Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Genel sağlık sigortası engellilerin başına bela oldu resmen!?

Bolgi

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
İş arasın kimse işe almaz dolayisiyla Gelir testi yaptırmamız gerekiyordu yaptık ama gelir seviyesi nedeniyle aylık 150 TL borç çıkıyor bu durumda olan varmı? Benim borç 2250 oldu maşallah bu gidişle 5te,olur

Bolgi
hanede hangi aile bireyleriyle kalıyorsunuz? yazar mısınız?
eger ailede kişi başına düşen aylık gelir 549 TL altındaysa yeniden GSS gelir testi yaptırınız. bu durumda g0 çıkarsınız ve 60/c 1 kapsamında GSS'lı olursunuz ki bu da eski yeşil kart gibidir ve priminizi devlet öder. eger ailede kişi başına düşen aylık gelir 549 TL'den yüksekse şurada yazılanları dikkatle okuyunuz:http://www.engelliler.biz/forum/sag...bilmek-icin-gelir-kriterleri-ocak-2016-a.html

Bolgi

gözün aydın aylık 150 tl olan prim 197 tl oldu :D
nerden mi biliyom bendede aynı durum sözkonusu tek fark borcum senınkınden az .

hiç bi gelirin olmasa bile kolay kolay g0 verilmiyor hiç geliri olmayana bile g1 i basıp gönderiyorlar

Sagliktan baska turlu nasil yararlanmayi dusunuyorsun. Mali mulku geliri olmayandan az veya hic almiyorlar.durumu iyi olupta devleti tinlamazsan borcun birikir devlet bunu bir sekilde alir.muayene bedava diyenler yakinda saglik ocaklarida doner sermaye olursa sasirmasinlar.bu saglik ve ilacta donen para hicbir iste donmez.eczaci basi sayili zenginlerin arasina bosa girmedi.

Ocak 2016 evet 197 TL olmuş gözümüz aydın Melek hanim ben gelir testinden bimere SGK dan valiliğe her yere baş vurdum yapılacak hiç bir şey yok maalesef aldığım sonuç ödeyeceksiniz ödeme Yapmazsanız haciz gelebilir oldu SGK tarafından verilen cevapta

Ve bu konuda söyleyeceğim tekşey bize bu duruma düşürenlerin Allah belasını versin hem iş konusunda yardımcı olmayacaksınız hem de Çalışmayana borç çıkaracaksınız sosyal devlet zenginden alıp dağıtır bizdede tersi yine söylüyorum kim icat etti ise bu GSS Allah perişan etsin onları

gss bir haksızlıktır. eylem yapsanız sesinizi duyursanız böyle saçmalık mı olur ? kişi işsiz ve sağlığı yok mecburende ailesinin yanında kalıyor. ailesinin bir aylığı var diye . işsiz ve sağlıksız gence her muayene ve ilaç icin ücret istiyorlar bu mantık lı mı ? sosyal devlet ilkesini uygun mu ? halkçılığa uygun mu ?

bence haksız değil 18 yaşını dolduran okumayan gençlerin genel sağlk sigortasını ailesi ödüyor bende ödüyorum hemde eşşek gibi ödüyorum. Her kesin gelirine göre değişik çıkıyor benimki en az seviyede 55 Tl ödüyorum ve yine bu yazdıkalrımı kendim için yazıyorum sizler için değil benimde oğlum var engelli %40 psikiyatrik tedavi görüyor benimde engelim var %50 ve özel bir sektörde engelli eleman olarak çalışıyorum engelliler kendileri için mücadele etmezse kim edecek engelli iş elemanlarını takip edin özel yerler bankalar var engelli memur sınavları var girişimcilik sertifikası alıp bir iş yeri kurmayı deneyin yapan çok mücadele eden çok benim oğlumda sıhınmış hastalığına laf gelince engelli değilim diyor sık götünü çalış diyorum iş başa düşünce yok evde otur ye iç gez oh ne güzel emekli oldum hala çalışıyorum bir engelli gördüm adamın iki ayağı yok kazada kaybetmiş engelli girişimci sertifikası ile kosgebden yardım almış solucan gübresi üretiyor ha birte işinin başında duruyor tekerlik sandalyede gübre atıyor elemanları kontrol ediyor evraklarını işliyor kimse hiç bir şeyin arkasına sığınmasın oturup nette yazı yazmayı biliyoruz çalışmayıda öğrensinler

Hilal hanım engeliler olarak çalışmayı isteyip te işe alınmayanlar var her kez kosgep e başvurup işini kuramaz kaç milyon engelli var işin kolayına kaçanlarda var tabi devlet zenginden alıp fakire paylaştirmalı sosyal devlet budur GSS SGK da bulunan açığı kapatabilmek insanların sırtına yüklenmiş bir yüktür

Benim hiç gelirim yok eşimde çalışmıyor ama SYDV nın istediği mal gelir beyanları ve detaylarının olmadığını o belgelerle ispatladığım halde bu kadar borcu ödeyebiliyorsa 53 tl yi de öder deyip G1 den sigortalı yapmış kaymakamlıktaki şahsiyetler Allah biliyor ya o çocuklarına yedirtdikleri para haram zıkkım olsun ben hastlıklardan işsiz kalmışım kendimi toparlayamamışım bankalara borçlarımı ödeyememişim dün kalp için test istediler en yakındaki 2 hastahane özel diğeri uzak özele gittim yaptırdım tahlili almaya gittim prim borclarınız var dediler cebimde param yok ekmek almaya mecbur kredi kartından 366 tl prim brcu ödedim birde hastahaneye 75 TL işssizim hastalıklardan çalışamıyorum dediğim halde evim kira dediğim halde bu primi söke söke alıyorlar o kaymakamlıktaki toplantıya katılıp bu kararı verenlere allah vijdan akıl fikir versin.

hilal72

çok doğru millet avantaya alışmış iş beğenme şunu yapma bunu yapma sonra devlet suçla ..git bakalım avrupaya 18 yaşında olan hangi genç ev de oturup pinekliyor . hazırcılar elbet şikayet eder

@Blue-Velvet
evet aynen bende size katılıyorum çalışmak yok ellerinden gelen gayreti göstermek yok dünde biri yazmış 150 metre kare ev alacağım 2022 aylığıma etki edermi demekki okadar büyük bir ev alacak paran var ama genel sağlık sigortasını ödemek için yok engelliği aylığına gelince mağdursun gelirin yok bu insanlar okadar saçma sapanki ötv siz araç almaya gelince hakkın yok şartlar yerinde olmadığından alamıyorsun bu sefer eşinin babaannesi adına ötv siz araç alıyorsun parası sen veriyorsun araç o kişinin adına olacak daha almadan o kişiyi öldürüp mirazsda aracıma ne olacak diye düşün hak ediyorsan al hak etmiyorsan neden illaki lastik gibi çekip kendimize denk getirmeye çalışıyoruzki

Arkadaslar calismak bir kenara, ayaga kalkamayan, hayatini zor idame ettiren, veyahut her an nobet gecirme durumu yasayan ve burada sayilacak milyonlari bulan engelli arkadasimiz var. Calisma istegi yok demek cogumuza haksizlik sanki. zaten engelli raporunu dahi zor bela veriyorlar, ilaclar deseniz yine karsilanmayabiliyor..

Üst Alt