Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Havaist'te engellilere indirim var mı?

adil12

Üye
Konular
48
Reaksiyonlar
2
Merhaba Arkadaşlar
Havaist sitesinde engelli indirimi yüklettim. Gelecek hafta istanbul havalimanından yurtdışına gidiyorum. Havaist binerken engelli indirimi bileti nasıl ödeyebilirim. Daha önce engelli indirimini Havaist otobüslerinden kullanabilen var mı.

Kadıköy rıhtımda gezerken havaist şoförüne sormuştum. İndirim yok demişti ne kadar doğru bilemem. Adanadan mersine giderken Havaş'a ücret ödemeden kullanabiliyordum.

Havalimanı da konumdan dolayı Sabiha Gökçen'i kullanıyorum ve motorla gidiyorum genelde. Bilgisi olan ark.lar bilgilendirecektir.

Ne zaman sormuştunuz. Sistemlerinde var yzıyor mail olarak yazıştım. Web sitesinde kayıt oldum raporu onayladı. Şöförler kıllık yapıyor diyorlar.

Bir kaç sene oluyor. Dediğim gibi şoför bilmiyorda olabilir. Parayı kim topluyor bilmiyorum. Üstüne gitmedim geçerken sordum geçmiştim sadece.

Yerinde olsam müşteri hizmetlerini arar öğrenirdim.

Ankarada havas kullaniriz biz esenbogaya giderken havas ozel kurulus
Engelli indirimi yapmiyor fiatti epey tuzluya geliyor
Biriki yildir belediye otobusu seferleri var diyorlar ama hic tesaduf etmedik o otobuslere

Istanbulda helede sabiha gokcene gitmek kolay hatirladigim oraya belediye otobusu var

@GRAHAM BELL,

Dediğim gibi ben Havaş ile adanadan mersine (1.5 saat sürüyor) gidiyorum kuruş vermiyorum. Sabiha Gökçene gidecek kişi otobüs yerine metroyu kullansa daha rahat yolculuk yapar. :)

@Alman,
Esenbogaya giderken gozlemledigim yasli emeklilerde odedi biliyorsun onlar ozel belediye otobuslerinde ucret talep edildigi zaman haklarini savunarak epey gurultu cikiyordu
Birde bir karis suratla muavin topluyor havasta ucretleri
Siz adanada biletmi aliyorsunuz engelli indiriminden faydalanmak icin
Taksimden Sabiha gokcene giderken ucretsiz otobuse bindigimi hatirliyorumda birkac yil once😀

@GRAHAM BELL,
Ankaraya sadece yht ile geldiğim için havalimanı, havaş, otobüs durumlarını bilemiyorum. Adanadan bilet almıyorum. Havalimanı çıkış terminalinden çıkarken havaş otobüslerine biniyorum. Ücretleri hareket ettikten sonra topluyor görevli. İlk kullandığımda şoföre sordum engellilere indirim var mı? diye. Engelliere ücretsiz dedi. Sevindirik oldum. :) Görevli engelli kartını alıyor otobüs içindeki kameraya tutup bir kaç saniye sonra geri veriyor. Fiş, makbuz vs kesiyor. Ücretsiz, 0 Tl diye. Sık sık gider gelirim gerek adanadan mersine gerek mersinden adanaya. Hiç bir zaman cebimden para çıkmadı. Mersinden adanaya gideceğin havaştan başka alternatif yok çünkü. İstanbulda otobüsler, metrolar, vapurlar hepsi ücretsiz onda sıkıntı yok. Havaist gibi havalimanına giden özel otobüslerde durum nedir ne değildir bilemiyorum.

Arkadaşlar konu HAVAİST istanbuldan konu hakkında bilgisi olan var mı?

Havaist, Büyükşehir Belediyesine ait bir firma ise İstanbulkart gösterdiğinizde ücret almıyorlar diye biliyorum. Taksim civarından biniyordum zamanında.

Son düzenleme:
Üst Alt