Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gözden rapor almak için başvurdum ama evrakta şikayet edilecek işveren ibaresi var!?

hasan usta

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhabalar sag gözümden mercek takıldı ve dünyayı sisli buslu görüyorum yakını okuyamiyorum uzagida çat pat iş kazası geçirdim 2014 te iş gücü kayıp oranım için bagli bulundugum sgk gittim bana bir dilekçe verdiler bunları doldur diye dilekçede şikayet edecegin iş yeri ismi diye doldurmam isteniyor ögrenmek istedigim şu bu forumu doldurursam iş yeriyle aram açılırmı ve benden kolluk kuvetti kaza tutanagi istediler iş yerine sordum karakola gittim yok diyorlar sadece iş verenin bana verdigi kaza tutanagi var elimde ne yapmam gerekiyor acaba teşekkürler.

sadece heyete girmek istiyorum amacım bu

sag gözden iş kazası geçirdim

Merhaba arkadaşlar.2 gün önce sgk gittim benden amelyat raporlarımı vs istediler.verdim heyete girmek için,seni arayacagız dediler süreç nasıl işliyor acaba bilgi verirseniz sevinirim.forumada malulluk oranı diye yazdım.sonuç ne olur acaba tesekkürler

hasan usta

dilekçe ile başvuruyorsun istedikleri evrakları hazırlayıp sonra seni hastaneye sevk ediyorlar hastaneden raporları sgk ye gönderiyorlar bölge sağlık kurulun nerde ise raporları oraya gönderip sürekli iş göremezlik ve engellilik oranınını tespit ediyorlar

merhaba sgk nın dosya takip ekraninda beklemede yazıyor 1 hafta oldu arayan soran yok ne zaman yönlendirirler acaba hastahaneye teşekkürler

Kardeşim 1 buçuk ay oldu bu sgk dan ne zaman heyet için haber gelir sgk evrak takibinden baktim evraklar beklemede yaziyor

Daha yenisin sabirli ol bu yol uzun yol....bide sgk dusun yani....

Is kazasi icin saglik kurulundan raporum geldi %36 ben itiraz etsem bu sefer oran yuksek mi gelir yoksa düsukmu gelir birde itiraz ettigimde tekrardan heyetemi giricem bilgisi olan varmi

Abi merhaba heyete girdim sag gözümden e devlete baktım tanı'ya 3 adet tanı koyulmuş tranvatik katarak göz içi lens birde H21.5 iris ve siliyer cismin diğer yapışma Ve kopmaları diye tanı koyulmuş bu son tani nedir anlamı H.21.5 teşekkür ederim birde %kaç oran alabilirim iş gücü kaybı bakimindan mandreyam

Abi merhaba heyete girdim sag gözümden e devlete baktım tanı'ya 3 adet tanı koyulmuş tranvatik katarak göz içi lens birde H21.5 iris ve siliyer cismin diğer yapışma Ve kopmaları diye tanı koyulmuş bu son tani nedir anlamı H.21.5 teşekkür ederim birde %kaç oran alabilirim iş gücü kaybı bakimindan

mandreyam

iscev
Abi merhaba heyete girdim sag gözümden e devlete baktım tanı'ya 3 adet tanı koyulmuş tranvatik katarak göz içi lens birde H21.5 iris ve siliyer cismin diğer yapışma Ve kopmaları diye tanı koyulmuş bu son tani nedir anlamı H.21.5 teşekkür ederim birde %kaç oran alabilirim iş gücü kaybı bakimindan

hasan usta gözünüzün ön tarafında problem var, sanki bir cisim gözünüze girmiş veya çarpmış gibi bir hasarı tarif eden bir tanı o. Önemli olan gözünüzün görme oranı ameliyatla veya ilaçla düzelebilecek gibiyse önce tedaviyi yaptırıp sonra görme oranlarınızı ölçtürebilirsiniz, raporu ona göre veriyorlar. Göz tansiyonu gibi bir sorununuz varsa onu da ekleyip hesaplıyorlar. Görme oranlarınızı biliyor musunuz? Göz tansiyonu vb. sebeple görme açınızda daralma var mı? Göz-görme oranlarıyla ilgili konuda son derece doğru bir şekilde hesaplama yapabiliyorlar.

