Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS ve Yeşil kart karmaşaşasından muayene olamadık..?

Rain_Man

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
değerli arkadaşlar annem 2022 ye tabi 65 yaş uygulamasından yararlanıyo.03/01/2012 tarihine gemlik muhamerağım devlet hastanesi diş bölümüne randu aldım ve bu gün hastaneye gitiler.hastanedeki memur barkot vermemiş 01 ocaktan ihtibaren.GSS.ne geçtiniz kaymakamlığa gidin demiş kaymakamlıkta vize tarihine daha çok var gidin hastaneye muayenenizi olun demiş fakat bu sefer hastane yine kabul etmeyince eve dönmüşler.sorarım şimdi arkadaşlar kimi kime şikayet edelim yada bu hali nasıl çözelim iki devlet kurumu birbiriyle çelişiyo..lütfen konuya vakıf olan bilgisini paylaşsın...iyi akşamlar..

kardesım o memur gerı zekalı olayı vakıf olamamıs bıkere ya vatandası cıleden cıkartana kadar ugrasıyorlar GSS nın anlamı su aılenın sosyal guvence olarak aylık gelırınız asgarı ucretın 3/2 sıne gecıyorsa calısan emeklıler gıbı prım odeyıp oyle muane oluyorsunuz ama gelırınız yoksa eskı duzende devam edıceksınız muane olmaya sosyal guvenlık uzmanı alı tezel acıklama yaptı zaten bu 2022 maası alan herkese kapsıyo aslında ıyı arastırma yapsınlar derım ben artık fakırım dıyen yesıl kart alamıcak bundan boyle

teşekürler fulya zaten biz ne çekiyorsak torpille memur olmuş gerizekalılardan çekiyoruz.bukadar birokrasininde %50 sebebi bu memurlar yaptığı işe vakıf olmayan.

:))) yedik naneyi bu memurlar elinden:) Bu karışıklık düzelene kadar memurlarla savaşa hazırlıklı olun arkadaşlar:)
Alo 170'i aradım memurla konuşuyorum şimdi:) Diyorum ki "2022 aylığı alanlar GSS sayılırlar artık bunun için başvurmaya gerek var mı?"
Memur diyor ki "yeşil kartın vizesi dolduktan sonra SGK'ya gidecek gelir testine tabi olacak vs vs"
Diyorum ki 2022 aylıgı alıyor vatandaş. Dolayısıyla 5510 Sayılı Kanun 60/1-c (3) alt bendine tabi GSS'lı. 60/1-c (1) ve ("g" bendi değil. Onlar gelir tesbitine tabi. 2022 aylıgı alanlar 5510 sayılı yasaya gore aylık aldıkları için zaten GSS'lı sayılır.
Bu soruyu bilgi edinme kapsamında soruyorum cevap için bekleyebilirim ve cevabıo sonra da ögrenip verebilirsiniz.
Beklememi soyledikten sonra bir süre sonra geldi ve şunu söyledi:
" 2022 aylıgı alanlar gelir testine tabi tutulmayacak. Ama yine de baglı bulundugu sgk merkezine gidip muracaat etsin. gelir testi yapılmayacak ve GSS tescili yapılacak"
İşte boyle bizim alo 170 ile konuşmamızın özeti:)
İşler karışık yani. Dolayısıyla şu süreç içinde biraz gidip gelinecek anlaşılan. Yedik naneyi:)
Bu durumda iş sizlere düşüyor arkadaşlar. Haklarınızı bilin ve ona gore hareket edin.
1.1.2012 itibariyle GSS'lı sayılırlar 2022 aylıgı alanlar. kaymakamlık, 2022 aylıgı alanları 60/1-c (1) ve (g) bendi kapsamındakilerle karıştırabilir. Bunu çoğu karıştırabilir. Nolacak bu işin sonu diye merak ediyor ve takipte kalıyorum.
Allah bu memurlara akıl fikir versin diorum sadece.
El atmak lazım:)

Rainman şurayı oku ve bu bilgilerle baglı bulundugunuz SGK merkezine gidin.http://www.engelliler.biz/forum/sag...ihinden-itibaren-gss-kapsamina-alindilar.html
Gelişmelerden haberdar edin lütfen. Uygulamardaki sorunları ve pratiği sizler syaesinde çözebileceğiz ancak. Sizin adımlarınızla... Mevzuatla olmuor her iş:) memurlar bildiğini okuyor, çorba konusunda ustalar:)

aynen oyle adem kardesım oyle %50 sakatlık raporu alan kısıye kanunda agır ozurlu dedıler ama 2006 dakı cıkan yasayı uyguluyorlar mıllete sımdı engellıler oto alıyor dıye gss sıstemı gecırdıler burdakı amac engellılerın ekonomık durumlarını arastırmak aslında benım gorusum 2022 maası alanların durumları bıraz ıyı olanları devlet arastırıp gss prımı ode oyle tedavı ol dıyor yazık degılmı bır vekıl emeklı maasını 19 tl ye cıkarıyorlar cıleyı sen cek dımı ulkede zaten eyalet sıstemı var yasa varsa tum ulkede olması lazım her ılde farklı uygulama yapılıyor

teşekürler arkadaşlar.az önce bu konu hakında gemliğin önde gelen gazetesi gündemin facebuk sayfasıbada yazdım verdim veriştirdim amiyane tabiriyle..anlayamadığım da şu öleye kadar annemin uğraşısı...öleden sonra 2022 li olan eşime sağlık ocağında ilaç yazdırıp eczaneden aldım kimse bişey demedi.bence bu karmaşa 1. yıl sürer.=))))alanacak hale güliyorum...

Benimde Daha Vizem eylül ayında bitcek bende d20 aralıkta diş dr gittim 3 ocakta gün verdiler 3 ocakta giittim barkot vermedi.. yeşil kartınız iptal olmuş dedi..gidip başvuru yapman lazım SGS İçin Tedavim yapılmadı.. 2022 maaşı alanlar otomatik oluyorsa benim niye olmadı..:S ayrıca gitim başvurmak için henüz bir bilgi yok dedi nasıl yapılcağı pazartesi günü gelin dediler.. bakalım yarın gitcez ne diyecekler....

bakalım yarın kendim için gideceğim hastaneye tansiyon ilacı rapor süresi bitti yeniden almak için. bakalım ne gelecek başıma. paylaşırım gelişmeleri.

ayın 2 sinde bende gittim emar ve filim cektirdim bir şey demediler.

hayat yasaa yenı uygulandı bellı suresı var sen bır ay sonra tekrar gıt baglı oldugun sgk ya bır ugra ne dıyecekler devlet nasıl vergı toplucagına sastı kaldı burdakı amac pkk lıları para yollamak daha 35 pkk oldurduler onları nasıl tazmınat oderız dıye muhabbetıne yapıyorlar yazık su ulkeyı yoneten lere

fulya35;

fulya35 Biraz açarmışsın fakir alamasa kimler alır ??? Yeşil kart artık yok yerine GSS var fakir ne yapmalı ?

arkadaşlar bu gün gittim hastaneye randeu muayene kan ve idrar tahlili yapıldı ilaç raporu yenilendi hiç bir sorun çıkmadı saygılarla..

Üst Alt