Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hepatit aşısı bedava mı, ücretli mi?

kunta

Aktif Üye
Konular
157
Reaksiyonlar
3
merhaba arkadaşlar
kronik ürtiker tedavisi görüyorum doktorum tarafından otoimmün sistemi baskılayıcı tedaviler aldığım için hepatit den de korunmam gerektiği ve ücretsiz olarak hepatit aşısı olmamı söyledi, aile hekimime hepatit aşısı olmak için gittiğimde bu aşının ücretli olduğu satın almam gerektiği söyledi ...
hepatit aşısı ücretlimidir yoksa ücretsizmidir
yoksa aile hekiminizin insiyatifinemi bağlıdır yani adamına göre mi muamele mi yapılır..(aile hekimi hemşireye danıştıgında yeterli miktarda aşı olduğunu söyledi iş inada bindiği için doktor aşı olmama izin vermedi)
ayrıca bu konudaki mağduriyetimizi nereye iletebiliriz

bebeklere aşıyı sağlık ocakları yapıyor ama yetişkinlerde daha dogrusu 10 yaşından sonrakilere ücretli alınıyor.bende yeni yaptırdım.aşı 25 tl.3 kez yapılacak.

184 alo sağlık bakanlğını ara şikayet et. Banada yapmadılar zorluk çıkardılar 184'ü aradım şikayet ettim, sonra beni aradılar aşını yapabilirsin dediler gittim oldum.

hepatit A mı hepatit B aşısından mı bahsediyorsunuz.hepatit A ise aile hekiminin size bu aşıyı yapma yetkisi yok çünkü bu aşı mart 2011 ve sonrası doğanlara yapılmaya yeni başlandı zaten.hepatit B aşısı ise herhangi bir risk varsa anlatın yardımcı olur aile hekiminiz mesela ben ailesinde hepetit b taşıyıcısı olan bir bayana koruma sağlamak için 3 doz aşısınıda yaptım ama önüne her gelen aşı olmak istiyorum derse bebeklere yapacak aşımız kalmaz bunuda anlayışla karşılarsınız umarım..

durumu anlatıyorum ama anlamıyor doktor aşıyı sanki çöpe atıyor biz sanki vatandaş değiliz bir nevi bu işte adamına göre muamele var çok yanlış

184 alo sağlık bakanlğını ara şikayet et:mad:

Benim annem ve ababm hepatit B taşıyıcısı olduklarından, onların sonucları ile devlet hastanesine gitmiştim, tehdit altında olduğumdan bana ücretsiz yapılmış aşılar, bundan 7-8 yıl önce. Son durumu bilmiyorum.

Böbrek hastalarına da 4 doz ücretsiz yapılıyor hepatit B'ler. Ama diğerlerini bilmiyorum.

Üst Alt