Davlumbaz

Abi sag gözüme 3 tonluk akü suyunu kontrol ederken milimetrelik mesafeden akü deliklerinde olan kapak fırladı katarak amelyati oldum lens takıldı gözüme ve göz bebegimde sekeller oluştu yakını hiç okuyamiyorum bulanık uzagıda bulanık görüyorum doktor bunları yazmış ankaraya bayramdan sonra gidecek galiba evraklar göz ölçümüm (R)SPH +0.75)+050)+.050)(CYL)(+0.50
+0.50 +0.50)AX 140 134 128)degerleri bunlar,sag göz anlami nedir acaba saygilar.

hasan usta bu değerler hipermetrop ve astigmat oranları. Bunlardan birşey çıkmaz. Farklı bir değerlendirme var görme oranı ile ilgili. 0.1, 0.2, 1.0 gibi değerler. Oran ona göre veriliyor. Onlar kaç acaba? Görme alanı testi yapıldı mı, yapıldıysa ne çıktı? Hasar tek gözde mi? Diğer konuyu bilmiyorum. Biz emekli sandığına bağlıyız, 4/Cyiz, işlemlerimiz farklı, işçinin tazminat hakkı oluyor iş kazalarında. Sizinki onunla ilgili bir başvurudur herhalde, diğer arkadaşlar daha iyi bilirler.

Merhabalar sgk baktım sag göz iş kazası için gelen evrak dosyasına kaldırılmış diyor daha önce beklemede yazıyordu aradıgımda istanbul il saglık müdürlügüne yollanip orada oran verilecek denildi memur ne olacak süreç anlamadim dosyamin durumu nedir

@TR123
Kardeşim 5 yıl dolmamşsa kaza tarihinden itibaren geriye dönük toplu alınıyor yanlış bilgi veriyorsun gibi geldi bana bilgine

MERHABA EN SON ORAN İÇİN HANGİ AŞAMADAYİM ARKADAŞLAR
Varide No Varide Tarihi Konusu İlgili Birim Evrak Tipi İşlem Tarihi İşlemi Yapan Açıklama
5315033 05/04/2019 HASAN USTA 09/08/2014 TARİHLİ KAZA İŞVERENDEN BELGE TALEBİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 05/04/2019 4:24 PM PINAR AKALIN
1083336 18/01/2019 İŞ KAZASI MALULİYET ORAN TESPİT BAŞVURUSU İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 10/05/2019 10:14 AM PINAR AKALIN
6138570 22/04/2019 HASAN USTA HK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 17/05/2019 4:49 PM PINAR AKALIN
8173379 30/05/2019 HASAN USTA HASTANEYE SEVK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 30/05/2019 8:44 AM FEYZA NAZLI BERBER
9103548 24/06/2019 HASAN USTA İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 23/07/2019 1:46 PM FEYZA NAZLI BERBER
10705745 24/07/2019 HASAN USTA Bölge Sağlık Kurulu İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 24/07/2019 10:51 AM FEYZA NAZLI BERBER
10705745 24/07/2019 HASAN USTA Bölge Sağlık Kurulu İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET) Gelen Evrak Beklemede Havale

Sosyal Güvenlik

İş kazası geşirdikten sonra istirahat bitiminden sonra başlar. yani işbaşı yaptığınız tarih neyse bir sonraki ayın birinde. örneğin istirahatiniz EYLÜL ayının 20 sinde bitti ,,ekim birden itibaren aylık bağlanır geçmişe dönük

Fazla birşey kalmamış 1 aya kadar maaşın bağlanır tahminim

Şimdi benim 4 yılı geçti kaza olali yeni heyete girdim %10 üzeri oran alirsam geriye dönük 4 yıl üzerinden toplu alabilecekmiyim kardeşim

