Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastane katılım payından nasıl muaf olunur?

ugir

Aktif Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba...Hastane katılım payından nasıl muaf olunur..Her hastaneye gidişimizde bizden paralar kesiliyor.Benim gibi çok gidenler için ise tam bir külfet oluyor.İlaç 2 tl katılım payı bazen 34 tl bile olabiliyor.Muafiyet hakkında bir şeyler duydum ama bilgiler net değil.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?Muafiyet için ne yapmak gerekir.Bu muafiyet olayını doktor reçete girerkenmi işaretliyor?

bende merak ediyorum çok kesinti yapılıyor sgk ya gittim memurun haberi bile yok o ne diyor öyle bişey mi var dedi sonra beni başka sgk ya git dedi sen burda oturmuyorsun dedi sen oturduğun yerdeki sgk ya gitmen lazım dedi

2015/Kasım dönemine ait 4B Emekli Aylığı Kesintileriniz:
Kesinti Bilgileri
Kesinti Tipi/Açıklama Toplam Kesinti Tutarı
Eczane İlaç Katılım Payı 0,66
Eczane İlaç Katılım Payı 2,18
Eczane İlaç Katılım Payı 2,70
Eczane İlaç Katılım Payı 1,08
Reçete Katılım Payı 3,00
Reçete Katılım Payı 4,00
Reçete Katılım Payı 4,00
Reçete Katılım Payı 3,00
Muayene Katılım Payı 35,00
Muayene Katılım Payı 15,00
Muayene Katılım Payı 5,00
Muayene Katılım Payı 15,00

Geçen ay maasimda 90 tl kesinti yaptılar :(

Bende eczaneye çok katılım ödüyorum bu konuda topluca başvuru yapabileceğimiz bir platform oluşturulursa güzel olur

Ben bimere sormustum ve bana yanit olarak soyle yazdilar.

Uğur bey, Katılım payı ücretleri emeklilerin maaşlarından, çalışanlar ve bakmakla yükümlü olduklarında eczanelerce tahsil edilen bir uygulamadır. söz konusu ücret özel sağlık kuruluşlarında 12,00 TL, resmi sağlık kuruluşlarında ise 5,00 TL dir. bu ücretin tahsil edilmesi yani eczane ekranına aktarılması genel müdürlüğün (Ankara) ilgili birimi tarafından yapılmakta olup, geçmiş döneme ait katılım payı ücretleri bazen uzun bi süre sisteme yansıtılmadığı için sigortalılar toplu olarak gelen borçlar nedeniyle sıkıntı yaşamaktadırlar. bu konuyla ilgili Genel müdürlüğümüz ilgili birimine de yazıyla bilgi verilmiştir. merkezimize başvurmanız halinde daha ayrıntılı bilgi verilecektir.

Üst Alt