Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İki çocuğum için yetim maaşı ve bakıcı parası alabilir miyim?

kenan24

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben 2007 yılında 19 yaşında eşimi doğumda kaybettim. hem de hastanede olmasına rağmen, ikinci çocuğumun doğumunda. 2 tane oğlum var. biri 3 yaşında diğeri 2 yaşında. annemlerden ayrı kalıyordum. eşimin ölümünden sonra çocuklara bakacak kimsemin olmayışından tekrar evimi annemlerle birleştirdim. Şimdi annem bakıyor iki çocuğuma da.
İşsizim. Bu çocuklarıma huzur evinden birine bakıcı parası olarak büyüğüne 190 ytl bağlandı. şimdi onu kesecekler. 5 aydır alıyorum ordaki memurlar dedi ki birine ancak bağlıyoruz, ikisine birden olmaz.
Şimdi ben bunlar için bakıcı ve ikisine de maaş bağlatabilir miyim? Benim bir gelirim yok bakıcılığını annem yapıyor. Yeşil kart haricinde bir güvenceleri de yok

Yardımcı olursanız memnun olurum

Saygılarmla

engelli değil sosyal yardımlaşma süt parazı ve bez parası adı altında yardım ediyor. ben bundan yararlanabilirmiyim.

Bilemiyorum. Ama gelir durumunuz uygunsa, bence alamamanız için bir neden yok. Kaymakamlığa başvurun...

Üst Alt