Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS'yi kendim ödesem devlet hastanesindeki tedavilerim devam eder mi?

deleguart

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle site acayip, faydalı emeği geçen herkese teşekkürler. Gayet sağlıklı bir şekilde zorunlu askerlik görevimi yapmak için başvurdum ve askere gittim. Askerliğimin 6. ayında çenemde çıkan şişlik nedeniyle GATA 'ya gittim. Biyopsiler falan filan derken yaklaşık 1 ayda Diffüz Büyük B Hücreli Non-Hodgkin Lenfoma olduğumu öğrendim.

Askere gitmeden önce özel sektörde 4 yıldır çalışıyordum. Şu an hala hava değişimi denilen sağlık kurulu raporu alarak kemoterapi vs. tedaviye devam ediyorum.

Hastalığım nedeniyle çürük raporu verilmesi ve askeriyeyle ilişiğimin kesilmesi lazım fakat çürük almam halinde sigortam da düşecek ve tedaviye yeni başladım. Şimdi çürük alıp GSS yi kendim ödesem devlet hastanesindeki tedavilerim (kemoterapi vs.) bu şekilde karşılanır mı ? Yada bu durumdayken başka haklarım doğuyor mu öğrenmek istedim. Teşekkürler.

deleguart

Merhabalar. Ben diyabet hastasıyım gelir tespiti yaptırdım ve gss primlerimi kendim ödüyorum ( artık yaptırmaya gerek olmayabilir 52tl sabit ücret diye biliyorum ama emin değilim) bütün hastane giderlerim ve ilaç ihtiyacım devlet tarafından ücretsiz karşılanıyor. Sizin ilaçlarınız hakkında özel bir bilgim yok ancak devlet tarafından karşılanacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Aequitas

çok teşekkürler size de geçmiş olsun. kemoterapi olunca bu değişiyor mu acaba

deleguart
Kesin olarak bilmiyorum ancak ödenir diye tahmin ediyorum. Sgk'yı bir arayın isterseniz

Üst Alt