Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İntihara teşebbüs ettim

liv85

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar majör depresyon nedeni ile 1 ay kadar önce intihara teşebbüs ettim .
Kalp ilaçları ve depresyon tedavisi için verilen ilaçları toz haline getirip içtim .
3 gün yoğun bakımda kaldım allaha şükür atlattım ama psikolojik rahatsızlıklarım devam ediyor.
Engelli raporu alabilir miyim ? Şüreç hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Allah ne güzel bir Dünya yaratmış insan için ama insanlar ne hale getirdi ki bir insan intihar etmeyi isteyebiliyor ne olurdu herkes birbirine yardım edip birbirinin hayatini güzelleştirseydide cennet gibi bir dünyada yaşasaydık birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan insanlar ve güzelim dünyamızın hali allah yardımcımız olsun inşallah dünyayı o baktığınız çerçeveye bozuk insanların getirdiğini görüp güzel şeyler yapmak için yaşama arzusuyla dolarsınız ve kötülüklere karşı savaşırsınız ölünceye dek... Bir gün zaten hepimiz ölücez.

Hepimiz bir gün öleceğiz,bunu hızlandırmanın anlamı yok .Ben yaptığımdan çok pişmanım .
O olaydan sonra her gün kabuslar gördüm ,halen ruh sağlığım çok kötü ama intihar düşüncesini kafamdan silip attım .İyide olsa kötüde olsa bir şekilde hayat devam ediyor.

Bak sen izmirlisin,aslen bende öyleyim lakin denizlide büyüdüm ve denizlide yasıyorum.Bundan 4-5 yıl önce izmir namık kemal lisesinde okuyan bir kızla bir erkeğin cinsel ilişkisi olmuş ve bu görüntüler günümüzde internetin çeşitli sitelerinde yayına sunulmuş.Olaydaki erkek şuanda 23 yaşında ve hayatına normal olarak devam ediyor.En son üniversiteyi bitirmiş.O olayın üzerine kaç kız değiştirmiş halende tabiri caiz ise taş gibi kızlarla dolaşmaya devam ediyor.Şimdi bende dahil gençliğini yaşayamamış,hayatı alt üst olmuş birileri bunları görüp,duyunca bazen normalde zaten kötü olan dünyası daha da kötü bir hale geliyor.İster istemez sana dert oluyor.Derin düşüncelere dalıyorsun adalet arıyorsun ama bulamıyorsun.İçine oturuyor.Bunu sen izmirdesin diye söyledim.Bu illa böyle olacak diye bir şey yok.Burada kimse ilişkiye olana bitene değilde kadere ve adalete baksın diye anlattım.Ve örnek olarak verdim.Bir çok örnek verebilirim illa cinsellik içermesi ya da geçmesi gerekmez elbette.Ve bunu kimse sapıklık ya da sapık bir örnek olarak görmesin lütfen.Benim gibi insanların çoğu içinde her hangi bir adaletsizlik geçen şeyden dolayı morali bozulabilir,hayatı alt üst olabilir,psikolojisi bozulabilir.Kendine çevrene bakarsın inanamazsın hayrete düşersin.Kalırsın tek başına dünya ahiret hayata küsersin.Ben bir çok şey yaşadım bu hayatta.Ona rağmen akıl sağlımı her seferinde koruyup kollamayı başardım.Çevremdeki insanlar nasıl kafayı yemiyorsun sen diye defalarca sordular.Moralim alt üst olsa da hiç bir zaman intihara teşebbüs etmedim,gerek duymadım.Hayattan çok darbe yedim,yıkıldım ama genede pes etmedim.Hepimiz öleceğiz bunu hızlandırmak ve bu adaletsizliğe karşı pes edip yenilmek mantıksızdır çünkü.Onun yerine savaşmayı tercih etmek önemlidir.Sorması ayıp peki sizi pes ettirip yenilmenize ve intihara teşebbüs etmenize neden olan şey neydi? ( Söylemek zorunda değilsiniz,hepimiz tercihinize saygı duyarız )

Geçmiş olsun,diliyorum.

Her sabah uyandığımda düşünüyorum intiharı. Beni engelleyen şeyin ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim tek şey beni buna iten sebeplerin engelleyen sebeplerden kat kat fazla olması.

