Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastanede cihaz bozulduğu için sağlık güvencesi kapsamına girecek tetkik yapılamıyor?

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Allah kimseyi caresiz bırakmasın...Caresiz dert yoktur deniyor ama oluyor iste....
Acıkcası nereye forum acacagımı da bilemedim...
Bu gün bir mail aldım..... Mustafa ile beraber aynı dönemde treokostomi acılmıs bir hastamızın ablası yazmıstı. O kadar icim yandı ki anlatamam......

Arkadaslarım bizim sitemizin ne kadar güclü bir site oldugunu biliyorum.... İSTERSE HERSEYE GÜC YETTİRDİĞİNİ BİLİYORUM.... Bu caresiz aileye nasıl bir yardımda bulunabiliriz?? Ne olur akıl verin bana... Nasıl yardım edeyim ben bu aileye.... İclerinin birazcık olsun huzura ermesi icin ne yapayım.. Ya da el ele vererek ne yapabiliriz?

LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYIN ARKADASLARIM....

Sizlerden yardım bekliyorum....

orjinal mail:

Gülnur Ablacım,
Merhaba Ben biraz buruk, biraz hüzünlü ve anlatılmaz dile gelmeyen bir boşluktayım bu günlerde. Biz zor günler geçiriyoruz. Tıpkı senin de bazen içinde bulunduğum zor anlar gibi. Bayram sonrası seninle telefonda konuştuktan sonra çok düşündüm. Mustafa için çok üzüldüm tabi, ama atlatacağına inanıyorum Ablacım, her şey O’nun için iyi olur. Ben hiçbişey yapamıyorum, elimden gelmiyor, tel de konuşurken fırsat olmadı sana söyleyemedim.
Biz Yaşar'ı bu kanül değişiminde dr. götürdük. Dr. kanülü yerinden çıkardıktan sonra yaşarın trakeostomi yarası kanamaya başladı, dr.benim paniklediğimi gördü, Yaşar'ımı korkutuyordum ama elimden gelen bişey olmaması delirtti beni. Dr. Telkiniyle biraz toparladım kendimi. Yeni kanülü yerleştirdiğimizde bir et parçası gibi bşy çıktı trakeostomi boşluğundan (adını dr. Söyledi ama aklımda kalmadı). Biraz bekledik o şekilde pansuman falan yaptık. Kanaması durunca aspire falan yaptım, hastaneden çıkmadan tekrar aspire yaptım.
Eve geldikten sonra tekrar pansuman yaptım. O yara 1 hafta boyunca pansuman la birlikte kurumaya iyileşmeye başladı yerini hafif kızarıklı haline bıraktı. Dr. bir sonraki değişiminde kanülün açıldığı hastaneye götürün bir müdahalede bulunabilirler dedi. Yaşar Özel hastanede yattı (Kartal Özel UmutHastanesi). Şimdi Yaşar sigortadan yararlanamıyor hala. 18 yaşını doldurduğu için sigortadan düştü.
Yeni heyet raporunda istedikleri Emg yüzünden kaçaydır sallantıdayız, halimiz perişan. Yok Emg mak. bozuk, hala yapılmadı. Emg mak. teknik servise borcundan dolayı yapılmıyor, malzemesi bekleniyor 2-3aydır.
Başka üniv. Hastesinde çektirin diyolar. Onlarda sil baştan aynı rezilliği yaşatıcaklar bize. Bir sürü abuk sabuk aptallıklar Gülnur Ablacım.
Gizli gizli ağlayışlarım artık sinirlerimi iyice bozdu.Kanül değişiminde yattığı özel hastaneye biz bu defa bulup buluşturup götürücez ama çektiğimiz rezillik bitmiyor. En çok canımı yakan bu. Bizim oturduğumuz semt ,akşamları milletin sobalarından çıkan dumanlara boğuluyor. İşten gelirken ben zor dayanıyorum bu dumana göğsüm daralıyor. Ben oğlumu en güzel şekilde,güzel şeyler düşünürek gücümüzün yettiği yere,Allah ömür verdikçe yaşatmak istiyorum
Çok düşündüm Gülnur Abla. Seninle konuştuğumdan beri beynimi kemiriyorum artık bişeyler yapmam lazım. Hep çok şükür diye diye, daha kötü durumda olanlar var diye diye geçiştirdim. Ama ağlamayan bebeğe süt vermiyorlar misali.. Böyle susup oturup kaderime razı gelmek olmuyor. Ne yapabilirim Ablacım, artık düşünemiyorum, beynim durmuş...
Gebze,Kocaeli Bld. Başkanıyla olucak şeyler değil galiba. Burdakilerin aklına gelen yakacak, yiyecek yardımı. Ben Yaşar’ımı sağlıklı bir şekilde, sağlık imkanlarından yararlanamayınca; Yaşar’ımı sağlıklı güzel ferah bir evde Yaşamasını sağlayamadıktan sonra ne yapayım gelip geçici yiyecek,giyeceklerin verdiği mutlulukları.

