Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Her şeyde bir hayır vardır.. [O an]

<<ömür>>

Aktif Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Üç yaşımda hastalanmışım. Kötü olayların üst üste gelmesi artı maddi imkansızlık tedavide zaman kaybına yol açmış. 3 yılımız kötü olaylar zinciri gibiydi
kardeşimi kaybettim
ablam tafik kazası geçirdi
birde ben hastalandım
Hepsi çoğ ağır geldi babama ve benim tedavim aksadı.

Ama herşeyde bir hayır vardır. Hayatım boyunca kendimle barışık yaşadım. Saolsunlar ailem ve arkadaşlarım bana cok destek oldu. ve ben kendimi eğittim. Şu an güzel bir işim var. İyi bir ailem var. Babamız bizden uzakda olsa da. Ruhu her zaman bizimle.
Size son olarak söyleyeceğim ailenize sıkı sıkı sarılın öpün. Sonra istesenizde olmuyor.
Mutlu güzel günlere..

evet hakkında hayırlısı buymuş ne güzelki hayata küsmeyip bişeyleri başarıp bu günlere gelmişsin.. bundan sonraki hayatında mutluluklar dilerim..

Kötü olaylarla başa çıkabilen insanlara bakıyorum da hepsi ailesine sıkı sıkıya bağlı insanlar, Demekki aile denilen kutsal oluşum hayatın her anın da yanımız da olmalı..

Allah acil şifalar versin arkadaşım..

ÇİGTANEM COK GÜZEL SÖLEDİN CNM.PAYLAŞIMIN İÇİN TŞK EDERİM CNM

Arkadaşım herşeyden evvel hayata küsmemen mücadele etmen gerçekten çok güzel. Bundan dolayı bir çok insana örnek olacak bir hareket ile hayata bağlı kalmışsın.

Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Burada sizin olaylara bakış açınız gerçekten takdir edilecek bir durum. Her şeyde mutlaka bir hayır vardir. Rabbim bütün bunların mükafatını inşallah ahirette verir.

Sabrın güzel zorluk ve şiddetin zamanını ve derecesini tutmaktır. Çünkü musibet geç kalmayacağı gibi erken de gelmez.Artmayacağı gibi noksan da olmaz. Ağlamanın feryat etmenin, sızlanmanın bir faydası yoktur ancak zararı oldukça fazladır. Zira her iş için temin olunan bir vakit vardır. Her şeyin hali ki Cenabı Hakk’tır. Sabır acı, fakat içilmesi halinde içene bir çok faydalar veren bir ilaçtır. İçildiği zaman sahibine her türlü faydayı temin eder ve her türlü zarardan uzaklaştırır. Akıllı insan nefsini zorlar ve faydası çok olan ilaçtan içer, onun acısına tahammül ederek bir saat çekilen acı, bir yıllık tatlılık verir. Sabrın acılığı rızkın tatlı oluşunun başlangıcıdır.
Kendine bakan eksiğini görecek, eksiğini gören tam olmağa biraz daha yaklaşacaktır. Düşündüklerinde kul olan gururunu, kendine bakmasına engel olan eksiğini görmeyecektir. Nefsine hükmetmesini bilen cihana hakım olacaktır, Sabır ancak kendini aşan insanların başarabileceği hakikattir.
Allah tüm kullarına sabrı nasip etsin.

herşeyde bir hayır olduğunu düşünen bir insan dünya sıkıntılarını aşmıştır zaten. Hayata bu şekilde tutunmanız çok güzel..
Bir ömür mutluluklar diliyorum..

hep öyle olmazmı arkadaşlar sevdiklerimizin değerini kaybedince anları...
herzaman hayat dolu olmalıyız yaşama sıkı sıkı sarıldıktan sonra aşamayacağımız engel yoktur.

Çiğtanesi hiçbir zaman umudunu kaybetme başarılıar diliyorum sana eminimki çevrendede örnek bir kişisindir

Arkadaşlar teşekkür ederim. Çok şükür acıda olsa o günler geride kaldı. Gerçi babamızı çok özlüyoruz ama biliyoruz ki o bizimle bir şekilde bize destek oluyor ve yine biliyoruz ki o şu an biizm başarılarımızı birbirimize kenetlendiğimizi gördükçe mutlu oluyor ve bizle gurur duyuyor.