Bana bipolar duygulanım bozukluğundan %40 verdiler. Ben de intiharı defalarca düşündüm ama yapamadım.

yaşamak güzel intihar çözüm değildir

Ne olur bilmeden hayat güzel falan diye konuşmayin arkadaşlar.MAJOR depresyon bipolar rahatsizliklarinin izdirabi tarif edilemez lütfen peşin hüküm vermeyin

Merhaba arkadaşım, bu konuda seni en iyi anlıyan ben olurum sanırım. Çünkü bende 2kez ölmeyi denedim ve yoğun bakımda yattım. Bir çok antipskotik ilaç kullandım. Yaklaşık 12 senedir tedavi görüyorum, 3-4 kez hastaneye bile yattım:(
Ama çok pişman oldum, çünkü yaşamak gerçekten güzel bir duygu. HER ŞEYE RAĞMEN HAYATTA DİK DURMASINI ÖĞRENMEMİZ GEREK...
Facede ekliye bilirsin beni
Mustafa Zahir
Tüm hastalarımıza ve bize çok geçmiş olsun acil şifalar arkadaşım...

liv85

şu anki fikirlerin iyi ama tedavin için doktora gitmene tavsiye ederim. daha sonra gittiğin doktorun ile görüş engelilik için ne z<aman heyete gşirebilirim diyerek eğer bir seneyi geçik süredir psikiyatri iilacı kullanıp tedavi oluyorsan heyete girebilirsin ozaman sağlık kuruluna girmeni tavsiye ederim çalışıyormusun bilmiyorum çalışmıyorsan rapor aldıktan engelli memur sınavlarına girmek için evde çalış testler çöz hayat zaten zor bir anlık çılgınlık sniri insana böyle şeyler yaptırabiliyor bende yaptım ama allahın sevilen kulumuşum kurtuldum en azından ahiretimi yakmadım allah korusun diyorum

Kuran okuyup uygularsanız şifa bulursunuz inşallah. Allah selamet versin...

MeçhulAdam

Sen Firavun'un hikayesini bilir misin?
Firavun ömrü hayatında bir kez dahi baş ağrısı çekmemiştir. Hayatının sonuna kadar zevk-u sefa ve sağlıkla yaşamıştır. Firavun, Allah'a ilahlık taslamış kuş beyinlinin biri idi. Ancak sahip olduğu hayatı onu ölürken kurtaramadı ve sefil bir şekilde öldü gitti. Yarın hesap gününde, Firavun, sence dünyada ki gibi yaşama imkan ve ihtimali var mı? Bazı insanların hayatının problemsiz geçmesi, onun bahtlı biri olduğunu göstermez. Hüzünlü bir son, akıbet onları beklemektedir. Onlar, o acıklı an gelene kadar zevk-u sefa içinde yaşayabilirler ve bu hayatı çeşitli imtihanlarla geçmiş bazılarına misal olarak getirilemez. Ayrıca, bahsetmiş olduğun olayın "adalet" ile ne alakası var onu da çözebilmiş değilim.

Bu lanet olası hastalık bir türlü geçmiyor. Daha önce iki defa intihar ettim kıl payı kurtuldum. Benim de umdum hiç kalmadı. İnsanların teselli vermek için bir sürü laf söylemesinden artık bıktım. Bir an önce ölelim kurtulalım bu hayattan. Bu hayatın bizim gibilere verebileceği bir şey yok.

must_rock sizde haklısınız dediğiniz konuda yargısız infaz mantıksız olacaktır. toprak1453 her şeyi kalem kalem satır satır biliyorum,duyuyorum,bir kısmını da görüyorum.A'dan Z'ye her şeyin farkındayım,eksik olmayın teşekkür ederim hatırlatma için.Uzun uzun yazmak istemiyorum.Aslında biraz ilgisi var biraz yok.Ortada kalan bir konu.Oradaki örnekten esas kastım kötü insanların iyi insanlara göre hayatta çoğu zaman kazançlı çıkması bir sıfır önde olması hususunda idi.Zaten yaptığınız yorumla da bu duruma açıklık getirmişsiniz.Hayatın kanunu bu misali.Bu benim fikrim katılırsınız katılmazsınız çözersiniz çözemezsiniz o ayrı mesele ama bana göre gayet adaletsizliktir,sizi bilmem ama saygı duyarım düşüncenize ve görüşünüze. :) Yaşayıp ölmekle yaşamadan ölmek arasında çok fark vardır.Ama dediğiniz gibi kusursuz ( Rahat derdi olmayan manasında ) hayatı olan birisi onun şanslı / şansız olduğunu göstermez.Kusurlu ( Rahatsız derdi olan manasında ) hayatı olan birinin de şansız / şanslı olduğunu.Nasıl ölecekleri ve öteki dünyada hangi tarafa gidecekleri de bu dünyada yaptıklarına ( iyilik & kötülük ) bağlı olarak işlem görecektir.Ayrıca dünyada en ufak canlıdan en büyük canlıya tüm hepsinin bir derdi vardır.Derdin büyüğü küçüğü olmaz.Azı çoğu olmaz.Dertsiz canlı olmaz kısaca.Derdi olmayan yoktur sadece derdi takmayan önemsemeyen vardır.Durumlar bundan ibarettir.

