Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hacettepe Odyoloji-Konuşma Bozuklukları ünitesinden randevu alamıyorum!?

Mr.No

Aktif Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Hacettepe Erişkin hastanesi online randevu talep formuna baktım. KBB var, bu işime yaramaz..
Odyoloji-Konuşma Bozuklukları Ünitesinden randevu alamıyorum. Hacettepe hastanesine girip oradan randevu alıp da başka zaman (yani randevu zamanı) gelmek zorunda kalıyorum.
Farklı yol var mı? Telefon ile iletişime girme imkanım yok.

Konu: işitme cihazı değişimi için sadece rapor gerekiyor.
yakın zamanda randevu alan varsa nasıl aldığını bildirebilir mi?

hacettepeden isitme cihazi raporu cikartmak icin pandemiden once bile nerdeyse 3 4 kere gitmek zorundaydik
bence sizin implantiniz var
isitme cihazi icin raporu kucuk bi devlet hastanesinden alsaniz daha kolay

İl içinde hastane değiştiremiyorum; Koklear İmplant olunca hastaneden dosya çıkarmadan herhangi bir yere gidemiyorum. gitsem bile başka hastane doktorları kabul etmiyor. (il dışı ise yardımcı olabiliyor).

Denedim HAcettepe Ü. Erişkin hastanesi yerine Gazi Ü. Erişkin Hastanesi doktoru ve Mevkii Hastanesi Doktoru(Dışkapı Hastanesine bağlı olduğu için mevkii ye yönlendirdi). İkisi de Ameliyat olduğun yerden yapmalısın dedi.

HAcettepe Hastanesi KBB bölümü çok küçük gelmeye başladı, doktorumu bulamıyorum. habire doktorum değişiyor. Baydı.
Anlayacağın implant hastasının bir doktoru olur; o doktor sorumludur: izinde ise yada raporlu ise işin zor. Başka doktor bakmak istemiyor. Habire doktoru değişince bunaltıyor insanı. Randevvu aldığın halde doktorun bile değişiyor yeniden randevu.

Hallettim: Birinin mail adresini buldum: mail ile durum bildirdim ve şimdiden 15 ekimde randevu alabildim.

kolay gelsin
gelismeleri yazarsaniz memnun olurum
8 yasindaki cihazi degistirecem, bozulur artik diye odum kopuyor
ama cihazi nasil alacam dudak okuyarak duyan olarak maskelileri:(

15 Ekim bi gelsin; Durum öğrenirim. Öğrenirsem buradan yazarım: Herkes faydalansın..

12 kasıma erteledi...
Tahmin ettiğim gibi..
Aralık ayına ertelemezse 12 Kasımda muayene oluyorum

12 Kasımda Doktora göründüm; doğrusu beni asistana pasladılar. MAİL'de ne yazdım ise okumuyor. Asistana anlattıklarım Doktoruma iletilmiyor. Sekreteri beni yanlış yönlendirdi fark ettim, durumumu izah ettim: olmadı.
Sadece reçete ve rapor istiyordum: Muayeneye gerek yok doktor bakacak tamam diyecek bitti.
Bilmeyenler için yazayım: İlaç değil cihaz alacağım: Tek doktor raporu yetiyor, yanına prosedür gereği reçete yazıyorsunuz.
reçetede cihaz yenilenmesi yazması yeterli. Raporda da aynen. SGK kuralları ve Prosedür bu, biz çaresiziz ne yapalım...

100 lira muayene parası yatırdım:
Asistanı beni çağırdı: odasına aldı cihaz bakacak ayar yapacak: bozuk dedim. ayar istemiyorum yenileme istiyorum dedim;
Niye bilgilendirmediniz havasına girdi. Mailde detaylı yazdım dedim. Firma raporları mailde ektedir dedim. isterseniz yanımdaki asılları veririm dedim. Okudum havasına girdi.
Nasıl bozuldu dedi: Mailde detaylı anlattım isterseniz firma raporunda nasıl bozulduğu yazılı dedim. Okudum havasına girdi.
Doktorum geldi kaşla göz arası odaya girdi.

Doktor ile asistan konuştu maskeleri olduğundan cihaz kulağıma takılı olmadığından; gözlemlerim yetersiz kaldı sessiz sinemayı çözemedim.

100 lira yatırdığım faturayı istediler, aldılar, arkasına imza atıp paranı geri al dediler.
Cihaz ölçer makine olmadığı için işlemlerim bitmiş.

Rapor ve reçete önümüzdeki hafta hazır olur dediler.
Teşekkür ettim çıktım. 100 liramı geri aldım.

Rapor 1 hafta sonraya çıktı, reçete de...

SGK.ya çeşitli sebeplerden dolayı gidemedim. Bugün yada yarın rapor güncelleme yapar, yenilerim..

amm ıs:(sagırada bu yapılırmı dıcem senın koklear ımplantın var
ısıtme cıhazına ben kadar muhtac degılsın hıc olmazsa ona sevınmelısın.
hıc basıma gelmedı cıhaz raporu cıkarmak ıcın gıttıgımızde cıhazın bozuldugunu olcen.
bu nıye ıcap ettıkı. 5 yılı doldurunca bızım yenı cıhaz hakkımız var dımı. senın cıhazın bozulmus bozulmamıs onlara nekı.
hacettepede muayene olmak ıcın cok taban tepılıyor bılıyorum ama sızınkısı anlasılır gıbe degıl.
cıhaz yenılemek baslı basına dertken bırde cacma sapan seyler ıcad etmelerı daha korkunc.
hanı bunun odyo olcumu odyometrıstı.

Nihayet şimdi (bugün) Rapor ve reçete sorunsuz aldım...(her çarşamba hastaneye uğramaktan helak olduk..)

İmplant cihazları 7 senede bir veriliyor. Canımı sıktılar; hastane küçük ve çok kalabalık. Sistem bu iş için çok geri.

Mr.No
Fark ödediniz mi? Ne kadar ve hangi marka model kullanıyorsunuz merak ettim? Bana da implant tavsiye edildi.

Üst Alt