Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS borcu olanlar yıl sonuna kadar hastanelerden ücretsiz yararlanabilir

utay34

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
GSS'li olupta borcu olup hiç ödeme yapmayanlar 31 aralık 2019 a kadar hastanelerden ücretsiz muayene olabilir. Bir çok insan bundan habersiz bir şekilde muayene ücreti olan 50 tl'yi veriyor. Başvuru sırasında gss'li olduğunuzu belirtip BKK (bakanlık kurulu kararı) lı olarak muayene olmak istediğinizi belirtiniz. Hastane çalışanlarınında bir çoğu bu durumdan ya habersiz yada işlerine gelmiyor.

İlk Muayene kaydı ücreti alınıyor.eczaneden ilaç aldığında ücretli oluyor,ücretsiz olsa bile yeni yılda ödemediğin 2019 yılındaa geçmişe ait borçlar 2020 yılında borç olarak birikiyor...SGK işini biliyor :)

Bende provizyon alamıyorum. GSS liyim ,borç birikiyor her ay. Temmuz ayını ödesem , yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilir miyim? Mr.34

Merhaba, ben bağkurluyum. Borcum vardı ve sağlıktan yararlanamıyordum. BKK çıktıktan sonra ücretsiz yararlanabiliyorum. Ancak bu durum devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerinde geçerli. Özel hastaneye giderseniz yararlanamıyorsunuz yada yararlandırmıyorlar.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi, ilaçları da parayla alıyorsunuz. BKK ilaçları kapsamıyor.

Benim merak ettiğim, bayramdan sonra üniversite hastanesinde ameliyat olacağım. Ayağıma takılan platin alınacak, acaba BKK kapsamında mı olacak yoksa ücrete mi tabi bilmiyorum. Konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olan varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün acı tabloyla karşılaştım...

Sizoafektif %45 raporlu engelliyim, ilaçlarımı almak için sakarya yazlık toplum ruh sağlığı merkezine gittim. Bana : 'borclu olduğumu, borcumu ödemeden ilaç alamayacagimi söylediler. 6 yıldır hic bir para ödemeden ilaçlarımı alıyordum. böyle bir sorunla karşılaşmadım. Borcum 692TL ödeyemiyorum.

Şimdi ben tekrar nöbet geçirip, hastanelere mi düşeyim...
Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olun lütfen.

Üst Alt