Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS için özel hastaneler ve 2022 aylığı düzenlemesi..?

johnwjr

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
Benim yeşil kartım yoktu. Emekli babamın bağkur sigortasından faydalanıyordum. Adana Başkent Üniversitesi Hastanesine gidince cüzi bir fark alıyorlardı. Ayrıca 2022 engelli maaşı da alıyordum.

Bu yeni cıkan GS sisteminde özel hastaneden faydalanabilmek icin Adana numune hastanesinden sevk almamız gerektiği söylendi. Onlarda sevk verir mi vermez mi belli değil. Eski kardiyoloji bölümündeki doktorlarım benim durumumu biliyor ve takip ediyorlardı. Şimdi numunedeki kardiyoloji bölümünde herşey yeniden mi başlayacak ? eskisi gibi az bir fark ödeyerek eski özel hastaneye gidemez miyim ?

daha önce özel hastanede görev yapmış biri olarak fikrimi paylaşayım.
özel hastanelerde provizyon alma işleminde 5522 die bir kapsamdan provizyon alınırdı. oda shçek ve gazi olan kişilerden fark alınmazdı. ancak engellilerden aslında sgk nın kapsamına göre fark alınmaz idi. ancak şu an bilmiyorum. özel hastanlerin bu konuda insifiyatine bağlıdır herhalde... sevk işi kalkmıştı ama yeni düzenleme ile tekrar gündemde ise onu bilmiyorum....

aynı problemi bizde yaşadık eşim oçak ayından beri yeşil kartlı gözüküyor bu sebebden dolayı muayene üçretini ödedik artık özele muayene alamıcaz ilerde özel hastaneler anlaşma yapılırmı yapılmaz mı bilmiyoruz bu yasa nın bize ne gibi avantaj yada dejavantajı olacak bilgimiz yok

merhabalar genel sağlık sigortasından faydalanmaya çalışan biri olarak sormak isterim.sgk ile anlaşması bulunan bulunduğum ildeki dünya göz hastanesinde muayne ve tedavi olmak istiyorum.artık illa sevk mi almamız gerekiyor?cevap yazarsanız sevinirim.saygılar

yeşil kart statüsünde olanlar kesinlikle eski uygulama devam ediyor devlet hastanesi sevki şart . degişen bir şey yok

Üst Alt