Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gergin omurilik ve skolyozda verilebilecek engellilik oranı nedir?

Saadet GÜLMEZ

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
9
Sağa bakan lumbosakral dogustan gelen skolyoz var.ameliyat oldum.11 vida var ve legen kemiklerimde de var. Cobb açısı 12 derece.L1 S1 arasi ve iki legen kemiklerde vidalar.çift struktural sağa bakan skolyoz.
Ayrica sag ayak sol ayaga göre 4 5 cm uzun.
Ayrıca gergin omurilik ameliyati oldum
Ayrica kronik troid teshisi var
Ayrica 2 kez kulak zari ameliyati oldum
Ve ayrica burun ic kikırdak hagif egri
Ve psikojiden de oran alsam
SİZCE YÜZDE 40 HEYETTEN ORAN ALIR MIYIM

Benim ürodinami raporum cok kotu cikmisti yapan bayan 90 yaşinda teyzenin bile tutmasi iyi neden bu yasa kadar bekledin gencsin dedi üzüldü..gergin omurilik ameliyti oldum ve daha fazla ilerlemesin diye ameliyt edildim.ama sorun devm ediyo idrar gata tutamama .bakalim bana yuzde kac verecekler.heyetteki doktr sordu bez kullaniyor musun dedi genelde evet dedim.gecer mi bu sorunum gecer diye dusunuyirdm ameliytla gecmedi dedim o da bu kalici gecmez sadece ameliytla durdurduk dedi ama yuzde kac olacak bakalim

Merhabalar ben tekrar heyete girdim ama urodinami testim ameliyttan önce girmistm doktr dedi ki ameliyt oldn ve hala sikayetlerin var ve hatta daha da artti diyorsun tekrar gir guncel rapor getir oranin artar dedi yoksa yuzde 10 veriliyor dedi ben de tekrar giricem nisan ayinda raporlrimi toplayip giricem.fizyon ameliyti oldum daha yeni omurgama en alt disk cikarilip olatin konuldu.ayrica dahiluye ramotolojiye sevk etti bende soguktan vucitta şisme agri oluyor raynould sendromuymus hic ona girmemistim en az 15 20 o hastalik veriyir 10 troid bakalim omurga da 20 verse 40 i gecicem sanirm.urolojide bakalim kac verecek yeni urodinamiden sonra sanirm 15 20 arasi verir.

Üst Alt