Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz rahatsızlığımdan % 90 rapor verdiler. Malulen emekli yada iş göremezlik geliri?

serdar.

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selamun aleykum arkadaşla ben daha yenı uye oldum ve tum arkadaşlarımın yorumunu okudum ve cok guzel bır sıte ve ben bundan gurur duydum

arkadaşlar kısaca sunu solemek ıstiyorum ben
2005 de işe basladım sıgortalı ve 16 ay boyunca calısdım ışyerıne baslarken gozlerımde bır sorun yokdu 2005 de calıdıgım tarıhden altı ay sonra gozlerım yanmaya basladı ısyerım boyane kaynakane preshane ıc ıceydı ve fazla duman oluyodu vardıyalı calısyordum bır hafta gece bır hafta gunduz ve zamanla gozumun gorme oranını kaybettım sağ gözümü tamamen kaybettım sol gozumun de 100 de 70 kaybettım suan tek gozumle gun duz bıraz ıyı geceleri hıc goremıyorum 2012de okmeydı aratırma hastanesine gittim bana 100 / 90 özürlü raporu gozlerımden rapor verdıler ve sureklı yazıyor

sonra sskaya gıdıp durumumu anllatım gozlerımden dolayı calısamıyorum bana sordular bu nerde nasıl oldu dıye bende 2005 de calısdığım yerde kaynakane boyane ve preshane ıc ıce oldugu ıcın fabrıka her zaman duman oluyodu dedım göz rahatsızlığım orada basladı ve ssk benı sureyyapasadakı meslek hastalığı hastanesıne gonderdı mesllek hastanesinde gozlerımın ne hastalığı olduguna kara veremedıler ve benı unıversıte yada daha ıyı arastırma hastanesıne gıdıceksın dedıler mesllek hastalığı hastanesınden bana bunu soyledıler ve ben tekrardan ssk gıttım ssk benı bu sefer okmeydanı arastırma hastanesıne gonderdı okmeydanı arastırma hastanesı bana maluluk raporu cıkardı ama oranı yazmıyordu ılk raporumda yanı ozurlu raporumda 100 / 90 yazıyordu maluluk raporumda sadece goz hastalığımın nedenı yazıyordu ve bu raporum sskaya gıttı ssk bana raporumun tefdış kurumuna gıttğını ve orada mufetdışle konusacağımı soyledı sskadakı mudur sana gecııcı ış gorememezlık masını yada malulen emeklı ederler dıye soledı gecen hafta mufetdısle konusdum ıyı bır bayandı bana nasıl olduğunu anllat dedı bende 2005 de bu fabrıkada calısdığımı ve bu sorunumun burda basladığını soyledım 2 bucuk sayfa ıfademı aldı . bana sadece mufetdıs eskı calısdıgın fabrıkaya bır yazı gonderıcem dedı ıfademı aldı ve gıde bılırsın dedı

810 sıgorta prımım var malulen yada sureklı ıs gorememezlık masım bağlanır mı suan bunu anlatmak ıstıyorum sadece suan bu yazdıklarımı erkek kardesım yazıyor ona cok teşekku ederım gozlerımde sorun olduğu ıcın yazıları goremıyorum 100 / 90 ozurlu gozden raporla maluluk raporumla ıkısı aynımı ıkısıde okmeydanı aratırmadan 2 raporuda okmeydanı arastırma verdı bunun sonucu ne olur bılen varmı arkadaslar

Müfettişin ilgisine bakılırsa meslek hastalığı statüsüne sokulacak ve size sürekli iş göremelik geliri bağlanacak gibi geliyor.

Eğer bu hakkı kazanırsanız mutlaka işyerinize karşı tazminat davası da açın (aslında işgöremezlik geliri bağlanmasa da açın)

Not: Bu gelir bağlanırsa, tıokı emeklilik gibi, hem siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler yaşam boyu sağlık güvencesine kavuşmuş olursunuz hem de vefaatınızın ardından bu gelir geride kalan hak sahiplerine devredilir. Yani, çok çok çok önemli bir haktır. Aman peşini bırakmayın

Tüm bu işler bittikten sonra, prim günlerinizi 1800'e tamamlayarak bir de malulen emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Askerlik yapmışsanız o süreyi borçlanabilirsiniz. Geri kalanını da çalışarak ya da isteğe bağlı prim ödeyerek tamamlarsınız... Böylece sürekli işgöremezlik geliri ile birlikte malulen emekli maaşını da alırsınız. Ama buna dair detayşarı daha sonra konuşalım. Şimdi önemli olan sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanması...

Gelişmelerden haberdar edin lütfen.

çok teşekkür ederim Bülent bey artık hayırlıs dıyelım sızı bu konuda tekrardan rahatsız edeceğım musaıd olursanız

Üst Alt