Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayatımın dönüm noktası... [O an]

ozdemir_kubilay

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1 nisan 2018 gunu saat 01:00

Saka gibi bir gundu. Bense ikinci dogum gunum olarak bu gunu belirliyorum. O gece alkol almistik. Normalde evdeydik ama hadi gidelimde bir corba icelim diye gaza geldik. Daha sonra araci kuzenim kullanacakti ancak arkadasi kullanmak icin israr etti. Resmen kaza geliyorum dedi

Yolda giderken asiri hizlanmis. Aracimizda Bora. (bilen bilir saglam kasadir) Sol arka koltukta oturuyorum. Alkollu oldugumuz icin hizi farketmedik ancak o hatali sollama yapildigi an butun hayatim gozumun onunden gecti. Kullanan arkadas saga hamle yapti. Hizimiz ise yaklasik 150 idi. O hamleyi yapmasa hem kendi canimizdan olacaktik hemde baskalarini canindan edecektik. Daha sonra frenleyerek kaldirima ciktik ve arac bir dukkana girdi.

O an diyoruz ya. Iste tam o an bir toz kapladi arabayi ve ben dondum kaldim. Bagirarak kelime sahadet getiriyorum ve boyle alkollu mideyle olume gittigim icin kendimden utaniyordum. Belimde de cok siddetli bir agri vardi. Kapiyi acip kendimi yere biraktim.
Arkadaslar kazalarda bilinc cok onemli ben universite okuyorum suanda kuzenlerim ise issiz insanlar. Hepsininde durumu iyiydi. Ancak bana gelip kalksana ne yatiyorsun demeleri yokmu gicik etti. Bu tur omurilik yaralanmalarinda ambulans gelene kadar hastayi kipirdatmamak gerektigini biliyordum. Ve kipirdamadim. Daha sonra ambulansta soka girdim her yerim titriyordu. Felc kalmaktan korktum. Butun gece zehir olmustu adeta kirik bir bel kemigiyle yatmistim. Daha sonra doktorlar korse kullanmama karar Verdi. L3 kemigimde kirik olusmustu. Aileme haber vermedim butun gece cunku uzulmelerinden korktum. Ertesi gun eve gittigimde anneme acikladim cok agladi. Daha sonra kiz arkadasima soyledim oda geldi oda agladi.

Ayni zamanda yurt disinda bir staj ayarlamistim. Haziran ayindan itibaren Almanyanin Bosch fabrikasinda staja baslayacaktim. Kariyerim icin muazzam bir adimdi ve ben bu adimi atamayabilirdim kotu arkadas cevrem yuzunden.

Kazayi yaptigimiz aracin sahibi (sozde kuzenim) bir kez olsun arayipta sormadi nasilsin diye. Kendileri ufak siyriklarla atlatti ve ertesi gun aylak aylak gezmeye devam etti. Ben ise stajimdan olup belimi kirmistim. Bir kez olsun dahi aramadi ve etrafina benim arabam pert oldu o beni arasin diyormus ïÅ*

Arkadaslar hayatta yasadiklarinizdan cok aldiginiz dersler onemlidir.
Yasadiklarinizdan daha guclu cikabiliyorsaniz Allahin sevdigi kulusunuz demektir. Allah sevdigi kulunu korur diye bir kaide yok Allah sevdigi kuluna gucunu kudretini ve imtihanlarini gosterir ve senin bu imtihanlara isyan edip guharkar olmani yada kabullenip mumin olmani gormek ister.

Ben ne dersler mi aldim?

Dusenin dostu olmazmis. Ben yatakta 2 ay yattim onlar paralarinin derdine dusup bir telefon dahi acmadilar. Akraba sulale bos islermis onu gordum.

Sukretmeyi ogrendim. Ya o gun birisine zarar verseydik? Onun azabiyla nasil yasayacaktim?

Savasmayi ogrendim. Kirik belime ragmen moralimi hic bozmadim. Annemden Allah razi olsun bir kez olsun bagirip kizmadi bana. Her gun besledi beni. Sevdigim kiz bana ozel kelleler alip bana kelle paca yapti. Bu durumda elbette moralism oldukca kuvvetliydi.

Ve sonuc mu? Onlar hala aylak aylak geziyorlar kendilerine layik insalarla. (kimseyi kucumsemiyorum ancak sokaklarda gordugunuz serseri tipler diye ozetleyim.)

Ben ise suan bu yazimi Almanyanin Bosch fabrikasindan yaziyorum. Nasibimde varmis ve olmus.

Arkadaslar iste o an diye paylasiyoruz ama her konuyu dikkatle okudum kimse derdini anlatmamis herkes aldigi dersi anlatmis nasil kuvvetlendigini anlatmis. Hayat bir sekilde devam ediyor.
Allahin sevdigi kuluyum ki saglikliyim suan stajimi yapiyorum diyemiyorum ancak Allahin sevdigi kuluyum ki yasadigim olaydan dersler cikarabildim diyebilirim.

Kötü arkadaş yok, sorumsuz insan var.
Geçmiş olsun.

Birde kan akit derim güzel kardeşim geçmiş olsun inşallah

Geçmiş olsun bi adak kes

altındaki arabaya hiçbir zaman güvenme dostum hangi araba olursun bir arabada 120 km geçtikten sonra tehlike çanları çalar. bu ister Mercedes ister BMW ister Volvo olsun hiç fark etmez araba dediğin cıvata kutusudur...

Üst Alt