Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hemofili hastalığına verilen güncel oran nedir?

Syusuf

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Güncel mevzuatta faktör düzeyi < %1 ise %80, %1-5 arası %40 ve >%5 ise %20 özürlülük oranı veriliyor. bu doğrumu acaba? mevcuat falan degiştimi

kendimde dahil 2 yigenim 2 kuzen 1 dayım hemofili, hepsininde %80 raporu var doktorun eyer ırkçı dinters yavsak biri deilse faktör düzeyine bakmadan %80 süresiz rapor vermeli foktör düzeyine göre sana % vermeye kalkarsa ne rapor alabilirsin nede ilaç yaza bilirsin çünkü kan deyerleri dakkası dakkasına uymuyor bekleki agır hasta olasın bütün deyerlerin berbat duruma gelsin ki o durumda rapor için hastaneye gidesin dedigim gibi bilgili vefakar bir doktorun varsa faktör düzeyine baktırmadan %80 verir gördügüm bütün hemofililerde bu böyle düşügünü görmedim

bana sürekli cins insanlar geldi bakarim %0.8 faktör test sonucu cıktı teklar rapor icin başvurcam ama bu seferde ikinci faktör testin nerde falan diyip baştan salcaklar gibi:)

Hemofili 1x faktör rapor oranı..?

hemofili b hastasiyim güncel elimde 1x faktör düzeyi ile rapor alabilirmiyim engelli raporu icin faktör %0.8 yoksa 2ci faktör düzeyini demi ölçtürmem gerekiyor faktör düzeyi sürekli sabit olmuyor biliyorsunuzdur 1 sene önceki ölçümüm var oda %2

bilen veya yardımcı olcak varsa cok işime yarar :( 1tane faktör düzeyi yeterlimidir yoksa 2 ciside gereklimi bunu bilen varmı

Hemofili engel raporu

Arkadaşlar merhaba hemofil a hastayım faktör 8 düzeyim düşük2018 yılında heyete başvurmuştum ve %20 engel raporu demişlerdi kanım %20 çıktı 2009 yılında sünnet olurken ailemin çıkartığı raporu buldum HEMOFİLİ+HEMARTROZ yazıyor ben hemotoloji doktoruna ya da başka bir doktora hemartroz hakkında bişey söylemedim bilmiyordum şuan dışardan herhangi bir ilaç almıyorum tekrar heyete başvursam HEMARTROZU söylesem bu engel oranını %40 yükseltebilirmiyim ?

.hemofili a faktor 8 hastasıyım yuzde 20 raporum var

Üst Alt