Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görüşmediğim halde babamın SSK'lı olması benim 2022 maaşı almama engel olur mu?

siirperisi

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, uzun süredir formlarınızın takipçisiyim. Benim de bi sorum var.
Ben 2004 yılında 2022 mmaaşı alıyordum, kısa bir süre ssk lı olduğum için özürlü maaşım kesildi. iş yerinden ayrıldıktan sonra tekrar maaş için başvurdum. sıfırdan işlemlere yeniden başladım.
başvuru tarihim 01.01.09
şu anda bekleme aşamasındayım .bu süre içinde karşıma çok ilginç bir konu çıktı. benim annem ve babam ayrılar yaklaşık 20 yıldır. hiç bir şekilde babamla görüşmüyorum. zaten o da görüşmek için bi çaba harcamıyor, ama internet ve teknoloji sağolsun, bu yıl babamın ssk dan emekli olduğunu öğrendim. Topluca pirimini yatırıp emekli olmuş evlenmiş bunu da nufüs vukaatından öğrendim. bir de kızı olmuş 4 yaşında...
şimdi ne olacak benim açımdan zaten iç dünyamda kötü oldum. Bir de bu çıktı. bende mi ssk'lıyım, başvurumu ne şekilde etkiler?

şimdiden teşekkürler.

Kimin üzerine kayıtlısınız?ve kaç yaşıındasınız?

25 yaşındayım ismim Burcu velayetim babamın üstündeymiş ilk mahkemede sonraki davalarda annem üstüne almış 2004 yılındaki başvurumda maaş bağlanmıştı ve 3 yıl devamlı aldım o zaman bu konu hiç karşıma engel olarak çıkmadı çünkü o zamanlar babam emekli değildi 2 ay önce olmuş bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler..

Hiç bir şekilde etkilemez merak etme sen, çünkü sen ayrı bir adrestesin o farklı bir adreste herhangi bir sorun olmaz,saygılarımla.

merak etme karedeş sen 18 yaşini gecmişsin babanin velayetinden cikmişsin babanin ssk li olmasi seni etkilemez ama burasi türkiye biyerden birşey cikariyorlar eyer bir sorun yaparlarsa şikayetci ol

slm burcu hayallerini yıkmak istemem ama sunu bilmeni isterim ben 32 yasındayım babam istanbulda ben sivas tan 2022 maas için bas vurdum ikametgahım sivas olarak görünüyor ama yinede babamdan 104.76 tl nafaka düştügü için maas baglanmadı ve baglanmıyor bende simdi bu isi takip ediyorum umarım benim basıma gelen senin basına gelmez bu arada kaç kardessiniz ve kardeslerin kaçı ssk lı ve baban ne kadar maas alıyor bunlar önemli

İçimde o kdar çok şey duygusal anlamda yıkıldı ki hayal edecek pekde birşey kalmadı zaten her aşamada yeni birşey öğrendim,Tokat gibi patladı yüzümde..Söylediğim gibi yeniden evlenmiş 1 tane daha kızı olmuş evlendiği bayanda çalışıyor gözüküyor vukaatta ssk dan maaş alıyor yazıyordu çünkü..Evleri kendinin mi bilmiyorum ssk emekli maaşı sanırım 600 kusürdur,karneden 4 yaşındaki kızı yaralanıyormu bilmiyorum benim böyle bir talebim olmadı hepinize ilginiz için teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum ..:(

Teşekkür ederim Bülent bey ben şuanda ssk lı değilim dimi karne çıkarmak için bi işlem yapılması gerekiyormu yani bana sormadan vermezler değilmi mesela şimdi hastane gitsem kimlik numaramdan bakıp ssk lı derlermi çünkü ben babamdan gelecek hiçbirşey istemiyorum.

Hiç bir şey yapmana gerek yok. Her hangi bir engelle karşılaşmazsın

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim..Ben maaş için başvuralı 4 ayı geçti belgeler evrak tahsisite hala gözükmüyor mal dürlüğünde işlemler henüz tamamlanmamış ve ankaraya yollamamaşlar sizce de bu çok uzun bir sürüe değilmi? ne zaman sonuçlar yada ne yapmam gerekiyor arkadaşlar

Uzun bir süre, ama 1 aya tamamlanır diye düşünüyorum.

[FONT=Verdana]iptal olan maaşım için tüm işlemleri sıfırdan tekrar yapıp 1 Ocak 2009 da kaymakamlığa teslim ettim..Ama hala evrak işleme alınmadı gözüküyor.yeni açıklamada buraya yapılmayacakmı yoksa başka bir yerdemi takip ediliyor hergün bir umutla bakıyorum ama sonuç yok başvuralı 5 ayı geçti ne yapsam bir bilen yardım etsin lütfen [/FONT]

Emekli Nevi :SAKAT
Durumu :pASİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
18/03/2004 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
29/04/2004 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
30/04/2004 TARİHİNDE 17229 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
16/06/2008 TARİHİNDE İPTAL KARARI

TANITIM KARTI
29/06/2004 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI

EVRAK AÇIKLAMA
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/01/2008​

slm Bülent bey söylemiş olduğunuz gibi bir gelişme oldu.Çok teşekkür ederim sizlerlede paylaşyım.

Emekli Nevi :SAKAT
Durumu :pASİF

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
18/03/2004 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
29/04/2004 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
30/04/2004 TARİHİNDE 17229 KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
16/06/2008 TARİHİNDE İPTAL KARARI

TANITIM KARTI
29/06/2004 TARİHİNDE ÖZEL BELGESİ HAZIRLANDI

EVRAK AÇIKLAMA
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/01/2008
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 20/05/2009​

20/05/2009 evrak tahsis servisine gönderildi. Yalnız hala durumu pasif diyor işlemde yazması gerekezmiydi ?bundan sonraki süreç nedir acaba yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler..

Arkadaşlarrrrrr nerdesiniz kimse yok mu yorum yapacak ???

Tahsis servisinden sonra kararınız çıkacaktır.

Evrak tahsise gönderildi ama neden durumu işlemde görünmüyor?

slmlar benim evraklarım 20/05/09 tarihinde evrak tahsise gönderildi yalnız hala durumu pasif yazıyor ne zaman işlemde yazacak bazı arkadaşlar evraklar gönderildiğide işlemde yazdığını söylüyor tahsisten sonramı işleme alınacak acaba ???

Pasif, demek ki hala maaş onaylanmamış. Aktif olsa maaşının onaylandığı sonucu çıkar. Kısa sürede Aktif olacaktır.

Çok teşekkür ederim cevaınız için ama evrak oraya ulaştığında yani tahsise gönderilince işlemde yazması gerekmezmi durumu işlemde olması için ne yapılması gerek bunu sormuştum biliyorum çok fazla oldu ama bunada cevap verirseniz çok sevinirim kolay gelsin..

Bilmiyorum. Ama bir sorun olduğunu da sanmıyorum.

Üst Alt