Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Güncel hayat ve kamu/özel kurum kuruluşlarda duygu kontrolü, uslup , hitap.

smiling

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Son bir aydır forum içerisinde yazılan yorumları okuduktan sonra üzerine düşündüm durdum.
Evet hepimiz insanız ve duygusal yaratıklarız, engelli bireyler olarak daha hassasız. Gözden kaçırdığımız bir husus var ki dış dünyada kullandığımız kelimeler , ses tonumuz , hitabımız çok önemli bir husustur. Haklı iken haksız duruma düşecek noktaya gelmemiz, gerek maddi gerek manevi kayıplar vermemize sebebiyet vermektedir. Ben bu konuda avukatlara hep özenirim zira nerde ne kelime kullanacağını, nereye ne şikayetinde bulunacağını, kişisel ve kamusal hakları bilmeleri ve doğru yerde kullanmaları.
Mümkün mertebede bireysel olarak bir konuda bir yere başvuru yaptığımızda sorunlar yaşadığımızda bizlerinde konu hakkında bilgi sahibi olmamız kişisel haklarımızı bilmemiz , kullandığımız alanda da üslup , hitap ve duygu kontrolünü elimizden geldiğince kontrol altında tutabilmek özellikle kamusal alanlarda büyük oranda bizlere fayda sağlayacağını düşünmekteyim.

Üst Alt