Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik aylığına rapor oranının etkisi nedir, hesaplaması nasıl yapılır?

söğüt

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar

benim ilk raporum %12.5 tu 300 tl gibi bir malulen emekli maaşı alıyordum
raporu bozdurup yeni rapo raldım %40.5 ve bu ay yeni maaş bağlandı 1050 tl
fakat arkadaşımın raporuda var %39 ama onun aldığı maaş 1900 tl raporu benden az olmasına rağmen fazla maaş alıyor yada nasıl hesaplanıyor bu maaşlar bilen varmı. arkadaşımla aynı işyerinde çalışıyoruz o 18 yıldır çalışıyor ben 15 iş kazasınıda oda bende burada geçirdik pirimle alakalı birşeymi acaba bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden çok teşşekürler

Ssk primler arasinda fark vardir sögüt

Benim saglik kurulundan ssk ya bugun geldi rapaorum %36 ssk tahsis emeklilik servisine ve mufettislere yazi gecicek denetim icin bugunden itibaren ne zamn baglanir surekli is gorememzlik maasim ne gibi sürecler olucak onumde bilgin varmi

Cok sürmez 1 ay içinde bağlanır tabi sgk nin çalışmasınada bağlı malum türkiyede işler keyfi keder

Peki sogut hesaplama nasil oluyor maas hesaplamasi

Mesela örnek çalışan biri için
Maaşı 3000 tl nin % 70 ini buluyorsun yani 3000 % 70 = 2100 sonra bu çıkan 2100 tl ninde %50 sini alıyorsun
2100 %50 = 1050 tl

Benim nisan 2018 de gecirdim kazayi kazadan onceki 3 aylik primler boyle ocak =4769
şubat =4308 mart =4615

Pirimlere gore nasıl hesaplaniyor bilmiyorum ama çalışıyorsan maaş ile yazdiğım gibi

Sögüt verdigin bilgilerden dolayi cok tşkler beklicez bakalim..sonuc ne olucak

Üst Alt