Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipnofobi (uykuya dalma fobisi) yaşayan var mı?

perseküsyon

Aktif Üye
Konular
95
Reaksiyonlar
211
Clonex 600 mg aldıktan sonra uykuya dalana kadar çok huzursuzluk yaşıyorum. Ruhsal anlamda boğulacak gibi oluyorum. Odanın karanlığında , kabir azabı yaşıyor gibi oluyorum. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı ?

Bana genelde asansörde oluyor bu mezar gibi bindik gene diyorum. O ilaçı kullanmama rağmen.

Yan etkisine bakın belki de ondandır.

@Hayataisyan , sizdeki agorafobi de olabilir. Hangi ilacı kullanıyorsunuz ? Clonex yan etkisinden olduğunu sanmıyorum Çünkü bu ilacı 14 senedir kullanıyorum. Şimdiye çoktan geçmesi gerekirdi Ama tam tersine kronikleşti.

Doktora daha gitmedim sigorta ödemesi yaptırıp öyle gideceğim önümüzdeki ayın sonuna doğru.

ben bazı günlerde uykuya dalarken görüntülerle konuşuyorum hatta onlara küfrediyorum ben bunun hesabını yarın sormazsam eğer diyorlar

uykuda da rahat yok aya çıkıyorum köpekler beni kovalıyor insanlarla kavga ediyorum

Bende uyanik uyku halinde boguyorum onları bana korkunç ses çıkarıyorlar bazende ismimle çağırıyorlar doktora gideceğim psikiyatriye şuan daha tanı ve hicbirsey belli değil sigorta ödemesi yapıp sigortamin açılmasını bekliyorum.

Ağustos ayının sonuna dogru gideceğim henüz bana daha tanı filan yok doktora görünmedim henüz.

@samedo99,

@Ahmet T,

Sadece askerde girişim oldu sigorta için şuan 12.000 TL prim borcum vardı şuan kaç bilmiyorum.
Hocam korkuyor musunuz o an yoksa artık normal mi geliyor başka ne goruyosunuz?

Benim ki çok tuhaf bir halüsinasyon hocam bence uyku halüsinasyonu bu yaşadığım uykudayken ismimi seslendiklerinde birden uyandım. Bazende uyku halindeyken yanıma biri geliyor onu bulmaya çalışıyorum elini kolunu hangisi olursa onu ısırınca uyanıyorum veya onu boğdugum zamanda uyandığımda oluyor. Kimisi karabasan diyor kimisi kabus kimisi cin şeytan diyor.

@perseküsyon,

Hocam benim ki uyku halinde olan birşey benim adımı sesleniyor hemen uyanıyorum mesela korkunç sesler duyuyorum dua ediyorum öyle uyanıyorum filan gibi biraz karışık benim olay araştırdığımda hipnogojik halüsinasyon filan deniliyormuş benim olaya.

Yani uyanıkken filan gaipten ses halüsinasyon filan görmüyorum sadece yatarken uykuya daldıgım uyku arasında adımı sesleniyor uyku halindeyken göremiyorum hicbirsey fakat hislerimle onu bulmaya çalışıyorum kolunu veya bacağını yakalamaya çalışıyorum görmediğim için hislerimle bulunca ısırıyorum onu öyle uyanıyorum. Onu boğarken uyanıyorum. Kimisi dediğim gibi karabasan der cin der şeytan der ama ben araştırdım buna hipnogojik halüsinasyon deniliyormuş doktora gideceğim acilen Ağustosun sonunda.

Son düzenleme:
Ben psikozdayken uyumaktan çok korkuyordum. Yatakta sürekli sağa sola dönüyordum. Resmen işkenceydi. Gece olunca tetikte oluyordum direkt. Davranışlarıma çok dikkat ediyordum cin çarpmasın diye.

birileriyle kavga ediyorum köpeklerden kaçıyorum daha var anlatmak istemiyorum

Üst Alt