Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik geliri alabilmek için ne yapmalıyım?

murat can kaplan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm oturan boga

ben 03.07.2009 da iş kazası gecırdım. 8 metrelık catıdan dustum ve topuk kemıgım parcalı kırık meydana geldıı
03.07.2009 dan 26.01.2009 kadar raporluydum. 26 ocakdan sonra calısabılırsın dedıler ama ayagıma basamıyodum o yuzden calısamadım
gecen hafta unıversıteye gıttım doktor tekrar amelıyat dedıı duzelmeme rıskı varmıs
şirket sıgortamı oduyo ama maas alamıyrumm gelır ıçın ne yapmam lazım tesekkurlerr

İş kazasının tespit edilmesi için sigorta mdüürlüğünce görevlendirilecek olan bir müfettişin raporu olmalı. Bu süreç başlatılmadı mı?
İş kazası sonucu %10 ve üzeri işgücü kaybı oluşan kişiler iş görtemezlik geliri alırlar. Bu gelir çalışırken alınan aylığa ve sakatlık oranına göre değişir. Çok önemli bir haktır ve sakın ama sakın bu hakkınızdan feragat etmeyin

müfettıs raporu yok iş gorememezlık gelırıne basvurursam sırkete ceza gelırmı?

MURAT CAN KAPLAN bülent abiye katılıyorum işkazası olarak sgk ya müracat yapıldımı yapılmadıysa dilekceyle müracatın yapılması gerekir sen şuan calışamıyorsun. işkazasının bildirilip bildirilmedigi belli degil nerden maaş almayı bekliyorsun kusur oranına göre tabiki işyerine ceza gelecek sen işyerini düşündügün kadar kendinide düşünmelisin birkac ay sonra işveren sana cıkış verdiginde neyaparsın bilmem. hoşcakal:D

İş kazasının iş kazası sayılması için sgk müfettişleri tarafından iş kazası olduğu tescil edilmeli. Aksi halde iş kazası statüsüne dahil olunamaz.
İş kazası olup olmadığına dair müfettiş değerlendirme yaparken, kazada işverenin sorumluluğu varsa tabii ki bunu da tespit eder ve gerekirse işverene ceza kesilir.

Tekrar ediyorum, iş kazası sonucu elde edilecek sürekli iş göremezlik geliri çok ciddi bir kazanımdır. Sakın ama sakın bu hakkınızdan feragat etmeyin.

slm

iş kazası sonucu iş gorememezlık aylıgı alabılmek ıcın sgk dılece verdım 24.12.20010 gunu ıfade vermege gıdıcem
kusur oranı bende cıkarsa aylık baglanır mı
eger yuzde 10 sakatlık raporu alırsam ne kadar aylık baglanır
tamlam pırım gunum 750 gun
17 aydır raporluydum ama her raporumda calısır yazıyodu sonra tekrar konturole gıdıyordum tekrar rapor verıyorlardı hala tedavım suruyoo
aralık 15 kendım cıkıs aldım gecen hafta tekrar 20 gun tekrar rapor aldım ama rapor parasını alamadım cıkıs aldıgım ıcınn

boyle bı sıte kurdugunuz ıcın tesekkur ederımm

Kusur sende de çıksa gelir bağlanır. Yeter ki işgücü kaybı oranı %10 ve üzeri olsun.

Ne kadar gelir bağlanacağını bilemiyorum. Asgari ücretle çalışıyor idiyseniz, aylık 100 tl olur heralde.

iş kazası

2009 temmuz ayında iş kazası gecırdım 2 sefer amelıyat oldum topuk kemıgınden ama ayagımda hala topallama var üniversıdeki prof. ayakta durması ve agır yuk kaldırması tıpken mumkundeildir dıye rapor yazdı 2010 aralıgında dilekce verdim sakatlık raporu için prof. verdıgı raporu almadılar bız sızı hastaneye sevk edıcez diye ama hala mufettişler işyerıne gıtmemiş 3ay once ıfadeye gıtmıstım sgk gıttıgımde 1 seneyı bulur dıyorlar bu kadar uzun suruyomu

Bazı yerlerce çok uzun sürüyormuş! Bence BİMER'e yazıp, mağduriyetinizi ifade edin ve tespitin daha kısa sürede yapılmasını talep edin.

1985 dogumluyum 2009 yılında iş kazası sonucu %14 rapor aldım sgk 100 tl maaş bagladı geçtigimiz hafta işvereni mahkemeye verdım avukatım tazminat alırız dıyor ama ne kadar tazmınat alabılecegım konusunda birsey soylemıyor.sizce ne kadar tazmınat alabılırım?

Ne tahminde bulunmuşum be! :)

Maalesef tazminatı tahmin etmek kolay değil. O kadar çok etken var ki...

Üst Alt