Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS primi yatıran 2022 aylığı alan kişi prim yatırmak zorunda mı?

pusat11

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben yaklaşık 2 yıl önce yeşil kart başvurusu yaptım ve gelir kriterinden rededildi,bunu belirten kağıtla sgk ya gidip gss ye geçtim ayda 35 tl prim yatırıyorum,ayrıca 2022 aylığı alıyorum,ve malum bu sene 2022 aylığı alanlar gss den direkt yararlanıyolar,peki ben hala bu primi yatırmak zorundamıyım?

ikamette kişi başına düşen kazanç bürüt asgari ücretin üçte birinden fazla ise prim ödemeniz gerekiyor..

2022 maaşı alan kişiler başka hiç bir değerlendirmeye tabi tutulmadan genel sağlık sigortalı olurlar. Prim ödemenize gerek yok. 2022 maaşı aldığınızı belirtip, prim ödemeyi iptal ettirin

Selam arkadaşlar bana da gss primi olarak 112 tl borç çıkıyo.Bu borçu itiraz etsem biraz düşürebilirmiyim.

Eski adıyla Yeşil kartlı lar için artık devlet G S S primi borcu çıkarıyor. 37 tl ..... 10 yeşil kartlıdan 8 i G S S primi ödemek zorunda kalıyor...

ne gariptir ki, 2012 den önceki sorgulamada,, Tescil Kapsamı 60/g Türk Vatandaşı İsteğe Bağlı GSS Primi Ödeyenler,,,GSS Kapsamı 60/g kapsamında sigortalı olanlar yazıyor, şu anki sorgulamada ise,, Tescil Kapsamı 60/c3 2022 65 Yaş,,,GSS Kapsamı 60/c-3 kapsamında sigortalı olanlar,, yazıyor...

Üst Alt