu online ugulamadan da haberim olmayınca emin olmak istedim ne işlemi yaptınız diye.
sorun yok yani. sadece bu uygulamadan haberim olmuş oldu.

midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olma

arkadaşlar bu konuda daha öncede konuşmuştum eşten dolayı bağkurum vardı ve borçtan dolayıda hiçbirşeyden faydalanamıyor hatta raporlu ilaçlarımı bile her ay 400 tl verip ücretli almak zorunda kalıyordum bende bunun için 2022 ye başvurup hem sağlıktan hemde engelli aylığından faydalanmak istedim ve müracat ettim eşimin basit usulde vergilendirilmiş olup hane içindeki kişi sayısına bölündüğünde gelirimiz asla sınıra bile yaklaşmayacak seviyededir gelgelelim beni gelir tespitinde vakıf neye dayanarak bilmiyorum g1 pozisyonunda çıkarmış üstüne üstlük birde beni prim ödemeye mahkum etmiştir ayrıca üzerime kayıtlı hiçbir malım yada mülküm bulunmamaktadır çevremde durumu benden çok daha iyi olan g0 tabi olan tanıdıklarım mevcuttur yani başlıktada anlattığım gibi bu zor durumdan kurtulayım derken yardım alabilirmiyim derken şimdi prim ödiyeceğim gerçi ilaç bakımından iyi oldu ama ne yapalım kısmet.............

ödemiyor sanırım yada ben bilmiyorum varmı böyle bir şey

kısa bir araştırma yaptım gelir tespitinde g0 çıkan ve 2022 den faydalanan engellilerin primini devlet karşılıyor yani faydalanmayanlar kendileri ödüyor

sarasota gelir testi sonucu g1 çıktıysa bu durumda 2022 aylığı baglanamaz sana. kişi başına düşen aylık gelir demek ki asgari ücretin üçte birinden fazla çıkmış.

sen niye gelirin bu sınıra yaklaşmadığını düşündün ki? hesabı nasıl yaptın sen? Dükkanın yıllık gelirinin aylık ortalaması esas alınır. vergi için beyan edilen yıllık gelir ne kadar?

5000 tl civarında beyan edilen matrah tahakkuk edende 900 tl falan 4 kişiyiz evde başka gelirde yok acaba başka şeyleredemi bakıyorlar mesela benim kredi kartları falan var giderim fazla var ama resmiyette olan gelirimin hepsi söylediğim gibi vergideki durum bu başka belgelenebilir bir gelirim falanda yok adımıza kayıtlı hiçbir mal mülk de yok nasıl bu kanıya varıyorlar ben bi yerde okumuştum puanlama yapıyorlar falan diye acaba o şekil bişemi uyguladılar anlamadım

sayın melek hanım durumumu okudunuzmu acaba ne dersiniz bu duruma

evet okudum. harcamalar da gelir olarak dikkate alınıyor. aylık gider ortalamanız yüksek çıkmışsa bu da etkiler. gelir testi için her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir, harcamalar ve mal mülk dikkate alınır.

Üst Alt