Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş değişikliğinde vergi indirimini nasıl devam ettirebilirim?

Konular
7
Reaksiyonlar
0
merhaba. ben ankarada raporum ile vergi dairesinden süresiz vergi indirimi aldım. şimdi istanbulda başka bir kurumda işe başladım. ankarada aldığım vergi indirimimi istanbulda devam ettirebilmem için ne yapmam gerekiyor? bu süreçte izlemem gereken yol nedir? ankarada aldığım vergi indirimimin iptal olması veya istanbul vergi dairesinin tekrar değerlendirmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? yoksa ankarada aldığım süresiz vergi indirimim her ilde geçerli midir?

@Ktnktn,
tamam tekrar başvurayım. işlemler nasıl ilerleyecek? hakettiğim vergi indirimini devam mı ettirecekler yoksa raporumu vs alıp yeni başvuru gibi tekrar değerlendirip sonuca göre vergi indirimi mi verecekler?

Tekrar başvuru değil vergi dairesine gidip. İş adresi değişikliği,güncelleme yapacaklar sadece.

@Ktnktn,
Farketmez başka kuruma işe girmesi yeniden başvurmasına gerek yok. İş yeri ve adres değişikliği güncellemesi yeterli. Bende iş değişikliği yaptım 2014 yılında vergi dairesine evrağı teslim ettiğim kişi iş adresini güncelleyeceğiz. Sonra ik ya da muhasebecinizden durumu öğrenebilirsiniz dedi. Sonra ik ya durumu bildirdim. Onaylandığına dair resmi yazıyı mail olarak gönderdi tarafıma.

@Alman,
Ben daha 6 ay önce iş değişikliği yaptım ve vergi dairesi 44 olan vergi indirim oranını 26 ya düşürdü. 2014 ten beri prosedür değişmiş olabilir.

@yildizzozkan,
Hayır. İstanbuldayım. Çalıştığım banka adı ve adresi değişti sadece. İl için fark olur mu olmaz mı sanmıyorum. Yukarıdaki ark.a da dediğim gibi prosedür değişti ise bilemiyorum yeni mevzuatı.

@Ktnktn,
Prosedür değişti ise bilemiyorum. Benim oranım 60 dı vergi indirimi başvurusu sonucu 40 ile 59 arası bi değere düşürüdüler eski iş yerim kaybettiği için evrakları tam oranı bilmiyorum. 2. derece olan raporum 3. dereceye düştü sadece ama onaylandığını bildiren resmi yazı elimde mevcut.

benim vergi indirimi aldığım tarihten bu yana mevzuat değişmedi. tek merak ettiğim konu süresiz vergi indirimimi ben ankara vergi dairesinden aldım ve şuan yeni iş yerim istanbulda. istanbul vergi dairesine gittiğim zaman bakalım ne diyecekler

@yildizzozkan,
Çalışmış olduğunuz işyerinizin bağlı olduğu vergi dairesine gitmenizi öneririm. Ben öyle yapmıştım sorun çıkmamıştı. Sorun çıkar mı onu da bilmiyorum.

Şimdi Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ile görüştüm. Süresiz olan vergi indirimimiz geçerliliğini koruyormuş. Yeni işyerim İstanbul'da olduğu için İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Ankara Vergi Dairesi Başkanlığından belgeleri isteyecekmiş. Belgeler İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına ulaştıktan sonra vergi indirimim aynı şekilde devam edecekmiş...

Süresiz vergi indirimi hakkınız var ise sadece üst yazısı değişiyor, yeni başladığınız işyerinin bağlı olduğu vergi dairesine başvuru yapmanız yeterli.
İşlem sonuçlandığında firmaya e tebligat ile gönderiyorlar.
Farklı iller olması birşeyi farketmiyor.
Raporunuz eski ise mutlaka bir orjinali elinizde olmalı, yeni ise zaten sistemden alabiliyorlar.

@yildizzozkan,
Kimse ne yaptığını bilmiyor memlekette benimde 44 süresiz raporum vardı aynı şehirde iş değiştirdim tekrar başvuru yaptı iş yeri oran 26 ya düştü erken emekliliğimi iptal ettiler

Üst Alt