Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Genel saglık sigortam kesildi! Ne yapabilirim?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
büğün sorgulama yaptım 05.31.2014 tarinde sonladırmışlar sigortamı ne yapmalıyım acil yardım

nasıl yaani gss neydi senin 60 c3 müydü

evet 2022 den faydalınıyordum kestiler bugunde sigortam kesilmiş diyaliz hastasıyım ne yapcam bilemedim

SELÇUK
Soyad
AĞIL
Genel Sağlık Sigortası Tescil Tarih Aralıkları
Sağlık Statüsü Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Gelir Seviyesi Sonuç Tarihi Sonlandırma Nedeni
60/c3 2022 65 Yaş 01.01.2012 31.05.2014 - 60/c3 2022 65 Yaş Sonlandırma

adres değişikliği veya para girdisi yükseldimi bunlar önemli durduk yere kesemezler

Yok olmadıda babamın üstünde arsa var verese köyde arsa tarla gözüküyor ne ypmalıyım

hmmm demek onlar görünmüş olabilir hemen babanın mal varlığını birilerinin üstüne yapması lazım yoksa bağlatamassın ama sen genede sydv ye bir git durumunu anlat acil olduğunu söyle sanırım bişeler yaparlar birde kesin neden kaynaklandığını öğrenmeye çalış ona göre davranırsın

çünkü tarla arsa bu gibi şeylerin biraz fazla olması gerekir kesilmesi için

Adres değiştirsem nasıl olur kardesimin evıne gecsem evımı adresını orasını gstersem maasımla sigortam baglanır mı geri

işte kardeşim normalde olurda bunu keşke daha önce düşünseydin ve daha önce yapsan ne güzel olurdu ama şimdi seni orda tespit etmişler nasıl olur bilmem ama sen dediğin gibi yap o zaman hemen adresini taşı ve müracatını yap ama bunu sydv ye danışsan şöyle iyi niyetli birine durumunu anlataraktan daha iyi olur kardeşim ama dediğin gibi olabilir

Sabah diyalize girmm gerekecek nasıl olacak bilmiyorum artık durum kotu sabah sigortaya bir gideyim

e hani özürlülerin incelenmesi 2015 bırakılmıştı ne oldu şimdi çok hak savunucu arkadaşlar acil bu arkadaşa yardım yapsın

selçuk kardeşim acaba eve giren gelir 255 tly mi geçti oyüzdenmi kestiler bi e devletin varsa ordan bak sonlandırma nedenin yazar yada 144 ü ara bi sor neden kesilmiş

valla bu arkadaşımızın durumu ciddi çok çabuk çözüm bulunmalı

e devletten baktım muhtaç olmama nedeni evde bir kardesım calısmakta baskada calısan yok oda askerı ucretlı

evde kaç kişisiniz 3 kişiyseniz bile geçiyor sınırı ona göre

bakcaz sabah hiçbirsey yokmus gibi diyalize ğitcem bakalım nasıl olacak

ben şimdi ne yapmalıyım bana bir yol gsterın

2022 aylıkları kimlere bağlanır?
65 yaşını doldurmuş olan, 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olup % 40 ve üstü özürlü sağlık kurulu raporu olan; fiilen bakımını gerçekleştirdiği , kanunen bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşından küçük, en az % 40 özürlü yakını olan,
Aylıklardan faydalanamayacaklar arasında sayılmayan,
Hane içinde kişi başına düşen geliri,(2014 İlk altı ayı 255,22 TL)'den az geliri olan
kişilere bağlanır.

sen git girmeye çalış olmassa acilden gitmeye çalış acilden girebilirsen eğer zaten hiç bişeye bakılmadan yapılır varsa tanıdık hastanede acilden gir sancılanıyorum falan de acile at kendini

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Yönetmelikte yer alan ''özürlü'' ifadeleri ''engelli'' olarak değiştirildi.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Yönetmeliğin ilgili hükmü çerçevesinde yapılması gereken ''ilk periyodik sosyal incelemeler'', 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında sonuçlandırılacak ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılmış olan sosyal incelemeler dahil müteakip tüm incelemelere 1 Ocak 2016 tarihinden sonra başlanacak.
kaynak:[/SIZE][FONT=Verdana]http://www.pozitifengelliler.com/haber_detay.asp?haberID=1894[/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Yönetmelikte yer alan ''özürlü'' ifadeleri ''engelli'' olarak değiştirildi.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3]Yönetmeliğin ilgili hükmü çerçevesinde yapılması gereken ''ilk periyodik sosyal incelemeler'', 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında sonuçlandırılacak ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılmış olan sosyal incelemeler dahil müteakip tüm incelemelere 1 Ocak 2016 tarihinden sonra başlanacak.
kaynak:[/SIZE][FONT=Verdana]http://www.pozitifengelliler.com/haber_detay.asp?haberID=1894[/FONT][/FONT]

buyur burdan yak işte

hımm doğaldır ozaman kardeşim geliriniz 1020 lirayı 5 lirada geçse kesilir demek geçmiş görülüyor

annem babam kardesım ben varız bır kardesım calısmakta

evde 4 mü beşmi kişi var kardeşim

4 kişiyiz ancak babamın üzerınde dedemden kalan ev arsa gozukmekte verese

tamam işte her neyse geliriniz o zaman 1020 tl nin üzerinde görünüyor bunun zaten yaklaşık 900 ü senin biraderinden geriyede bişe kalmıyor zaten

napacaz biliyorum babam hurdacılık yapıyorr ben ne yapacam bilmiyorum sasırdım kaldım

arkadaşım dediğim gibi öncelikle sen yarın bişekilde diyalize gir daha sonra kesilmesini sebebini bul ve daha sonrada başka yere taşı adresini sanırm senin durumun istisna hallolur inşallah

birde sonucu buraya yazki bilelim merakta kalmayalım kardeşim

sorunu cözdük kardeşimm 60c1 yeşil kart yaptırdım fakat maas için yapacak pek birşey kalmadı cok sukur sıgırtam yapıldı....

evett ALLAH kolaylık versin kardeşim iyi yırtmışın valla geçmiş olsun

sorunu çözdük sigortayı halletik de maaş sorunu çözemedik daha beklemedeyim

Acil yardım

1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir. yukarda yazmış oldugum yazı hakkında bilgi sahibi olan var mı bir eczaneden ilaç alamıyorum provizyon sorgulamam da gss kapsam dışı diyor lütfen yardımcı olurmusunuz....

Üst Alt