Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş göremezlik geliri nasıl hesaplanır, hangi süreçte bağlanır?

ozzan_35

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
slm, bi soru sormak istiyordum ,2007 yyılında işkazası geçirdim dizaltı amputasyon oldum , bana ssk dan maaş bağlanılcağanı ve işgörmezlk alacağımı bildirdiler, bu maaş nasıl hesaplanılıyor , ne kadar bağlanılıyor, tşk ederim iyi günler

oturan boğa, seni sürekli takip ediyorum internetten bana yardımcı olurmusun

Baya zaman olmuş, bu süre zarfında sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanması gerekirdi diye düşünüyorum. SGK'na gidip sordunuz mu?

evet gidip sordum sgk ya, şuanda yeni geldi diyorlar ama bi netice yok bağlancak dediler ama çok yavaş ilerliyor, bende anlamış değilim açıkcası

Rapora göremi bağlanılıyor peki sürekli işgörmezlik nasıl bağlanılıyor nasıl hesaplanıyor bana bilgi verebilirmisiniz, İZMİR SGK da evraklarım bekliyor şuanda ama bitürlü hızlandıramıyorum

Rapor oranına ve kaza anındaki aylık gelire bağlı.
1 Ekim 2008'den sonra hesaplama yöntemi değişti. Siz bu tarihten önce kaza geçirdiğiniz için, eski yönteme göre hesaplanır. Kabaca, yıllık maaş toplamınızın %70'i kadar bi gelir bağlanır sanırım.

Tşk ederim bilgileriniz için , birde ben işyerine herhangi bir dava açmadım hala çalışıyorum bununla bi alakası varmı maaş bağlanmamasının yani bi sorun olmaz demi

Olmaz olmaz... Çalışabilirsiniz. Dahası, zamanı geldiğinde emekli de olabilirsiniz. O zaman geldiğinde, iki maaştan fazla olanın tamamını, az olanın yarısını alacaksınız...

2007 yılında kaza geçirdim iş göremezlik maaşı hala bağlanmadı. Ne yapmalıyım?

mrb, arkadaşlar neden iş görmezlik maaşı bağlanmıyor bana 2007 de kaza geçirdim hala bekliyorum , yapmam gereken bişeyler varsa bana yardımcı olurmusunuz

Bu, iş göremezlik gelirinin bağlanması işlemleri maalesef böyle çok uzatılıyor. Söylediklerine göre SGK'daki yazılım bu aksamanın en önemli nedeniymiş. Ama bu aksaklık giderildi diye biliyorum. Bence bugünlerde bir gelişme olacaktır.
SGK Bilgi Edinme birimine yazıp sorar mısınız.

oturan boğa yukarda belirttiğiniz cümlede 1 ekim 2008 den sonra maas hesaplama yöntemi değişti demişsiniz acaba bende kendi maaşımı hesaplayabilirmiyim o tabloyla acaba nerden görebilirim o tabloyu benım kaza 26 ocak 2009.

mrb.arkadaşlar sürekli işgörmezlik maaşı neden geç bağlanılıyor, ben 2007 den beri bekliyorum izmir sgk da, gözden kaçırdığım bişeymi var acaba ?bilen rakadaşlar yardımcı olurmusunuz..

Selamlar. Arkadaslar yavas Bülent Abi hanginize yetişsin.
170 Alo SGK Bilgi Hattına sorun bence, ama 15 dakika telefonda beklersiniz bunu da belirtiyim.

oturan boğa, benim iş görmezlik raporum ankaradan gelmiş izmir sgk ya %55 di , %36 ya düşürmüler ne kadar maaş bağlanır acaba bilgi verebilirmisiniz, tşk ederim saygılar.
600 tl net maaş almaktayım ,
%36 işgücü kaybı
diz altı amputasyon oldum

tşk ederim yazarım bana bu hafta içinde bağlanılacağı söylendi, alır almaz yazarım tekrar tşk

slm

bende sızın gıbı ıs kazası gecırdım ızmırdenım ve bende dız altı ampute bu maasın baglanması cok uzun zaman alıyormus ılla bırılerını devreye sokmanız gerekıyor ben konakdan bırını buldum devreye soktum 7 ay da baglandı sızın normal sartlarda baglanma suresı 2 ıle 4 sene arasında ve tahmınıme gore 400 cıvarında bı maas baglanır bana 510 lıra baglandı 1000 lıra maas aldıgım halde

Slm oturanboğa ben araniza yeni katildim benim sorm şu bende 2012 de iş kazasi geçirdim btn işlemlerim tm dosyam ankaradan gelmek uzere acaba dosya geldikten kaç gun sora maaş bağlanir ve %41.2orana ne kdr maaş bağlanir tşkr ederim saygilar

hacı38 dosya geldikten kısa bir süre sonra bağlanır. Genelde 1 ay sonraki maaş döneminde maaş alınabilir

Üst Alt