Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göreve başlamadan önce 2022 eylül maaşını alsam ceza yer miyim?

murattolga

Üye
Konular
56
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben 2022 maaşı alıyordum. şuan meb den atamam çıktı. bu hafta içinde göreve başlama ihtimalim var.
benim sorum başlama imzamı atar atmaz feragat dilekçemi yazacağım. fakat eylül 5 te postacı 2022 maaşımı getirirse alayım mı almayayım mı? alırsam ceza yer miyim.

bilgilendirmeniz dileğiyle.

Iyi geceler arkadaşım ben 16.04.2004'te işe girdim eylül ve aralık maaşlarını aldım sonra işe girdim diye dilekçe ile bildirdim aldığım par 360 lira %50 ceza ile geri aldılar yani 360tl aldım 527 tl geri tahsil ettim
yani siz işe başlamadan önce ise işe girişin önemli olabilir siz yine de onu sorun belki o maaşı alma hakkınız olabilir sormadan alma bir de maaşlar peşin mi ödeniyor yoksa ay geçip sonradan mı ödeniyor o önemli işe giriş tarihin önemli
dikkat et arkadaşımbence almasan daha iyi olur çünkü sonradan sana ödettirirler.

Bir sene içinde 90 gün sigortalı çalışmanız halinde 2022 aylığınız kesilmez. Ama 90 gün içinde sigortalı çalışmaya başladıgınızı bildirmediğiniz ve 2022 aylığınızı kestişrmediğiniz takdirde hakkınızda yasal işlem yapılır ve tüm aylıklara yüzde elli faiz konularak size borç tahakkuk ettirilir.

Geriye dönük bir sene içinde hiçbir sigortalılıgınız yoksa göreve başlasanız bile Eylül dönemi 2022 aylığını çekebilirsiniz. Sonra SGK'na bir dilekçeyle çalışmaya başladıgınızı beyan ederek aylıgınızı kestirirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/202...kestirmek-durdurmak-icin-gerekli-dilekce.html
Sigortalı olarak çalışmaya başlamadan aylığı kestirmenize gerek yok. Çalışmaya başladıktan sonra en geç doksan gün içinde ( daha önce ayrı ayrı da olsa hiç sigortalılıgınız yoksa) aylıgınıız yukarıda verdiğim dilekçeyle kestirirsiniz.

Üst Alt