Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS prim borcum var ama haksız yere! Bu bir sıkıntı yaratır mı?

Loris

Aktif Üye
Konular
168
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar 10 senedir engelli maaşı alıyordum. Sonra raporumun süresi bitti yenilettim akabinde 7 aylık çalıştım sigortalı olarak. Ekim 2013'de işten çıkardılar ve engelli maaşına başvurdum onaylandı ve aralık 2013 maaşını aldım. Lakin şöyle bir sorun var bu işten çıkış ve engelli maaşına tekrar başvuru aralığında gss prim borcum ortaya çıktı. 3000 tl kadar borç çıktı. Kaymakamlığa söyledim onlar ankaraya dilekçe yazacağız dediler yazdılar ve sgk'dan gittim borcu sildirdim. Lakin tekrardan çıkmaya başladı. Sonra mayıs 2014'te de işe başladım. Şu an 2000 tl borç gözüküyor. Kaymakamlıktaki abiye söylüyorum tamam sgk'ya bildiririm diyor ama nedense devamlı bu borç baki duruyor. Arkadaşlar sizce bu gözüken borç bana herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Kaymakamlıktaki memur ankaradaki sistemde hata var o yüzden böyle bir şey oluyor gibisinden laflar ediyor. Dedim bankada biraz param var ona el koyarlar mı hiçbirşey olmaz diyor ama içime kurt düşüyor. Bu yüzden soruyorum.

yeni yasa meclise gitti. zaten gss pirim borçları siliniyor. yada çok düşük bir miktarı ödenecek yakında düzenlemede görür öğrenirsiniz. pirim borçlarıın faizleri hatta bir çogununda gss borçları silinecekmiş

bende part tıme calısmısdım 300 tl borcum var sgk muduru tanıdıkdı af gelıo odeme dedı hepsı sılıncekmıs

Üst Alt