Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS borcu için ne yapabilirim?

Konular
88
Reaksiyonlar
0
selam eşimin benle evlenmezden önce gss burcu çıkıyor 1250 tl civarı
hiç gelir tesit yapılmamış. borç 01.04.2017 öncesi.

bu tarihten sonra borcu çıkmıyor e devletten sorguluyorum.
buborcu 30 nisana kadar ödersek 650 tl civarı oluyor gecikme zamları siliniyormuş.

bu borcu hiç ödemezsek ne olur ileride af olurmu.
birde ben 2022 maaşı alıyorum eşim otomatik ücretsiz yeşil kart gibi olan sisteme geçermi yoksa gelir testi yaptırmammı lazım.

@mustafa-toprak
Kardeşim siz 2022 maaşı alıyorsunuz ve anladığım kadarı ile eşinizde çalışmıyor.

Siz şu durumda hem eşinize yeşilkart hemde eşinizin varolan gss borcunu odemek konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuz.

Bu durumdan kurtulabilmeniz için,

Öncelikle eşiniz,bir adet ikamet ilmuhaberi ve muhtardan alabileceğiniz bir adet fakirlik ilmuhaberi,bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte 2 adet vesikalık resim alarak,bağlı bulunduğunuz kaymakamlığın sosyal yardımlaşma vakfına başvuruyorsunuz ve yapılan incelemeden sonra,uygun görülürse eşiniz ücretsiz gss kapsamına alınıyor yani eski adı ile yeşil kart sahibi oluyor ve var olan geçmiş borcuda sıfırlanıyor.
Geçmiş olsun kardeşim.

Üst Alt