Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İki ayrı iş kazasında oranların ve dosyaların birleştirilmesi..?

Turan serda

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar

benim iki ayrı iskazasi sonucu oranlarim birleştirmeye SGK gonderecekmis
ilk kaza sonucu%21 oran aldım
ikinci kazada ise %37.2 oran aldım
benim toplam oranim kaç olur

SGK bişey demiyor kurala gönderilecek tekrar dedi Allah rızası için bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iş kazasında sağ elimdeki parmaklarım ampute oldu

Turan serda öncelikle geçmiş olsun. 2 kazayı da aynı iş yerinde mi yaptınız.

oranlar hesaplanırken farklı yöntemler kullanılıyor. %40 üstünde bir oran gelecektir. 2 kazayı farklı meslek guruplarında yaptıysanız bunu birleştirilmesi farklı olabilir. iş kazalarında oranlar meslek guruplarına göre değerendiriliyor.

Aynı meslekte mobilya farklı iş yerlerinde
Gecirdim kazaları

şu bilgi belki işinize yaraya bilir. birden fazla iş kazası geçirenlerde maaş bağlanması sayfa 3/9

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...i+iş+göremezlik+geliri-portal.pdf?MOD=AJPERES

Sigortalının yeniden bir iş kazasına uğraması veya yeni bir meslek hastalığına tutulmasıhalinde, meydana gelen özürlerin bütünü göz önüne alınarak kendisine, sürekli işgöremezliğini doğuran son iş kazası veya meslek hastalığı sırasındaki kazancı üzerinden gelirhesaplanır. Ancak, sigortalının son iş kazası veya meslek hastalığı sırasındaki günlükkazancına göre bulunacak geliri, hesaplanan ilk gelirinden az ise sigortalının sürekli işgöremezlik geliri ilk kazanç üzerinden ödenir.İş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremezlik hallerinde meslekte kazanmagücündeki kayıp oranının belirlenmesine ve bu maddenin uygulanmasına ilişkin diğer usûl veesaslar, Kurum tarafından çıkarılacak yönetmelikle düzenlenir.

Şimdi bana bağlanacak olan aylık ilk iş göremezlik ödeneği üzerinden mi hesaplanacak aylık kazancim bunu anlamadim 400₺ gibi bir aylık aliyom bundanmi günlük kazancı hesaplanacak

Turan serda 2. kazanızdaki maaşınız yüksek ise 2. kazadaki maaşınız üzerinden iş göremezlik aylığınız hesaplanacak. eğer ilk kazanızdaki maaşınız yüksekse ilk kazanızdaki maaşınıza göre hesaplama yapılacak. bu sizin için avantaj.

Çok sağol kardeş teşekkür ederim sana bilgiler için yanlizca su sgkyi beklemek daha yeni kurula göndermişler dosyayı iki ay daha sürer diyorlar beklemek can sıkıcı bir işe bile alinamiyorum rapor olmadan

Üst Alt