Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS gelir testi ve borcu sacmaligi..?

erdalakbay

Yasaklı Üye
Konular
39
Reaksiyonlar
2
2008 in 7, ayindan 2012 nin 1. Ayina kadar ciftci bagkurlu olan annem
2012 nin 01.01 tarihinde ssk ya gecti akabinde yine 2012 nin birinci ayin 24 unde bagkuru kapatildi ciftci bagkuru
2012 nin 3 uncu ayin 20 sine kadar ssk si odendi 80 gun.
20/03/2012 - 02/08/2012 arasinda sigortasi yok fakat 24/01/2012 - 02/08/2012 arasina gss prim borcu cikarilmis.
Ssk li oldugu tarihte bile borc var ustelik 3.5 sene bagkurun ardindan 80 gun ssk odendiginde belli bi sure sagliktan faydalanmasi gerekmiyormu. Ustelik o tarihte ben 2022 engelli maasi aliyordum baska bi gelirimiz yoktu.
Gelir testi icin bugun gittim bugunun guncel gelir bilgisine gore islem yapacaklarini soylediler boyle sacmalikmi olur o tarihte 2022 maasi alan ben simdi memurum o tarihte calisamayan annemin ssk sini disardan oduyorum 3 yildir.
Asgari ucretli calisiyo gorunuyo annem bende memurum simdi ne yapmaliyim.
Gelir tespiti yaptirmadim ssk ya gidip ssk li oldugu donemleri dusun dedim tmm dediler simdi ne yapmaliyim.
0 gelirim oldugu zamanin borcunu 3500 tl gelirim oldugunu varsayarak hesaplamak istiyolar ustelik ssk dan sonra sagliktan hic faydalandirmiyolar. Ne yapmaliyim.

erdalakbay bu konuda sigorta müdürlüğüne gidip derdini anlatmaktan başka bir yok yok maalesef. Çok spesifik bir durum... Ama yazdıklarına bakınca haklı olduğun ortada.

Ağabey devlete bu haraci oderim onemi yok ama bu devletin terbiyesizligidir verdigimide helal etmem meblag buyutulecek bi meblag degil ama cok sacma

Üst Alt