öncelikle basınızdan geçenler için çok gecmıs olsun hanımefendi unutmayalım kurban oldugum allah sevdiklerine dert verirmiş ama önemli olan bizim herseyi dert olarak görmememizdir allaha şükreden her zaman kazanır arkadasım benim sizlere bir sorum olacak arkadaslar özürlü memur kuralarına yazıldım ama kuralar ne zaman çkiliyor bılgisi olan varsa yazabilirmi acaba

Hayata tutunman çok güzel. Sana ve ailene esenlikler diliyorum <<ömür>>.

Öncelikle buyuk geçmiş olsun arkadaşım.

Evet üst üstte zor zamanlar geçirmişsiniz ailece. Ama ayakta durmayı, hayata tutunmayı gayet başarılı bir şekilde başarmışsınız, hem de o maddi sıkıntılar arasında.
Ben bunu iman gücüne bağlıyorum. (Daima şükür edenler bilir). Babanıza da Allah rahmet eylesin.
Geçmiş Geçmiş artık, Geleceğiniz Hep umut sevgi aşk dolu olsun :)

Teşekkür ederim geldi geçti diyelim gitsin... :

Bu söylediklerinin yaklaşık aynısını bende yaşadım Ömür arkadaşım ama ben senin gibi çok sağlam duramadım sanırım, çokda kendimle barışık olduğum söylenemez yaşadığım her sıkıntı derin kalıntı bıraktı hastalıklarımdan dolayı kompleks oluştu kendime güvenim azaldı vb ..

esma82;

Canım sana da çok geçmiş olsun diyeyim... Benim en büyük avantajım kendimle barışık ve inatçı olmamdı sanırım... Kendine güvenini hiç bir zaman yitirme, dediğin gibi hastalıklar derin izler bırakır sen sağlam durmayı bırakırsan...

Sende bu azim,inanç,hırs birleşmiş ömrün boyunca hiçbirşeyin duracağını zannetmiyorum. Herşeyden önce kalbin çok iyi. :)

sevdiğniz insanalrın sizin olnları sevdiğini bilmesi gerek su hayatta

Bu sözün doğrusu ; "Her şeyde bir hayır vardır mı ?" yoksa "Her şer'de bir hayır vardır mı ?" Bilelim ki ona göre bir bakış açısı geliştirelim .

sokrates
Şimdi cok guzel bir konuya parmak baştın. Her şey derken iyilik kötülük, hayır şer, kısaca insanın başına gelen her olay onun için başımıza gelen olayın hayır mı şer mi oldugunu bilmediğimiz için demiş ki şeyde bir harf için anlam bozulmuyor.
Bir örnek vereyim, Güzele bakmak sevaptır derler bu yanlış aslı
Güzel bakmak sevaptır .

"Eşek hoşaftan ne anlar" derler bazılarımız ise hayır "Eşek hoş laftan ne anlar" olacak diye düzeltme gereği duyar aslında ilk söylenişi doğrudur

Hoşaf (L) harfi düşmüş ve anlatılmak istenen kaybolmuş hoş laf (güzel söz) demek, hoşaf bir yiyecek.

Hoşaf yiyecek ok.. Atasözünün doğrusu "Eşek hoşaftan ne anlar ,suyunu içer tanesi bırakır." zamanla kısaltılmış "Eşek hoşaftan ne anlar." şeklinde kullanılmıştır.

Hoşaf yiyecek ok.. Atasözünün doğrusu "Eşek hoşaftan ne anlar ,suyunu içer tanesi bırakır." zamanla kısaltılmış "Eşek hoşaftan ne anlar." şeklinde kullanılmıştır.

Yahu eşek hoşaf yemez ki. Anlatılmak istenen şu bence hoşaf tadı cok guzel bir yiyecek, yemeyen ne bilsin tadını.
Azimli şıcan duvarı deler.
Azimle sıçan duvarı deler. Bak bir harf anlamı ne kadar değiştirdi (i) yerine (e) konunca.
Yalanların sonu gelme doğrusu ne demeyince.

Eşek hoşaf mı yer saman mı yer değil ki mesele atasözünün doğrusu " Eşek hoşaftan ne anlar " sadece onu yazdım sen neyin eleştirisini yapıyorsun şimdi onu anlamadım . :confused:

bana her şeyi de sen neyin eleştirisini yapıyorsun şimdi onu anlamadım. Deme

Her şeyi diyeyim mi ? Ok... Kaybol o zaman .

Üst Alt