Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik aylığı kontrol muayenesine geç kalınırsa..?

lovest42

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Slm arkadaslar 2 sene önce baglanmıs olan iş göremezlik maaşımın kontrol muayenesi bugündü ama sgk ya gittiğimizde gördükkü maaşım kesilmiş normalde 1 ay önceden gidilmesi gerekiyormus bu durumda hastaneye gitmem gerekiyor yarın sevk edecekler bu muayene işleri tekrar raporun sgk ya gitmesi maaşımın tekrar baglanması ne kadar zaman alıyor diyelimki 2 ay aldı almadıgım 2 ayın parasınıda bana ödeyeceklermi bunu sormak istiyorum bilen arkadaslar varsa yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler...

Maaş kaybın olmayacak. Hatta benim bildiğim kontrol muayenesi tarihinden itibaren (yani işlemler sürerken) 3 ay daha maaşın ödenmeye devam edilir. Eğer işlemler 3 aydan fazla sürerse, o zaman kesilir, ve/fakat kontrol muayenesinden sonra kesildiği tarihten itibaren ödenmeye devam olunur.

Tekrar bir dilekçe ile hastaneye sevk ettiler gittim hastaneye ilgili branslarda muayene oldum ve heyete girdim.Bundan sonrası için bi bilgim yok artık hastane raporu sgk ya gönderir oradan bakılır tekrar maaş baglanır böyle bi süreç işliyor ama bu süre 2 ayı aşıcak sanırım 2 ay maaş yok bize sonrasında toplu ödeme olacak diye temenni ediyorum.Gelişmelerden haberdar ederim.

Benim bildiğim kadarıyla kontrol muayenesi süreci 3 ayı geçerse maaş kesiliyor ve sonra kaldığı yerden ödeniyor. 3 aydan kısa süren kontrol muayenesi ilemlerinde aylık ödenmeye devam ediliyor.

Mustafa, bu konuda gelişmeleri paylaşmayı sürdür lütfen.

İşte burda da bi kurum ayıbı var zaten.Benim üç ay geçmedi tam gününde gittim ama benim hatamdan dolayı oldu.Maaş kagıdımın arka sayfalarında kontrol muayenesinin 1 ay önceden yapılacagı yazıyordu.Öyle olsa bile ben 1 ay sonra gittim 3 ayı doldurmadım.Hemen kesmişler.Muayene olalı 1.5 ay oldu ses seda yok henüz.2.maaşımın günü geldi ve maaş almadım bakalım kaç maaş sonra alabileceğim bu ayı da boş geçirdik.

3.maaşımın günü yaklaşıyor halen baglanmış değil ögrendiğim kadarıyla evraklarım ankaradaymış ama ne zaman gelir bilemiyorum bi gelişme olursa buraya yazarım.

Allah alaah. ne kadar uzadı. BİMER kanalıyla bilgi edinmeyi denedin mi Mustafa?

Slm arkadaşlar sonunda sgk dan beklediğim mektup geldi.Bimer tarafından sorgulatmadım.Yaklaşık olarak geçen süre hastanede heyete girdiğim günden itibaren geçen 75 gün falan.Hastanedeki çıkacak rapor 15 gün içinde çıkıp adrese gönderiliyor.Ne kadar maaş baglandıgını tam net yazmamıslar birikmiş aylıgımıda yazmamıslar bütün hepsini vereceklermiş geçmiş dönemde dahil maaş günümde hepsi hesaba aktarılaraktır.

Üst Alt