Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hem Yetim aylığını hem özürlü aylığını aynı anda vermiyorlar!?

termeli55

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,benim sorum baldızım adına olacaktı.

% 90 görme özürlü.Hatta şimdi dahada arttı bu oran.Babası yaklaşık 5 ay önce vefat etti ve babasının hem sağlık hemde emekli maaşından faydalanmak için başvurduklarında kendisinin özürlü 3 aylığı aldıgı için ikisinden yararlanamayacağı,birini tercih etmesi gerektiği belirtilerek Primsiz Sigorta Ödeme müd.ne feragat dilekçesi yazdırdılar.
Sonuç olarak 5 aydır ne babasından kalan emekli maaşı,ne saglık sigortası nede özürlü maaşından yararlanamıyor?Herkes topu birbirine atıyor.
Bu sitede okuduklarımdan anladıgım kadarıyla iki maaşı alması da mümkün. Neticede annesi ve kendisi var, başka gelirleri de yok .Babasından kalan maaş kişi başı 350 tl yide aşmıyor. Şuan en azından babasından kalan emekli aylıgının ve sağlık sigortasının başlatılmasını bekliyoruz.
Sonuca göre mahkemeye gitmeden özürlü maaşını bağlatma şansımız var mı?

Artı şuan görme özrü % 100 e yakınlaştı.Bu durumda evde bakım yardımı alma şansı var mı? Tabi babasından kalan ssk sağlık güvencesinden yararlanmak şartıyla. Yoksa yeşil kartmı çıkartması gerekecek?

Yardımcı olursanız memnun olurum.Teşekkür ederim.

Mahkeme süreci olmadan hem 2022 maaşı hem yetim aylığı mümkün değil. En çok, yetim aylığı olası 2022 aylığından azsa, yetim aylığının 2022 aylığı seviyesine yükseltilmesini sağlayabilirsiniz o kadar.

Ama sağlık güvencesi açısından süreci bu kadar uzatmaları doüğru değil. Valiliğe gidip, hizmet standardına uyulmadığı gerekçesiyle şikayetçi olun: T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet standardı çizelgeleri

Üst Alt