Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş görememezlik başvurusunda "evrak kapandı" ne demek?

ilkers

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
2015/04 ' te iş kazası geçirdim iş görememezlik geliriyle alakalı başvuruda bulundum %36,5 oran belirlenmiş. Ozaman asgari ücret üzerinden gözüküyordu maaşım ortalama nekadar bir maaşı alabilirim ve son olarak sgk evrak kayıt siteminde şu şekilde
1 09.09.2016 BARTIN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 09.09.2016 BARTIN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE
3 09.09.2016 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MİTHATPAŞA GENEL EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ & İADE KABUL EDİLDİ
4 09.09.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
5 09.09.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE
6 26.09.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
7 26.09.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1
8 13.10.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
9 13.10.2016 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE
10 14.10.2016 BARTIN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
11 17.10.2016 BARTIN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE
12 19.10.2016 BARTIN SGİM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
13 19.10.2016 BARTIN SGİM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE
14 21.10.2016 BARTIN SGİM KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİNE DOSYASINA KONULDU
15 EVRAK KAPANDI..

evrak kapandı ne anlama geliyor

ilkers kardeşim en son aşamada evrak kapanıyor benim 17 ayda bağlandı sgk sürekli iş göremezlik geliri bağlama veya emeklilik servisini telefonla ara gelirin belli olmuştur sana sgk pusula gönderiyor o pusulada maaşın varsa kontrol muayenesi tarihin kaza önceki üç aylık maaşın hepsi yazıyor şimdiden hayırlı olsun ALLAH güle güle harcamayı nasip etsin:)

Cevap verdiğiniz için teşekkürler
Aradım emeklilik servisinide daha müfettiş aşaması var dedi ama evrak nasıl kapandı diyor onu anlayamadım

Kardeşim müfettiş aşaması ndan sonra süreç en fazla altı ay kadar sürüyor ( ben istanbulda yaşıyorum onun için 17 ayda gelir bağlandı senin daha kısada sürebilir bekleyip sabredip görmek lazım )sana tavsiyem müfettişe herşeyi çok güzel anlat vereceği kusur geliri ne çok etki etmez (tâbi ağır suçlu şerhi vurmazsa) tazminat davası açtıysa n tazminatına etki ediyor

daha müfettiş tarafından aranmadım demekki benim mevzu baya sürüceğe benziyor. Allah kolaylık versin ne diyelim

Süreç uzun sürüyor ama hiçbir kaybın söz konusu olmuyor gelirin bağlandığı ilk maaşını çekeceğin ay kuruşu kuruşuna hesap edilip topluca parayı alıyorsun maaşın asgari ücretmiydi yoksa bankaya öylemi gösteriliyordu?

1500 tl idi ama asgari gözüküyodu bunun bi etkisi olurmu peki

Kardeşim elbette ömür boyu alacağın gelire etkisi olur ayrıca mahkemeye verdiysen tazminatına etki ediyor asgari ücrete gelir az bağlanıyor formül kısaca son sgk da gözüken üç aylık brütün toplamı baz alınıyor

hem maaş hem tazminat davası açtım buna rağmen asgari üzerindenmi hesaplanıcak

Avukatın iş kazası avukat ı ise mahkemeye meslek odalarından emsal ücret kararı isteyebilir yani mahkeme meslek odalarından mezuniyetine yaşına işyerinde çalıştığın süreye göre bu işçinin çalışırken maaşı asgari ücret olamaz maaşı atıyorum 2000 tl dir derse tazminatın çok fazla olur mesela benim maaşımı meslek odalarından 2950 tl olarak ispat ettik tazminatı etkilemesi açısından çok önemli hatta en önemli si maaşın diyebilirim

işgörememezlik maaşının hesaplamasını da değiştirebilirmiyiz peki bu şekilde

Mahkeme sana bağlanmış olan sürekli iş göremezlik geliri ni sgk dan peşin sermaye değeri olarak evrakı talep ediyor maaşına kusuruna yaşına ve bu peşin sermaye değeri göz önünde bulundurup tazminata hükm ediyor ben avukatıma aynen böyle soru yönelttim o da mahkeme bitsin ispat ettiğimiz gerçek ücret ve kusur bilirkişi raporlarını sgk ya ver gelirin tekrar hesap edilip aradaki fark sana verilecektir dedi benimde mahkemem sürüyor bende itiraz edicem sgk ya

tamamdır çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz

Üst Alt