Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hesaba yatan para sürekli iş göremezlik geliri mi?

Ugurkaya4

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar

2015 haziran ayında ağır bir iş kazası geçirdim ve sağ el bileğim tamamen koptu. yaklaşık 3 ay hastanede yattım kolum karnımın içine alındı doku nakilleri vs.vs birçok acı durum yaşadım .

O tarihten sonra iş yerimin bağlı bulunduğu SGK beni Okmeydanı Eğitim araştırma hastanesine heyete girmem için sevk etti heyetten %28.2 rapor çıktı ve yaklaşık 365 tl gibi bir maaş alıyordum mayıs ayında geçici olduğunu yeni öğrendiğim raporum bitti ve dolayısıyla maaşım kesildi

bunun için tekrar okmeydanında heyete girdim üzerinden 5-6 ay kadar geçti ben sürekli Cimere yazdım çok uzun sürdü maaş alamıyorum vs.vs diye geçen hafta içi sgk yı aradığımda raporumun henüz çıkmadığını Maltepe Bölge Sağlık Kurulunda olduğunu söylediler (ben avrupa yakasında oturuyorumm ne alaka ?)

ama geçen cuma 07.12.18 tarihinde hesabımı kontrol ederken 8100 tahsis kodu ile hesabıma SGK MAAS ÖDEMESİ adı altında 564 tl yattığını gördüm

E Devlet'ten nasıl kontrol edebilirim Orada sadece maaş ödenmektedir ve Sürekli İş göremezlik ödeneği yazıyor, nedir ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum bu arada geriye dönük parada yatmamış hem ziraate hem denizbanka.

Şimdiden teşekkür ederim.

Geçmiş olsun kardeşim suan hesabında gözüken para bayram iki bayramda almamış oldugun bayram ikramiyesi dir 282*2=564 tl iş kaybı oranın kadar bayram ikramiyesi veririyor.ayrıca daha önceki raporun sürekli oldugundan yeni rapor bekleniyordur,Gelen yeni rapor büyük itimalle sürekli olur ayrıca oranında bir değişiklik olursa o zaman aradaki farkları ve maaşının ksesildigi tarihten bu yana alacagın maaş günene kadar toplu paralarını alırsın dert etme süreç az kalmış biraz sabır.e devlet ten sosyal sigortalar DSY evrak takip bakabilirsin işlemlerin ne dırumda diye ayrıca içine bir kuşku düşmezsin işlemlerin bittiği gün tüm geriye dönük paranı toplu alabilirsin suan sistemde gözüükmemesi doğar canını sıkma tekrar geçmiş olsun

Abi çok teşekkür ederim şimdi sigortayı aradım bana diyorki 28.2 rapor çıkmış onun için maaş bağlanmış diyor,benim raporum zaten %28.2 idi hiç bir değişiklik olmamışmıdır yada bu dediğin gibi maaş değilde bayram ikramiyesimidir.

Sigortayı tekrar aradım ve oranımın tekrar 28.2 olarak belirlendiğini söylediler.
Ve sürekli olduğunu söylediler peki %28.2 oran ile ne yapabilirim tahmin ettiğim kadarıyla Vergi indirimi ÖTV'siz araç alımı vb. durumlar için ayrı bir rapor almam gerekiyor herhalde,ve bu oranın %28.2 çıktığı yerde vergi indirimi oranım %40'ı imkansız geçmez gibi doğrumudur ?

Ugurkaya4
Bu oranla vergi indirimi almak mümkün değil.
Ancak ÖTV muafiyetinden faydalanabilirsiniz, o konuda %40 oranı aranmaz.

Ugurkaya4

gözün aydın kardeşim dedigim gibi hesaba yatan büyük itimalle bayram ikramiyesidir.Ayrıca %28 ile vergi indirim alamazsın lakin ÖDV siz araç alabilirsin onun içinde ayrı bir rapor alıp tertibatlı arac ile ilgili ayrıca mevcutda ehliyetin varsa onu da il saglık kuruluna girip sana uygun tertibat kodları veririp ehliyet degişimi yaptıktan sonra arac alabilirsin ÖDv siz

Ugurkaya4..hocam eliniz bilekten koptu size yüzde 28 mi verdiler!!??...çok vermeleri için kökündenmi kopması gerekiyormuş kolunuzun onu anlamadım ben!!??

deathless cumaliman Ufukalp

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim.

Öncelikle elim yerine dikildi ama sadece görüntü olarak var elimin üzerinde hala karnımın eti var isteyene fotoğrafınıda gönderebilirim.
2.kontrolüm gerçekleşti ve dün üzülerek öğrendimki sürekli olarak %28.2 rapor verilmiş ve 372 tl maaşa bağlanmışım Allaha şükür diyelim Oradan gelecek paraya muhtaçlık durumumuz yok 2.000 tl maaş ile çalışıyorum ancak bir yardımı olur.İtiraz edersen raporun düşme ihtimali var dediler.Büyük ihtimalle böyle kabulleneceğim.

Bu arada yatan para bayram ikramiyesiymiş söyleyen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Son düzenleme:
Üst Alt