Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS gelir tesbiti sonucu 220 tl yatırmam istendi. Yatırmasam olur mu?

Xendof

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Selamın Aleyküm.

Bana gelir testi sonucu geldi yatırmam gereken ücret 37 tl gibi bi rakam yazıyodu. Fakat 220 ytl alınmış.
Şimdi bu her ay sigortalı işe girmessem 220 mi ödicem.yoksa düşecekmi..
Sigortasız işteyim şuan işimde iyi bırakamam.ama böylede para haybiye gidiyor hastaneyle işim yok çok şükür..

-Sizce bu ücret düşermi.
-yada her ay 220 yatıracaksam bunu nasıl iptal ederim.istemiyorum çünkü param onamı yetecek banamı..:confused:
-dava açılabiliyormu.eğer açılmıyosa kurtulus yoksa normal sigortalı birisi gibi ssk dan eksizkiz yararlanırmıyım?

kardeş sen ne yaparsan yap o parayı ödiyeceksin sen diceksin ki ben dah yeni başvurdum yada işte ben hiç yararlamadıgım şeye nie para vereyim öyle değil istersen 10 ncu ayda başvur devlet 2012 ocak ayından itibaren ödüyosun iptal die bieşy yok yani toplu aldılar senden değil herkesten böyle okey ödedikten sonra her ay 35.5 alıcalaar temmuzdan sonraqda 42 küsürat

by_34;

yorumun için saol .. ben faydası olmıcak derken 220 gerçekten az deil her ay böyle giderse benim parada kısıtlı ondan dedim . yoksa hastalık heran Allah korusun.
Aga 36 felan demişin ozaman bidahaki ay sadece 36 tl mi verecem eminmisin.yani öyleyse çok güzel olur:

sigortalı olarak bir işe girer iseniz gss kapsamında ödediğiniz pirim düşecektir

senden her ay 35 alırlar her ay vermezsin 220 TL canını sıkma dediğim gibi ssk lı olarakta bir işe girer isen zaten otomatikmen gss den düşüp ssk lı olacaksın

ödenmesi gereken G S S primi sizin hanenize her ay borç olarak kayıt edilip ödenmedigi sürece yasal faiz işliyecektir. sigortalı bir işe girseniz dahi önceki borçları ödemeniz gerekir.

KaRe;
tşkr ederimm saol arkadaşım..:)

ertugrul01;
önceki borç derken hangi borçtan bahsediyorsun: zaten 220 tl yi yatırdım.bu uygulama yeni çıktı 1.5 ay oldu zaten cvp geleli.onun öncesi beni ilgilendirmez.:cool:

S G K ya gidip prim borcunuz varmı yokmu sormak en dogrusu olur.

Üst Alt