Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hem çalışıp hem iş göremezlik maaşımı alabilir miyim?

ızell1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 2006 yılında iş kazası geçirdim. Hikayem oldukça karışık ve bir o kadarda basit. Bu konuda deneyimli bir arkadaştan bilgi almak istiyorum. Şimdiden tşkler.

Izell kardeş iş kazası geçirmişsin geçmiş olsun. Ama hikayeni anlatmak yerine bilgi istemişsin. Kimden hangi konuda bilgi almak istiyorsun onu açıklamış olsaydın yardımcı olmaya çalışırdık. Ama sen konuya yanlış giriş yapmışsın bence. Önce sorununu anlat herkes elinden gelen yardımı elbette yapacaktır buna emin ol.

SLM
%40 Ortopedik engelliyim. Bir kamu kurumunda kimyagerim. 2006 yılında iş kazası geçirdim. 5 ay raporlu kaldım. %70 iş yerim %30 ben suçlu bulundum. Öğrenmek istediğim şu SGK na sürekli işgörmezlik için müracaat edeceğim. % 10 verdiklerini farzedelim. Hem aynı iş yerimde çalışarak (emekli olmadan ) hemde sürekli işgörmezlik aylığı almam mümkün mü?. Çünkü ben malulen emekli olmak istemiyorum.

İş göremezlik geliri hiçbir şekilde kesilmez, çalışsanızda, emekli olsanızda, ölsenizde.. Emekli olduğunuzda fazla olanın tamamını az olanın yarısını alırsınız..

KKELEBEKK kardeşinde söylediği gibi iş göremezlik maaşı alırsan normal SGK'lı ya da Emekli Sandığına bağlı olarak maaşın kesilmeden çalışabilirsin. Ben hem iş göremezlik aylığı alıyorum hem de memur olarak çalışıyorum ve iki maaşımı da tam olarak alıyorum. Yeter ki alacağın rapor %10 un üzerinde çıksın.

Üst Alt