Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hasta Bakım maaşı alan kişinin sağlık kurumlarımdan faydalanması..?

Arif-Emre

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar , %98 engelli Oğluma baktığım için Maaş alıyorum ancak herhangi bir sağlık sigortam yok . Bir yıl sgk lı olarak faydalandım bir yılın sonunda sgk dan çıkartılıp yeşil kartlı yapmışlar beni. Gereken ilgili yerleri aradım fakat çoğu telefon yüzüme kapandı.ne bana bildirdiler, nede sebep gösterdiler. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen ?
Şimdiden teşekkürler ...

Arif-Emre
SGK'lı işe mi girmiştiniz?
evde bakım aylıgı mı alıyorsunuz çocuğunuz için? evde bakım aylıgı alıyorsanız bundan dolayı SGK'lı olmazsınız siz. SGK kapsamı dışındadır evde bakım aylıkları, sosyal yardımdır.
anlatmak istediğiniz GSS sağlık güvencesi olabilir mi acaba? Daha önceden 60/g kapsamında mı GSS'lıydınız yoksa?
bunlara bir netlik getirin devam ederiz.

Ben yurtdışından geldim ve daha önceden benim adıma bir SGK girişi olmadı Türkiye de. Babam Öldüğü için annem Maaşını alıyor, bekarken babamın üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanmıştım. GSS hakkında bilgim yok. Bu durumda ne yapabilirim sizce? Teşekkürler...

babanız öldükten sonra babanızın sağlık guvencesinden yararlanamadınız yani öyle mi? babanızın sağlık güvencesinden yararlanıp yararlanmayacagınızı soruyorsunuz anladığım kadarıyla?

bir sağlık provizyon sorgulaması yapar mısınız?

şuradan sağlık provizyon sorgulama menüsüne gir:https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/SpasSorgula

istenilen bilgileri girdikten sonra da açılan sağlık provizyon sorgulama ekranına bugünkü tarihi yaz.
sonra kimlik bilgilerini gizleyerek ekrandaki bilgilerde ne yazdığını buraya kopyala.
kendi kimlik bilgilerinizi girin lütfen.

GSS Kapsamı 60/c-1 kapsamında sigortalı olanlar.
İsteğe bağlı Sigortalı olabilir miyim acaba ?

60/c 1 kapsamında GSS tesciliniz olduğuna göre priminizi devlet ödüyor. bu da eski yeşil kart gibidir. yeşil kart kalktı çünkü.
siz yetim aylıgı mı baglansın istiyorsunuz?

Gündemi takip ettiğim kadarıyla yeşil kart uygulamasının bittiğini biliyorum ancak; hastaneye her gittiğimde randevu verenlerin özelliklemi soruyorlar ve aşağılayarak söylemesi beni rahatsız etti.

Aslında 60/c 1 GSS çok avantajlı değil. devlet hastanelerinden yararlanıyorsunuz sadece. universite ve özel hastaneler için sevk gerekior. bunun gibi sorunlar bir de belki farklı bakış açıları rahatsız etmiştir sizi. Avrupa ile burada belirgin bir fark var. devlet bir imkan verince memurlar bunu lutuf gibi algılayabiliolar. oysa sosyal devlet olmanın gereği bunlar ve sizin hakkınız. kanuni bir hakkınızı kullanıyorsunuz, insanların bakışlarını umursamayın. lakin saglık guvencesinin dezavantajlarının da olması sizi rahatsız ediyorsa prim ödeyerek GSS'lı olabilirsiniz. bu seçenek mümkün mü anlayabilmem için bazı sorularım olacak size.
bu arada çocugunuz için evde bakım aylığı alıyormuşsunuz. çocugunuz için 2022 aylıgı da alınıyor mu? ailede kişi başına düşen aylık geliriniz ne kadar? şöyle de sorayım. hanede kaç kişi kalıyorsunuz ve toplam gelirleriniz ne kadar?

Bunları ben size özelden yazsam , arkadaşlarda yanlış anlamazsa...

yanlış anlasalar nolacak? takmayın insanları bu kadar lütfen:)
tabiki yazabilirsiniz.

Üst Alt