Selam,saygı ve sevgiler. :)

Son düzenleme:
@Kompulsiyon bende her yeni güne intihar düşünceleri ile başlıyordum :( allah yardımcımız olsun .Şimdi nasıl sağlığın ?

@xact evet intihar düşüncede kolay gibi görünsede bunu eyleme dökmek bir hali zor .

@mustalex sağol arkadaşım sana da acil şifalar dilerim .seni intihara tesebbus etmeye iten neydi ?

@hilal72 yaklaşık 1 senede 3 doktor değiştirdim.sanırım aynı doktor gözetiminde 6 ay tedavi olman gerekiyormuş rapor alabilmek için.

@algea arkadaşım lütfen sakin ol .bende acılarım dinsin diye allahım yaşamak hayırlısı ise yaşamayı ,ölmek hayırlısı ise ölümü nasip et diyorum .allah kımseye taşıyamayacagı yukten fazlasını vermezmiş .intihar düşüncene sebep olan nedir paylaşır mısın ?

@dostempati kuran okuyorum arkadaşım.Allah ve ahiret inancım olmasına rağmen yaptım bunu .Lütfen kıyamayın ,yagırmayın..

Ben bu durumu nasıl atlatacağımı bilmiyorum .Gittikçe daha çok hayattan kopuyor gibiyim .Eskiden yaptığım şeyler şimdi eziyet gibi geliyor.2. kez bunu denememem lazım çok mücadele ediyorum kendimle ,ya kendimi kaybettiğim bir gün ani bir ruh hali bile bunu yaparsam .Offffffff aklımı kaçıracağım .

Kardeş derdin büyüğü küçüğü olur hemde öyle oluyor ki sen 3 yıl boyunca sabah olmasın istedin mi mesela.3 yıl diyorum 3 gün değil.ruhsal rahatsızlıkların acısı izdirabi kelimeyle yazmayla ifade edilemez.bir insan öz babasını kendine düşman sanar mi (buna Hezeyan diyoruz) böyle insanı yıkan rahatsizliklar işte ötesi var mı

intihar neyin çözumu ?? bu uc gunluk dunya için neden sonsuz olan ahiret hayatına yakmak istiyorsun ki..depresyonda olan arkadaslara HZ:EYÜB'ün hayatını okumalarını tavsiye ederim..gercekten cogu seyı acıklıyor.

Müslüman kınamaz, aldatmaz, hor görmez... Yardımlaşma, iyilik etme dinimizin emridir... Selametle..

Kuran kurtaracak hepimizi... İnşallah...

Ben de Kıbrısta okurken kız yüzünden intihara kalkıştım.(baska sebeplar de vardi)Sonra orayı bıraktım. Muğla üniversitesini kazandım. Orayı da başta kız meselesi olmak üzere bir sürü sebepten dolayı bıraktım.Açık öğretim işletmeyi bitirdim.Bu arada hastanede yattım.OKB ve psitotik bozukluk teşhisleri kondu.%62 rapor alıp 2014 ekpss ile maliyeye girdim.Hala daha geçmişte yaşadığım kötü şeyleri unutamıyorum.Bu işime de olumsuz şekilde yansıyor. Hepinizi çok iyi anlıyorum. Size naçizane tavsiyem Üstün Dökmen in kitapları.

Rahatsızlığım alevlenmişti, kendimi çok huzursuz ve mutsuz hissetmiştim.
Değersiz hissetmiştim bunalım ve depresyoda hissetmiştim.
Aslına bunlar neden benim başıma geldi diye sorgulamaya başlamıştım, Çünkü bu rahatsızlığın görülme oranı 100de 1miş...
Bazen çok daraldığım bunaldığım oluyo yine ama İlaç ve iğnelerle sakinleştim diye bilirim...
Hayata yeniden bağlanıyo gibiyim, çünkü biliyorum ki beni seven bi eşim ve aslan parçası gibi oğlum var...
Allah kimseye vermesin bu rahatsızlığı gerçekten bunu yaşayan bilir...
Hani parmağına yara bandını sarıp bağlarsın da sonra geçer yaa bu öyle değil işte bir ömür boyu sürüyo...
Allah kimseye vermesin bu rahatsızlığı, bütün arkadaşlarıma acil şifa dileklerimle...

Üst Alt