Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İntiharı arzuluyorum, psikolojik destek almalı mıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cilem7

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar uzun suredır hep kendimle alakalı ruhsal hastalığım oldugunu düşünürdüm askında kotu bir hayatım var sayılmaz maddi durumum ıyı cok arkadasım var ama bazen intihar etmek duygusu bana cok çekici gelıyor her ne kadar bunu yapmak ımkansız gıbı gözükse de dayanılmaz noktaya geldiğim zamanlar oluyor ınsanların cevresinde olmaya tahammül edemıyorum durduk yere cafenin ortasında yemek tabağını fırlatmak gelıyor ruhumun bedenimden cıkcagını hıssedıyorum zaman zaman da hep kotu iliskiler yasadım hıc bı zaman bir erkek tarafından sevilmeye deger bir kadınmısım gıbı hissetmiyorum ailemin bazen boğazımı sıkıp nefesimi kesecekmiş gıbı devamlı konuşmaları bıle benım o gun kendımı balkondan atma ıstegım ıcın bı neden oluyor her gun farklı bir kişiliğimisım gıbı sizce bana her zaman gereksizmıs gıbı görünen ama su an tek caremın o oldugunu pskolojık destegı almam gerekıyor mu

[FONT=Arial]Merhaba seni bu duyguya düşünceye getiren olaylar nelerdir? Tam olarak bilemiyorum bu bir anlık bir öfke değildir. Seni üzen canını sıkan ne olay varsa uzak kalmanı ve duymadan-görmeden gelmeni öneririm, hayat çok zor ne güzel “bir ihtiyacım yok maddi olarak” demişsin bazı insanların buna ihtiyacı var ve o kadar zorluk içinde bazen ölmeyi istersin ama ALLAHIN verdiği canı almak iyi bir şey değildir çözüm değildir. Şükür etmelisin!
Seni seven sayan insanlara sende değer ver öyle his etmemeye çalış tatile çık. Hayatı yaşamaya çalış her şekilde hayata sarıl aklında olan o düşünceyi her zaman öldür inat hırs yaparak yaşamaya çalış. Şiir yaz kitap yazmaya çalış müzik dinle derdini kağıtlara dök, buraya yaz. Dinleriz herzaman. Eğer bunları yenebilme gibi bir durumun olmadığını görüyorsan ve deneyip başarısız oluyorum diyorsan psikolojik destek almanda fayda var herkes alabilir bunu.[/FONT]

Cilem7 şimdi biri çıkar burada maksadını aşan bir yorum yapar bizim de canımız sıkılır, en güzeli bir psikoloğa görünmen....

Merhabalar
Tabi ki Psikolojik destek almakta yarar var.
Her şeyin üstesinden gelemeyebiliyoruz.
İntiharı bırakın kendinizi değersiz hissetmeniz bile biriyle görüşmeniz gerektiğini gösteriyor.
İlla ki psikolog olmak zorunda değil ama psikolog olursa daha temkinli ve daha iyi olur tabi ki.
Gitmenizde de bir sakınca olmayacağı için kesinlikle gidin görüşün..
Her şeyi paylaşarak konuşarak halledebiliyoruz.
Ayrıca hayatta tek önemli olan sizin için siz ve sizin sağlığınız.
Bundan daha değerli bir şey yok..
Sıkıntılı pozisyona geldiğinizde güzel şeyler düşünün aklınızı farklı bir şeyle meşgul edin.
Sıkmayın canınızı..

@Cilem7 çok fazla boş zamanın varsa bunu kendine daha faydalı olacak şekilde değerlendirirsen kendini dinlemeye fırsatın kalmaz. Herkes zaman zaman kötü sonlar yaşayabilir, bu yalnızca o ilişkinin sonudur hayatının değil.

İnsanlar ölmek için neden acele ederler ,zaten ölecekler demiş ünlü bir düşünür ,insan hayatta sadece kendine karşı sorumlu olsaydı intihar etmesini normal bulabilirdim ,ama bir insanın annesi babası kardeşleri ,arkadaşları varsa ve onlara karşı hiçbir sorumluluk hissettmeden kendi canına kıyıyorsa bu bir bencilliktir .Hoş bulmuyorum ,insanın kendi canına karşı bile sorumluluğu olmalı ,hayata pozitif bakmalı ,tamam burası dert dünyası ,herkesin sorunu var öyleyse herkes kendisine ya da başkalarına zarar mı versin ,olumlu şeyler yapmak yerine olumsuzu seçmek bana göre doğru değil

Her zaman iyi hissetmeyiz.Nasıl soğuk aldığımızda Dr'a gidiyorsak bu konuda da destek alabilirsin uzman kişilerden.Ruh sağlığı uzmanına muayene olup onun uygulayacağı ilaç tedavisi yada yönlendireceği psikolog desteğini alırsan belki bu sıkıntıların düşündüğünden daha kolay geçer.Sonrasında da yaşamak için güzel nedenler,uğraşlar,hobiler edinip hayatı daha güzel kılabilirsin kendine.Bu durumundan farkında olman da çok güzel sen bir şeylerin ters gittiğinin farkındasın kendin için güzel başlangıçlar yapabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt