Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hem EKPSS'ye hem de KPSS'ye girebilir miyim?

alcapone1233

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.
Bir gözüm görmüyor ve bipolar duygulanım bozukluğu rahatsızlığım var. %60 engelli raporum var. EKPSS ye gireceğim. Sorum şu: KPSS ye de girsem ve KPSS ile atansam, daha sonra rahatsızlıklarımdan dolayı atamam iptal olabilir mi? Dolayısıyla KPSS ye boşuna çalışmış olurum. Bu şekilde atamam iptal olabilir mi? ve Sizce KPSS ye hazırlanıp gireyim mi?

Girebilirsin tabi ama engelimize göre alım yapan daha çok ekpss dir bizde

Hem Ekpss Hem Kpss'ye girmek🤔

Normalde Ekpss başvurusu yapmamıştım ama tekrar bize başvuru şansı tanınınca bu şansı tepmek istemedim. Ayriyetten normal KPSS sınavına da girecem. Benim gibi bu iki sınava girecek olan var mı?

girersin bende zamanında girdim amma sıkıntı şu tercih yapacağın yada atanacağın kurum senden sağlık raporu isterse sende alamazsın sıkıntı...

GÜNEY_666

Kurumların hepsi rapor istemiyordur umarım. Bizim çile de hiç bitmiyor ya..

kpss ile atananlar engelli raporu olmayanlar mı sadece?

İstorika Ben de iki sınava birden girmeyi düşünüyordum fakat KPSS için fazladan birkaç üniteye daha çalışmam gerektiği için vazgeçmek üzereyim. Pür dikkat tek bir sınava yönelmek daha mantıklı olur sanki.

ikisi ne de girebilirsiniz hangisinden atanırsanız ondan memur olursunuz ama ekpss daha avantajlı diyebiliriz

kpss ile iskur üzerinden de atamalar oluyor, sadece tercihlerle sınırlı değil. peyderpey iskur üzerinden çıkan ilanlara da kpss puanı geçerli.
ama e-kpss de sadece senede bir tercih hakkı oluyor ve o da kısıtlı. böyle baktığımda kpss de avantajlı duruyor çünkü tek bir tercihe sınırlı değil atanmak.

ayrıca sunu sormak istiyorum. ekpsse ve kpss puanı varken herhangi biri iptal oluyor mu diğer sınava girince? yoksa ikisi de mi geçerli 4 sene?

İstorika

bilemem ... ben teknik elemanım zamanında başvuracağım kurumlar sağlık raporu istedi sınava boşuna girmil oldum...

kardeş kpssyı basaran ınsan e kpssyı gozu kapalı basarır ıkısınede gır ama ekpss atanma yonunden daha avantajlı he ben ogretmen doktor muhendıs felan olucam dıyorsan o baska

KPSS ve EKPSS Sınavı

Merhaba
Arkadaşlar Hem KPSS ve EKPSS Sınavına Girebilirmiyiz Lise Düzeyinde EKPSS İçin Başvuru Yapmıştım Normal Kpss İçinde Başvuru Yapabiliyormuyuz Acaba İkisinede Girip Şansımı Arttırmak İstiyorum Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardımcı Olabilirler Mi Teşekkürler

ibrahimhuzeyfe olur ikisine de girebilirsin hangisin den atanırsan oradan memur olmuş olursun ama ekpss normal kpss ye göre bir nebze daha kolay tabi

sizden de Allah razı olsun başarılar dilerim

Kpss ile atanınca sözleşmeli başlanıyor değil mi? Ekpss ile direk 657 'li olunuyor.

Kpss girersin ama alıcak kurum atamanı yapmaz ekpss den girmen senin yararına

muhendis3232
Diyelim kpss den yerleştirildim. Kurum sözleşmeli başlatıyor değil mi?

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurum ilk ilanında nasıl alınacagını belirtmiş ise öyle alır. sözleşmeli ve kadrolu belirtir

E.HİLAL

engel durumunu bahane gösterip almayabilir..şartları var kurumların mesela mühendis olursun araziye çıkacak sağlık durumu uygun olmak vs. istiyor tekerlekli sandalyedesindir almaz onun gibi.......

Mesela bipolarım ben. Bilgi. teknikerliğini seçeceğim. Bunda sıkıntı olur mu?

merhaba demans tanısı olan e kpss ye zihinsel olarakmı girer

Üst Alt