Ne yapmalıyım. Bana bu konuda yol gösterir misin Gülnur Ablam.. Bana mailimi okuduğunda cvp yazarsan hemen çok sevinirim. Bu arada senin o kadar derdin sorunun arasında bende başını ağrıtıp üzdüm bunun yazarken farkındayım. ne olur kusuruma bakma.
Mustafamı benim yerime öp, onu çok seviyorum. Dualarım onunla, diğer hastalarımızla birlikte. Rabbim tez zamanda yüzümüzü güldürsün inş.. Derdimizin dermanını Rabbim en kısa sürede bulmayı vesile kılsın,dilesin..​

Çocuğun hastalığı/sakatlığı nedir? Kaç yaşında?
Anne-babanın sağlık güvencesinden mi yararlanmak istiyor?
Biraz daha net yazar mısınız lütfen.

Cocuk 19 yasında duchenne musculer distrofi ve su an solunum yetmezliği sebebi ile ventilatöre baglı olarak yasıyor.18 Yasını doldurmus oldugu icin babasının saglık güvencesinden yararlanamıyormus ne yazıkki....

Bence bugünden tezi yok 150 numaralı Başbakanlık hattını arasınlar.
18 yaşını tamamlayan ve/fakat maluliyet derecesinde sakatlığı olan kişinin anne-baba üzerinden sağlık güvencesine kavuşabilmesi için gerekli raporun alınabilmesinin sağlanmasını istesinler. Varolan sorunu ve sürümcemeyi belirtsinler. Kendileri "bu olursa sorun çözülür" diye yol göstersinler başbakanlıktaki memura. En tepeden çözülmüş olur iş.
Takipteyiz...

Bu gün aile ile yeniden konustum...18 yasını dolduralı 4-5 ay olmus,engelli raporunu bile cıkartamamıslar bu zaman zarfında. Bir sürü sorun cıkartıyormus resmi merciler ki hepiniz az cok bilirsiniz...
Engelli raporu ile babasının sigortasından yeniden yararlanması saglanabilir. Ayrıca bu ailenin hem evde bakım aylıgı hem de engelli aylıgı alma hakkı var. Cünkü gelirleri; babanın aldıgı 800 tl ve ablanın aldıgı 600 tl ile sınırlı imis. evleri de kira imis ütelik.
Treokostomili bir hastanın evde bakım masrafı (kendimden biliyorum) inanılmaz masraflı oluyor. Daha bu gün ben 300 tl lik saglık malzemesi aldım. aspire sondası,gazlı bez,eldiven...gibi.hic olmazsa belediyeye ve valilige ulasıp o ailenin haklarından yararlanmasını hızlandırıp bir parca rahatlamasını saglasak o bile yeter..
seninle irtibat kurmak icin özeline hem kendi tel numaramı hem de ailenin tel numarasını verecegim...

baska yardımcı olacak arkadaslardan da duyarlılık bekliyorum.. Lütfen. amac para toplamak falan degil, ailenin kendi sosyal haklarından yararlanmasını saglasak o yetecek..

Evde Bakım hizmetinden yararlanmak için yaşadığı yerdeki sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapsınlar.
Sağlık güvencesi açısından rapor çıkarmaları gerek. Bir şekilde sorun oluyorsa hastanede, bunu aşmanın en iyi yolu da Başbakanlık'a yazmaktır.

Yani, bir şekilde bu hamleleri yapmaksızın mucize bir çözüm maalesef yok.

Üst Alt