Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Genel Sağlık Sigortasıdan yararlanan öğrencilerin dikkatine

sebboy

Üye
Konular
90
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bende bugün öğrendim. Gerçi ortada yanlış bir durum var fakat borç gittikçe faize biniyor.

Gss ( Genel Sağlık Sigortası Prim ) borcunuzu sorguladınız mı internette ben sorguladım bugün borçlu çıktım. Öğrenci olduğum halde borçlu çıktım. Sizede tavsiyem kontrol etmeniz. Çünkü sizde benim gibi borçlu çıkabilirsiniz. İşin kötüsü borç ödenmedikçe üzerine faiz biniyor. İptal etmek için yasanın çıktığı yıldan önce ve şimdiye dair öğrenci belgesi alıp en yakın sosyal güvenlik merkezine giderseniz iptal ediyorlar. Bilginize

Bence bi kontrol edin.
Gss Prim borcu sorgulama için:https://sgk.ziraatbank.com.tr/Main.aspx Ssk Sicil No Kısmına Tc nizi yazıyorsunuz.GSS PRİM-13 'ü seçiyorsunuz.

Erkekler için : 18 yaşını geçmiş ve okumayan erkekleri kapsamaktadır. ( Okuyanlarında sorgulatmasında fayda var.)
Bayanlar İçin : 18 yaşını geçmiş eşi veya babası sigortalı olmayan bayanları kapsamaktadır.

Borcu çıkan arkadaşlar detaylı bilgi için en yakın sosyal güvenlik merkezine başvurun. Ordan size borcunuza ait çıktı veriyorlar.

Üst Alt