Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk aydan sonra alacağın işgöremezlik parası düşer mi?

Cüneyt 74

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Günaydın arkadaşlar.Kamu kurumunda 4 A işçi olarak çalışmaktayım.Tedavi ve ameliyatlarim sebebi ile sıklıkla rapor almam gerekiyor ancak 1 ay ile sınırlı tutuyorum raporumu zira ilk aydan sonra alacağın işgöremezlik parasi düşer diye biliyorum taaki bugun sürekli 3 aylık bölümler ile rapor kullanan bir arkadasimin düşüş olmadigini ifade etti.Bu konuda bilginiz varmı acaba

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Geçici iş göremezlik gelirinden mi bahsediyoruz Cüneyt 74 ? Sanırım burada tek kayıp döner sermaye gibi bir şey varsa, onun alınması olabilir.

Teşekkürler cevap icin @OturanBoğa .Evet geçici iş göremezlik raporu bahsettiğim konu.
Bildigim kadarı ile rapor esnasındaki günlük ödenek son 3 ay girdilerin 90 a bölünmesi suretiyle bulunuyor ve diyelimki 5000 brüt maasimiz var,15000:90= yevmiye ediyor.İlk ayini raporlu geçiren kişi 2 ay için de raporlu olursa bu durumda Son ayın maaş girdisi 5000 degil asgari ücret tutarinda yatırılacağı söylendi tahakkuk servisi tarafından.Bu durumda 90gunluk ortalama kazanç her yeni rapor doneminde ciddi şekilde düşmektedir.
Yanliş mı düşünüyorum acaba,yada kacirdigim bir konumu var arkadaşlar??? Ufukalp

Üst Alt