Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastanenin vereceği rapor engelli raporu mu iş göremezlik raporu mu?

Furkan7700

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar Aranıza yeni katıldım 2016 da iş kazası geçirdim dava 2 Yıldır devam ediyor Sol El orta parmak dipten Ampute işaret parmak hareket kısıtlığı Enson duruşmada hakim benim iş göremezlik oranı için Araştırma hastesine gönderdi hastanenin vereceği rapor Engelli raporumu veya işgöremezlik raporumu oran kaç çıkabilir

Mehtap3434

Merhaba Mehtap hanım bileğinize dayanarak Kafama takılan bir kaç soru var İş kazası geçirdim Sol el orta parmak Ampute işaret parmak hareket kısıtlığı En son duruşmada Hakim iş göremezlik oranı tespiti için Araştırma hastanesine Gönderdi Hastanenin vereceği Rapor Engelli Raporumu yoksa meslekte kazanma gücü Raporumu Hastanenin vereceği raporu oranı düşük olursa ne yapmam lazım itiraz etmelimiyim

Furkan7700 öncelikle geçmiş olsun geçirmiş olduğunuz
İş kazası nedeni ile alacağınız rapor iş görmezlik raporu %10 bile alsanız sürekli maaş bağlanılır tarafınıza
Engelli raporu farklı en az %40 oran alıp buna istinaden
Vergi indirimi ve gerekli gün ve hizmet yılını tamamladığınız takdirde erken emekli olursunuz
Not bu yazdıklarım sgk çalışan ve 2008 yılı girişli olan içindir.

Maaş bağlana bilmesi için SGK kendisi sevkiyle Anlaşmalı hastenelerde iş göremezlik ropur oranını isyemiyormu yoksa Hakimin istediği iş göremezlik rapora oranımı geçerli maaş için

Furkan7700 normalde hemşerim sgk araştırma üniversite veya fakulteye sevk eder sonuç istediğiniz gibi gelmez ise itiraz sonucu hakim sizi adli tıp a gönderiyor ona göre karara bağlanır
Siz ilk sgk gidip baş vuruda bulunmadınızmı
Yoksa direk gidip iş yeri ve sgk davamı
Açtınız.

Yok SGK başvuru yapmadım sadece iş yerine dava açtım ondan soruyorum Hakim iş göremezlik oranı için üniversiteye gönderdi üniversitenin vereceği oran %10
Aşarsa maaş baglanırmı

İş göremezlik oranı için SGK kendisi Sevk etmiyorum dediğin gibi Araştırma veya üniversite Hastanesine Anlamadığım Hakim beni gönderdi iş göremezlik oranı tespiti için üniversiteye

Üst Alt