@Mertemir
Kardeşim merhaba neye istinaden maaş baglanır dediniz oranım belli olmuşmudur acaba

ARKADAŞLAR MERHABA BUGÜN DYS EVRAK TAKİPTE DEGİSİKLİK OLMUŞ KONUSU (A) YAZIYİR BU (A) ANLAMI NEDİR EN SON EVRAK DOSYASİNA KALDİRİLMİŞ YAZIYOR NE DİR SON DURUM ARADIM BAGCİLAR SGK YI DAHA ORAN GELMEDİ DİYOR MEMUR BİLGİLSİ OLAN AÇIKLASIN LÜTFEN)
5315033 05/04/2019 HASAN USTA 09/08/2014 TARİHLİ KAZA İŞVERENDEN BELGE TALEBİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 05/04/2019 4:24 PM PINAR AKALIN
1083336 18/01/2019 İŞ KAZASI MALULİYET ORAN TESPİT BAŞVURUSU İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 10/05/2019 10:14 AM PINAR AKALIN
6138570 22/04/2019 HASAN USTA HK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 17/05/2019 4:49 PM PINAR AKALIN
8173379 30/05/2019 HASAN USTA HASTANEYE SEVK İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 30/05/2019 8:44 AM FEYZA NAZLI BERBER
9203531 25/06/2019 a İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ BAĞCILAR SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ Gelen Evrak Kayıtlı 26/06/2019 11:35 AM MURAT CAN ARIKAN
9103548 24/06/2019 HASAN USTA İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 23/07/2019 1:46 PM FEYZA NAZLI BERBER
10705745 24/07/2019 HASAN USTA Bölge Sağlık Kurulu İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Giden Evrak Kayıtlı 24/07/2019 10:51 AM FEYZA NAZLI BERBER
9203531 25/06/2019 a İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ 2 (İŞKAZASI)-538 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 02/08/2019 12:14 PM FEYZA NAZLI BERBER
10705745 24/07/2019 HASAN USTA Bölge Sağlık Kurulu İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET) Gelen Evrak Beklemede

Davlumbaz

Abi merhaba iş kazasından dolayı size yazmıştım sag gözümden saglık kurulu %0 verdi bende gittim amelyat oldugum hastaneye beni amelyat yapan doktordan muayene epikrizi alıp sgk ya itiraz ettim ve bu epirkizi dosyama koymalarini söyledim yüksek saglik kuruluna ankaraya yollicaklarmiş dosyayı doktorumun yazdıgı muayane epirkizi şöyle)yapılan muayanede tashihli yani gözlükle görmesi SAĞ 0.4 ,SOL ,1.0 BİO SAG İRİS OVAL ST 9 HİZASINDA İRİSTE DOKU KAYBI PCİOL +ARKA KAPSÜL KESİF SOL NORMAL FUNDUS MUAYANESİNDE SAG MAKÜLADA ERM SOL ÖZELLİK YOK OCT M ANALİZİ İSTENDİ) yani gözlükle kaza geçiren gözüm 0.4 görüyorsa %0 vermeleri normalmi anlamadim itirazımın sonucu ne olur acaba yardım lütfen.

hasan usta bir göz tam gördüğü için oran düşük olur ama diğeri gözlükle 0.4 ise özür oranını 0 vermemeleri gerekiyor. %10 civarı birşey vermeleri lazım diye düşünüyorum tam oranı bilemem göz ve görme dereceleri hakkında konusuna yazarsanız orada arkadaşlar yardımcı oluyorlar.

Abi merhaba heyet doktorunun yanlış tanisiyla saglık kurulundan oran çıkmadı gözden amelyat oldugum doktora gityim muayane epikrizi aldım heyet doktoruya benim doktorun tanıları arasinda bir çok eksik var benim doktor sol 1.0 sag tahsisli yani gözlüklü 0.4 yazmış heyet doktoruda sol 1.0 sag 1.0 yazmış itirazim sonucu yüksek saglıktanda %0 gelmiş ne yapmam gerekiyor bundan sonra acaba

Üst Alt